آلودگی هوای تهران برای ششمین روز متوالی

به گزارش اکسپرس بلاگ، با اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای مرکز امروز (22 دی ماه) با افزایش ترافیک صبحگاهی و عدم وزش باد موثر در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار گرفته است.

آلودگی هوای تهران برای ششمین روز متوالی

به گزارش ایسنا، بنابر پیش بینی های اجرا شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، در صبح امروز (22 دی ماه) با افزایش ترافیک صبحگاهی کیفیت هوا در بیشتر منطقه ها در محدوده ناسالم و ناسالم برای گروه های حساس قرار گرفته که ناشی از پایداری جوی و عدم وزش باد مؤثر طی ساعات گذشته است.

به تدریج با افزایش تندی باد در طول روز و وزش باد نسبتاً شدید در برخی ساعات، شرایط مساعد برای پراکندگی آلاینده ها فراهم خواهد شد و سبب افزایش کیفیت هوا می شود. کاهش تندی باد تا اواخر وقت چهارشنبه همراه با افزایش ترافیک شامگاهی سبب افزایش غلظت ذرات معلق خواهد شد و در منطقه ها پرتردد کاهش کیفیت هوا مورد انتظار است.

با حاکمیت جو نسبتاً آرام تا صبح روز پنجشنبه (23 دی ماه) و آغاز تردد خودروها، کیفیت هوا در برخی منطقه ها پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت. رشد تدریجی ناپایداری جوی در طول روز تاحدودی شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده ها را فراهم می کند.

با افزایش ناپایداری جوی و رشد ابرناکی تا شامگاه پنجشنبه و وزش باد مؤثر در بیشتر ساعات، کاهش غلظت ذرات معلق و برقراری شرایط قابل قبول در بیشتر منطقه ها پیش بینی می شود.

آلاینده شاخص هوای مرکز طی 24 ساعت گذشته ذرات معلق کمتر از 2.5میکرون با میانگین 140 بود و کیفیت هوای مرکز در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت. آلاینده شاخص هم اکنون ذرات معلق کمتر از 2.5میکرون با میانگین 144 و کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه های حساس است.

منبع: فرارو
انتشار: 7 اسفند 1400 بروزرسانی: 7 اسفند 1400 گردآورنده: expresblog.ir شناسه مطلب: 20268

به "آلودگی هوای تهران برای ششمین روز متوالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آلودگی هوای تهران برای ششمین روز متوالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید