گونه جدید کرونا در نیویورک چه مشخصاتی دارد؟

به گزارش اکسپرس بلاگ، گونه های جدید جهش یافته ویروس کرونا در ایالت های آمریکا در حال شیوع است و احتمال اینکه فرایند درمان باید در بخش مراقبت های ویژه صورت گیرد، بیش از پنج برابر نوع اولیه است؛ احتمال مرگ نیز در مقایسه با دیگر جهش های آن 11 برابر بیش تر است.

گونه جدید کرونا در نیویورک چه مشخصاتی دارد؟

به گزارش خبرنگاران از فارس، ویروس ها همیشه جهش پیدا می کنند؛ هرچه تعداد افراد آلوده بیشتر باشد و هر چه مدت آلودگی طولانی تر باشد، احتمال جهش ویروس ها بیشتر است. بدن بیمار میلیاردها نسخه از ویروس را می گیرد که ممکن است کمی تغییر کنند یا جهش یابند اما در اغلب موارد، بیشتر ویروس ها می آیند و می فرایند و دوره آنها تمام می شود، اما این تمام شدن شامل حال ویروس کرونا نمی شود و تا زمانی که جهان با شیوع آن دست و پنجه می کند، جهش های ویروس ادامه دارد.

محققان در آمریکا و انگلیس صدها جهش ژنتیکی را در ویروسی که باعث بیماری کووید 19 می شود شناسایی کرده اند؛ حالا در خبرها آمده گونه های جدید جهش یافته ویروس کرونا در ایالت های آمریکا در حال شیوع است؛ این گونه ها قدرت سرایت بیشتری دارند و نسبت به ویروس اولیه کرونا تهاجمی تر عمل می کنند.

احتمال رشد ویروس در آمریکا

در نیویورک گونه ای از ویروس کرونا با نام B.1.526 در حال گسترش است که در نمونه برداری های ماه نوامبر برای اولین بار آن را تشخیص داده اند.

بر اساس گزارش نیویورک تایمز، تا اواسط ماه فوریه این گونه ویروس کرونا یک چهارم تمام زنجیره نمونه ها را در بر می گیرد که در بانک داده ها ذخیره شده اند.

این داده ها در اختیار پژوهشگران برای تحقیقات بیشتر گذارده شده است. مدیر مرکز تحقیقات ایدز آرون دایاموند در کلمبیا که سرپرستی یک تیم تحقیقاتی برای جهش جدید ویروس را برعهده دارد، معتقد است که این ویروس در آمریکا و احتمالا در نیویورک رشد کرده است.

از طفره نسبت به واکسن تا احتمال مرگ بیشتر

یکی از جهش های موجود در این نوع همان تغییر مربوط به نوع مشاهده شده در آفریقای جنوبی است که به عنوان B.1.351 شناخته می شود. به نظر می رسد که این نوع تا حدودی از پاسخ بدن به واکسن ها نیز طفره می رود و این در حال رایج شدن است.

گونه ویروسی B.1.427 یا B.1.429 که بیشتر در کالیفرنیا خود را نشان داده، به نظر می آید که نه تنها قدرت سرایت بیشتری نسبت به نوع وحشی ویروس کرونا دارد، بلکه تهاجمی تر نیز هست.

نتایج یک پژوهش دانشگاه کالیفرنیا در سانفرانسیسکو نشان داده که برای مقابله با این گونه ویروسی، احتمال اینکه فرایند درمان باید در بخش مراقبت های ویژه صورت گیرد، بیش از پنج برابر نوع ویروس وحشی است. احتمال مرگ نیز در مقایسه با سایر جهش ها 11 برابر بیشتر است.

شیوع گونه B.1.351 در آمریکا

کارشناسان مرکز کنترل و پیشگیری از امراض آمریکا می گویند: نوع جدید از جهش ویروس کرونا به طرز نگران کننده ای در طی چند هفته گذشته در جمعیت بیمار ما افزایش یافته است. به گفته آنها، میزان شناسایی این نوع جدید در طی هفته های گذشته در حال افزایش و ممکن است شروع به غلبه بر سایر گونه ها کند؛ دقیقا مانند ویروس کرونای انگلیسی و آفریقای جنوبی.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 7 فروردین 1400 بروزرسانی: 7 فروردین 1400 گردآورنده: expresblog.ir شناسه مطلب: 12350

به "گونه جدید کرونا در نیویورک چه مشخصاتی دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گونه جدید کرونا در نیویورک چه مشخصاتی دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید