استقبال مردم از بخش خیابانی، رادیو تئاتر به کار خود خاتمه داد

به گزارش اکسپرس بلاگ، تهران (پانا) - در هفتمین روز از جشنواره نمایش ها با استقبال از سوی تماشاگران رو به رو شد این استقبال بخصوص در بخش خیابانی مشهود بود و مردم به تماشای آثار نشستند.

استقبال مردم از بخش خیابانی، رادیو تئاتر به کار خود خاتمه داد

به گزارش ستاد خبری چهلمین جشنواره تئاتر فجر، روز گذشته 23بهمن، و در هفتمین روز از جشنواره نمایش ها با استقبال از سوی تماشاگران رو به رو شد این استقبال بخصوص در بخش خیابانی مشهود بود و مردم به تماشای آثار نشستند.

نمایش خاک سفید به کارگردانی محمدرضا هلال زاده در تالار مولوی به علت رعایت نکردن اصلاحات شورای نظارت و ارزشیابی در اجرای دوم خود متوقف شد و به صحنه نرفت.

در تالار سنگلج نمایش فردوسی به کارگردانی سلطان عثمان اف از کشور تاجیکستان با حضور سفرای ایران و تاجیکستان، قادر آشنا مدیر کل هنرهای نمایشی، محمدعلی کیانی رئیس سازمان ارتباطات، حسین مسافر آستانه دبیر جشنواره، رضا بصیرت مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی روی صحنه رفت و آنها به تماشای این نمایش نشستند.

بعلاوه رادیو تئاترها به اجراهای خود در این بخش خاتمه دادند و یک اثر از این بخش در طول جشنواره به علت مثبت شدن تست کرونای بازیگر اجرا نشد.

در هفتمین روز از جشنواره تئاتر فجر،21 اثر نمایشی در بخش های مختلف جشنواره اجرا به صحنه رفت.

بخش صحنه

در مجموعه تئاتر شهر، نمایش ساختن به کارگردانی مصطفی ذره پرور در تالار چهارسو، دختر خجالتی به کارگردانی جنت سلیم آوا در تالار سایه، کل به کارگردانی مجتبی محمدی دوست تالار قشقایی به صحنه رفت.

نمایش فردوسی به کارگردانی سلطان عثمان اف در تماشاخانه سنگلج، خاک سفید به کارگردانی محمدرضا هلال زاده در تالار مولوی ،آلنده نازنین به کارگردانی محمد برهمنی در سالن استاد سمندریان، تلفات به کارگردانی علیرضا معروفی در تالار حافظ، یک ماه هزار آسمان به کارگردانی حمید ابراهیمی در برج آزادی به صحنه رفت.

بخش خیابانی

در محوطه تئاتر شهر نمایش چهارشنبه خاتون به کارگردانی آرزو علیپور ،در پی خورشید به کارگردانی حسین نادری ، روده درازی یک مرده بی صاحب به کارگردانی هادی کیانی، چهارشنبه خاتون به کارگردانی آرزو علیپور ، حیاط خانه ما به کارگردانی وحید خسروی، قصه کفش ها به کارگردانی روح الله آریس به اجرا عایدی.

بعلاوه در محوطه خانه هنرمندان، مرغ همسایه غاز نیست به کارگردانی سعیده عبدالهی و مصطفی کولیوندی اجرا شدند.

رادیو تئاتر

نمایش ماگفه به کارگردانی زهرا اسماعیلی، یواش تر شلیک کن به کارگردانی مجید حمزانلویی، ضیافت مرغان مهاجر به کارگردانی شیرین سپهراد در تماشاخانه استاد انتظامی خانه هنرمندان ایران اجرا شدند.

دیگرگونه های اجرایی

نمایش خود به کارگردانی حسین قاسمی هنر ، هر روز 10 اجرا در پلاتو تمرین شماره سه تئاتر شهر، نمایش رها به کارگردانی مهیار جوادی از مبدا اتوبان کردستان نمایش، هفت تا نه و نیم کارگردان مریم خلیلی از میدان راه آهن به اجرا عایدیند.

چهلمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر به دبیری حسین مسافرآستانه تا 26 بهمن در حال برگزاری و اخبار آن در سایت جشنواره به آدرس fitf.ir در دسترس است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 20 خرداد 1401 بروزرسانی: 20 خرداد 1401 گردآورنده: expresblog.ir شناسه مطلب: 22392

به "استقبال مردم از بخش خیابانی، رادیو تئاتر به کار خود خاتمه داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقبال مردم از بخش خیابانی، رادیو تئاتر به کار خود خاتمه داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید