اصلاحات و رشته های جدید در تکمیل ظرفیت کنکور 96 اعلام شد

به گزارش اکسپرس بلاگ، اصلاحات دفترچه راهنمای انتخاب رشته تکمیل ظرفیت و ظرفیت جدید برخی از رشته های تحصیلی دوره روزانه، شبانه، مجازی، پردیس خودگردان دانشگاهها و موسسات آموزش عالی کنکور سراسری 96 منتشر شد.

اصلاحات و رشته های جدید در تکمیل ظرفیت کنکور 96 اعلام شد

داوطلبان شرکت کننده در آزمون سراسری سال 1396 می توانند با توجه به اعلام اصلاحات و همچنین رشته محل های جدید، علاوه بر رشته های تحصیلی مندرج در اطلاعیه به شرح جداول اعلام شده تا سرانجام روز سه شنبه 14 آذر 96 نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند.

متقاضیان باید براساس مندرجات این اطلاعیه و همچنین اطلاعیه 30 آبان 96 نسبت به انتخاب کدرشته محل های مورد علاقه منحصراً از طریق پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش اقدام کنند.

داوطلبانی که قبلاً انتخاب رشته کرده اند نیز در صورت تمایل و با توجه به مندرجات این اطلاعیه، می توانند اولویت های انتخابی خود را تا 14 آذر 96 ویرایش کنند.

متقاضیان ثبت نام در رشته های پذیرش صرفاً با سوابق تحصیلی نیز تا 14 آذر 96 می توانند با توجه به مندرجات دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته (که از طریق پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش قابل دریافت است) نسبت به ثبت نام در این مرحله اقدام کنند.

با توجه به ضوابط گزینش بومی، ملاک تعیین بومی در رشته محل هایی که پذیرش آنها به صورت بومی شهرستان است محل اخذ مدرک سه سال آخر تحصیلات دوره متوسطه (سال دوم، سوم و پیش دانشگاهی) در شهرستان و در صورت مغایرت سه سال مذکور، شهرستان محل تولد است.

اصلاحات تکمیل ظرفیت کنکور سراسری سال 1396:

الف) اصلاحات مربوط به اطلاعیه 30 آبان 96 درباره اعلام ضوابط پذیرش در رشته های بومی شهرستان بشاگرد در گروه های آزمایشی ریاضی و فنی، علوم تجربی و علوم انسانی:

براساس مصوبه شصتمین جلسه کمیته مطالعه و برنامه ریزی آزمون سراسری 3 اردیبهشت 1388 شرایط پذیرش رشته محل های مخصوص داوطلبان بومی شهرستان بشاگرد علاوه بر شرحات مندرج در این اطلاعیه درباره ملاک تعیین بومی این است که در زمان ثبت نام در دانشگاه، سپردن تعهد خدمت پس از سرانجام تحصیلات به میزان دو برابر مدت تحصیل در شهرستان بشاگرد و کسب حداقل 75 درصد نمره آخرین فرد پذیرفته شده در گزینش آزاد رشته محل معادل دوره روزانه غیرمحروم در دانشگاه هرمزگان الزامی است.

جداول رشته های جدید در مرحله تکمیل ظرفیت کنکور سراسری سال 1396

منبع: ویکی گرام
انتشار: 12 دی 1399 بروزرسانی: 12 دی 1399 گردآورنده: expresblog.ir شناسه مطلب: 10142

به "اصلاحات و رشته های جدید در تکمیل ظرفیت کنکور 96 اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اصلاحات و رشته های جدید در تکمیل ظرفیت کنکور 96 اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید