خبرنگاران پوتین و ترامپ بر همکاری برای مقابله با چالش های جهانی تاکید کردند

به گزارش اکسپرس بلاگ، مسکو - خبرنگاران - روسای جمهوری روسیه و آمریکا در بیانیه مشترکی به مناسبت سالروز ملاقات نظامیان ارتش سرخ شوروی و آمریکا در آلمان در خاتمه جنگ دوم جهانی برهمکاری دو کشور در مقابله با چالش های جهانی تاکید کردند.

خبرنگاران پوتین و ترامپ بر همکاری برای مقابله با چالش های جهانی تاکید کردند

بیانیه مشترک ولادیمیر پوتین و دونالد ترامپ روز شنبه به مناسبت هفتاد و پنجمین سالروز دیدار نظامیان ارتش سرخ شوروی و ارتش آمریکا در نزدیکی روزدخانه الب در آلمان در پایگاه اینترنتی دفتر مطبوعاتی کاخ کرملین منتشر شده است.

در بیانیه گفته شده است: روز 25 ماه آوریل 2020، 75 سال از روز تاریخی دیدار سربازان ارتش شوروی و آمریکا که با یکدیگر بر روی پل آسیب دیده بر رودخانه الب می گذرد، این رویداد نویدبخش شکست قطعی رژیم آلمان نازی بود.

دیدار در الب اوج کوشش های گسترده بسیاری از کشورها و ملت ها است که در چارچوب اعلامیه ملل متحد در سال 1942 با یکدیگر متحد شده است. این مبارزه مشترک قربانی شدن میلیونها سرباز و ملوان و غیرنظامیان در بسیاری از نبردها در جنگ دوم دنیای را می طلبید.

پوتین و ترامپ در ادامه بیانیه خود نوشتند: ما همچنین سهم میلیونها زن و مرد که در جبهه کار و کوشش مقادیر زیادی محصولات نظامی برای استفاده در کل دنیا (در جنگ دوم دنیای) فراوری کردند را ارج می نهیم.

در بیانیه آمده است: کارگران و افرادی که در پشت جبهه برای پشتیبانی کار می کردند نقش کلیدی در تامین تجهیزات و ادوات مورد احتیاج نیروهای متفقین ایفا کردند که برای پیروزی لازم بود.

سران روسیه و آمریکا در ادامه بیانیه خاطرنشان کردند: روح الب نمونه ای است که کشورهای ما می توانند اختلافات را کنار گذاشته و برای اهداف مشترک با یکدیگر همکاری نمایند. با مقابله با جدی ترین چالش های قرن بیست و یکم ما به شجاعت و از جان گذشتگی همه کسانی که دوش به دوش یکدیگر برای قلع و قمع فاشیسم جنگیدند احترام می گذاریم.

در بیانیه آمده است: این اقدام قهرمانانه آنها هیچگاه ازیادها نخواهد رفت.

دیدار سربازان ارتش سرخ شوروی و ارتش آمریکا بخشی از صحنه نبردهای جنگ دوم دنیای است و نیروهای دو طرف روز 25 ماه آوریل سال 1945 بر پل واقع بر رودخانه الب در نزدیکی شهر تورگاو آلمان با همدیگر دیدار کردند.

در نتیجه این دیدار ارتش های دو کشور، به جامانده ارتش آلمان نازی در شهر تورگاو به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم شدند.

منبع: ایرنا
انتشار: 4 تیر 1399 بروزرسانی: 4 تیر 1399 گردآورنده: expresblog.ir شناسه مطلب: 3227

به "خبرنگاران پوتین و ترامپ بر همکاری برای مقابله با چالش های جهانی تاکید کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران پوتین و ترامپ بر همکاری برای مقابله با چالش های جهانی تاکید کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید