ایران تصمیم دارد از میتسوبیشی ژاپن هواپیما بخرد

به گزارش اکسپرس بلاگ، ایران قصد دارد برای تامین ناوگان هوایی کوتاه برد خود برای پروازهای داخلی کشور، از شرکت ژاپنی میتسوبیشی کمک بگیرد و به همین منظور مذاکرات خود را در این زمینه آغاز کرده است.

ایران تصمیم دارد از میتسوبیشی ژاپن هواپیما بخرد

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی با اشاره به جزییات مذاکرات خرید هواپیما از میتسوبیشی ژاپن گفت:

طبق مذاکرات اولیه قرار است 25 فروند هواپیمای کوتاه برد به ارزش 500 میلیون دلار خریداری کنیم که بیشتر این هواپیماها برای ایرلاین آسمان است.

اصغر فخریه با بیان اینکه برای خرید هواپیماهای کوتاه برد از میتسوبیشی ژاپن ابراز تمایل کرده ایم، گفت که علاقه مند هستیم بخشی از ناوگان هوایی کوچک و با برد کوتاه را از ژاپن تامین کنیم.

وی با بیان اینکه این هواپیما مانند هواپیماهایATR هستند، گفت:

در مراحل اولیه مذاکرات هستیم و دو طرف هنوز هیچ تعهدی به یکدیگر نداده اند. البته ژاپنی ها هم برای فروش هواپیماهای MRJ به ایرلاین های ایران ابزار تمایل کرده اند.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه مذاکراتمان با میتسوبیشی برای خرید هواپیما برای شرکت هواپیمایی آسمان است، گفت که البته برای تامین ناوگان ایرلاین های دیگر هم وارد مذاکره شده ایم. به طور قطع وزارت راه و شهرسازی از سایر ایرلاین های متعلق به بخش خصوصی حمایت خواهد کرد و در مذاکرات به تامین هواپیماهای مورد نیاز ناوگان سایر ایرلاین ها هم می پردازیم.

فخریه کاشان ادامه داد:

تعداد هواپیماهای مورد نیاز را باید خود ایرلاین ها پیشنهاد دهند اما با میتسوبیشی ژاپن برای خرید 25 فروند هواپیما مذاکرات شروع شده است. ارزش این قرارداد چیزی حدود 400 الی 500 میلیون دلار برآورد می شود.

منبع: کجارو / عصر ایران
انتشار: 26 تیر 1401 بروزرسانی: 26 تیر 1401 گردآورنده: expresblog.ir شناسه مطلب: 23536

به "ایران تصمیم دارد از میتسوبیشی ژاپن هواپیما بخرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران تصمیم دارد از میتسوبیشی ژاپن هواپیما بخرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید