الحریری، موافقت با مأمور شدن حسان دیاب به تشکیل کابینه لبنان را تکذیب کرد

به گزارش اکسپرس بلاگ، دفتر نخست وزیر دولت پیشبرد امور لبنان با صدور بیانیه ای بیان کرد، بعضی اظهارات مبنی بر اینکه وی موافق نامزدی حسان دیاب برای نخست وزیری بوده، صحت ندارد.

الحریری، موافقت با مأمور شدن حسان دیاب به تشکیل کابینه لبنان را تکذیب کرد

به گزارش گروه بین الملل اکسپرس بلاگ، حسان دیاب که هفته گذشته مأمور به تشکیل دولت جدید لبنان شده در حال ادامه رایزنی های خود برای تشکیل کابینه است.

در همین زمینه محمود قماطی از وزرای وابسته به حزب الله در گفت وگویی با روزنامه نداء الوطن بیان کرد، نامزد کردن دیاب برای نخست وزیری پس از موافقت واضح و صریح سعد الحریری نخست وزیر دولت پیشبرد امور و قول حمایت وی انجام شد.

این اظهارات محمود قماطی با واکنش دفتر سعد الحریری و صدور بیانیه منجر شد. بر اساس گزارش المستقبل در بیانیه مذکور آمده است: دفتر رسانه ای (الحریری) تأکید می نماید که اطلاعات وزیر قماطی نادرست است و اگر این اظهارات صحت داشت دیگری چیزی وجود نداشت که مانع سعد الحریری یا فراکسیون جریان المستقبل در نامزد کردن (شخصی برای نخست وزیری) یا موافقت با مشارکت در دولت گردد؛ این اتفاق رخ نداده و رخ نخواهد داد. در واقع الحریری قبل از رایزنی های پارلمانی به اطلاع همه رساند که او نامی را پیشنهاد نمی دهد و درباره اسامی پیشنهاد داده شده نیز نظری نمی دهد.

حسان دیاب یکشنبه (دیروز) بیان کرد، ظرف چهار تا شش هفته آینده دولت جدید لبنان را تشکیل خواهد داد.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 22 بهمن 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: expresblog.ir شناسه مطلب: 266

به "الحریری، موافقت با مأمور شدن حسان دیاب به تشکیل کابینه لبنان را تکذیب کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "الحریری، موافقت با مأمور شدن حسان دیاب به تشکیل کابینه لبنان را تکذیب کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید