احتمال آبگرفتگی و سیلاب در خراسان رضوی

به گزارش اکسپرس بلاگ، کارشناس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی از آغاز بارش های رگباری در عصر پنج شنبه 19 دی و احتمال سیلاب و آبگرفتگی در این استان خبر داد.

احتمال آبگرفتگی و سیلاب در خراسان رضوی

به گزارش اکسپرس بلاگ آنلاین به نقل از ایرنا، غلامرضا ضیاء شهابی چهارشنبه 18 دی گفت: بارش های رگباری که از عصر پنج شنبه در استان خراسان رضوی آغاز می شود به طور متناوب تا روز دوشنبه هفته آینده ادامه خواهد داشت.

وی افزود: بیشترین حجم بارش ها از عصر جمعه تا ظهر شنبه هفته آینده خواهد بود که طی این مدت در بیشتر مناطق استان آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن آن ها پیش بینی می شود. همچنین بارندگی از بخش های جنوبی و نواحی غربی استان همراه با رعد و برق آغاز می شود و در روز جمعه در مناطق مختلف استان گسترش می یابد که جمعه شب در مناطق سردسیر و کوهستانی به شکل برف خواهد بود.

شهابی از مردم خواست در نزدیکی رودخانه ها اتراق نکرده و کوهنوردان نیز به دلیل خطر برق گرفتگی بر اثر رعد و برق به مناطق کوهستانی صعود نکنند.

وی گفت: پدیده مه گرفتگی نیز برای پنجشنبه شب در خراسان رضوی پیش بینی شده است که این پدیده برای جمعه و شنبه شب تشدید خواهد شد.

کارشناس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی شرح داد: میانگین دمای هوا در خراسان رضوی روز جمعه به طور چشمگیر کاهش خواهد یافت و بیشینه دمای امروز مشهد 10 درجه سلسیوس پیش بینی شده که فردا تغییر چندانی ندارد و از روز جمعه کاهش محسوس دما را در مشهد و سایر مناطق استان شاهد خواهیم بود.

کوهسرخ با کمینه دمای هفت درجه زیر صفر و سرخس با بیشینه دمای 15 درجه به ترتیب سردترین و گرمترین شهرستان های خراسان رضوی در 24 ساعت گذشته بوده اند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 8 اسفند 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: expresblog.ir شناسه مطلب: 436

به "احتمال آبگرفتگی و سیلاب در خراسان رضوی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال آبگرفتگی و سیلاب در خراسان رضوی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید