ساخت خوابگاه 15 خرداد دانشگاه ارومیه تا مهر 99 به سرانجام می رسد

به گزارش اکسپرس بلاگ، معاون دانشجویی دانشگاه ارومیه از اتمام ساخت خوابگاه 15 خرداد دانشگاه تا مهرماه سال آینده خبر داد.

ساخت خوابگاه 15 خرداد دانشگاه ارومیه تا مهر 99 به سرانجام می رسد

عبدالناصر نظریانی، معاون دانشجویی دانشگاه ارومیه در مصاحبه با خبرنگار دانشگاه خبرنگاران، از ساخت خوابگاه 15 خرداد دانشگاه ارومیه تا مهرماه سال آینده خبر داد و گفت: در صورت فراهم شدن تجهیزات لازم به دانشجویان تحویل داده خواهد شد.

نظریانی در این رابطه بیان کرد: به همت بنیاد 15 خرداد، عملیات ساخت خوابگاه 15 خرداد از آبان ماه 96 در پردیس نازلو دانشگاه ارومیه آغاز شد که ظرفیت ساختمان این خوابگاه در دو طبقه و به گنجایش 250 نفر است.

معاون دانشجویی دانشگاه ارومیه شرح داد: یک طبقه از این خوابگاه به کتابخانه و سالن مطالعه و سالن ورزشی اختصاص یافته و در طبقه دوم نیز 57 اتاق برای اسکان دانشجویان درنظر گرفته شده است.

وی گفت: در حال حاضر دانشگاه ارومیه دارای 34 مورد خوابگاه ملکی، استیجاری و خودگران است که از این تعداد، 17 خوابگاه ملکی و مابقی نیز خودگران و استیجاری هستند.

نظریانی یادآور شد: حدود 4 هزار و 500 تا پنج هزار دانشجو در خوابگاه های دانشگاه ارومیه اسکان دارند که در هر ترم تحصیلی به دلیل فارغ التحصیلی یا ورود دانشجو های جدید این آمار افزایش یا کاهش می یابد.

معاون دانشجویی دانشگاه ارومیه خاطر نشان کرد: در صورتی که بتوانیم تجهیزات لازم را نیز برای خوابگاه فراهم کنیم در مهرماه سال 99 این خوابگاه به دانشجویان تحویل داده می شود.

وی گفت: با احداث خوابگاه 15 خرداد، دانشجویان دختر ساکن خوابگاه های خودگردان داخل شهر این دانشگاه در خود پردیس نازلو اسکان خواهند یافت و نیازی به خوابگاه های داخل شهر نخواهیم داشت.

معاون دانشجویی دانشگاه ارومیه شرح داد: هم اکنون تمامی دانشجویان مقطع تحصیلات تکمیلی اعم از کارشناسی ارشد و دکترا در خوابگاه تیپ یک دانشگاه اسکان یافته اند و برای مقطع کارشناسی نیز به جز دو ترم اول، این دانشجویان مابقی ترم های تحصیلی را در خوابگاه دولتی اسکان می یابند.

وی اضافه کرد: امسال بیش از یک میلیارد تومان اعتبار برای خرید تجهیزات، امکانات و تعمیرات لازم خوابگاه های دانشگاه ارومیه هزینه شده است.

نظریانی تاکید کرد: در برنامه چهارم و پنجم توسعه دانشگاه ها را از خوابگاه سازی منع کردند و در حال حاضر صندوق رفاه دانشجویی نیز قادر به خوابگاه سازی نیست.

upst.ir: مجله ستاره: اخبار و حواشی ستاره های سینما، فوتبال و استارتاپ ها

shop98ia.ir: مجله فروشگاهی: آخرین اخبار و مقالات تجارت الکترونیک

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 8 آبان 1400 بروزرسانی: 8 آبان 1400 گردآورنده: expresblog.ir شناسه مطلب: 380

به "ساخت خوابگاه 15 خرداد دانشگاه ارومیه تا مهر 99 به سرانجام می رسد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساخت خوابگاه 15 خرداد دانشگاه ارومیه تا مهر 99 به سرانجام می رسد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید