بارش اولین برف پاییز 99 در آذربایجان شرقی

به گزارش اکسپرس بلاگ، خبرنگاران/آذربایجان شرقی رئیس گروه پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان شرقی از بارش اولین برف پاییزی سال 99 در استان خبر داد.

بارش اولین برف پاییز 99 در آذربایجان شرقی

محمد امیدفر در گفت وگو با خبرنگاران در این خصوص افزود: امروز، با کاهش شدید دمای استان، شاهد بارش برف در روستاهای منطقه ارسباران و سایر ارتفاعات استان بودیم اما در داخل شهرها و ایستگاه های هواشناسی مستقر در شهرها گزارش بارش برف دریافت نکردیم.

وی با بیان این که بیشترین میزان بارش در ورزقان با 29 میلی متر بوده است، افزود: برای این سامانه بارشی، هشدار نارنجی صادر شده بود و بر اساس این هشدار سامانه بارشی از روز یکشنبه فعالیت خود را آغاز کرده و تا امروز شدت یافته است، از روز چهارشنبه نیز به تدریج از شدت آن کاسته شده و به نواحی شرقی استان و منطقه ارسباران محدود خواهد شد.

وی ادامه داد: این سامانه از روز پنجشنبه نیز استان را ترک خواهد کرد که در این راستا ابرناکی کاهش یافته و هوای پایدار بر استان حاکم می شود؛ هم چنین از روز پنجشنبه افزایش نسبی دما را در استان خواهیم داشت که بیشترین میزان افزایش دما از شنبه به اندازه سه درجه خواهد بود.

امیدفر با بیان این که بارندگی ها فردا نیز ادامه خواهد داشت، گفت: اما بارندگی های فردا محدودتر خواهد بود ولی احتمال دارد که در ایستگاه های هواشناسی نیز گزارش بارش داشته باشیم.

وی در خصوص شرایط دمایی استان، اظهار کرد: در 24 ساعت گذشته دمای تبریز در گرمترین زمان به 22 درجه بالای صفر و در سردترین زمان به هشت درجه بالای صفر رسیده است.

وی افزود: در 24 ساعت گذشته، شهرهای مراغه، بناب و ملکان با دمای 25 درجه بالای صفر گرمترین شهر استان و هریس با دمای مثبت سه درجه، سردترین شهر استان بوده است.

گردشگری: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 مهر 1400 بروزرسانی: 17 مهر 1400 گردآورنده: expresblog.ir شناسه مطلب: 8351

به "بارش اولین برف پاییز 99 در آذربایجان شرقی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بارش اولین برف پاییز 99 در آذربایجان شرقی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید