این بچه ها هر روز سیاه تر می شوند!

به گزارش اکسپرس بلاگ، یک عکاس زن با ثبت عکس هایی از بچه ها بنگلادشی از واقعیت تلخی پرده برداشت که به تدریج عده ای را به کام سیاهی و حتی مرگ می کشاند.

این بچه ها هر روز سیاه تر می شوند!

به گزارش خبرنگاران، داکا، پایتخت بنگلادش به عنوانی یکی از آلوده ترین شهرهای جهان شناخته می گردد؛ شهری که ساکنان آن از مسائل اجتماعی عظیمی رنج می برند.

صدها کارخانه و کارگاه غیررسمی در داخل و حومه شهر داکا وجود دارد که هزاران زن و کودک را به استخدام خود درآورده است. تمام روز زنان و بچه ها باتری های فرسوده را می شکافند تا قطعات ریز فلزی را که همچنان قابل استفاده هستند را از آنها استخراج نمایند.

این مواد پس از جدا شدن از باتری ها، به کارخانه ها و کارگاه های فراوری باتری ارسال می شوند تا بار دیگر از آنها برای ساخت باتری استفاده گردد و یا اینکه آنها را ذوب می نمایند تا مواد مفید دیگری فراوری نمایند.

شهزاد نورانی ـ عکاس بنگلادشی الاصل مقیم آمریکا ـ قصد داشت شرایط زنان و بچه های را که برای استخراج قطعات فلزی قابل بازیافت از باتری های استفاده شده کار می نمایند، به تصویر بکشد.

او در نهایت مجموعه عکسی با عنوان بچه ها گرد و غبار سیاه: بچه ها کار در بنگلادش به ثبت رساند. عکس او از هژیرا جایزه دوم مسابقه یونیسف را به خود اختصاص داد.

محیط سمی که این بچه ها و زنان در آن کار می نمایند با ذرات گرد و غبار سیاه شده و کارگرانی هم که در آنجا کار می نمایند به ناچار با آن سیاهی ها پوشیده می شوند. بچه ها در طول روز حین شکافتن باتری ها و یا بازی کردن، میلیون ها ذره ریز گرد کربن را از باتری ها استنشاق می نمایند.

برای هر کودک چهار تا 12 روز زمان می برد که یک دلار امریکا را دریافت نمایند.

گردشگری: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 مهر 1400 بروزرسانی: 17 مهر 1400 گردآورنده: expresblog.ir شناسه مطلب: 8787

به "این بچه ها هر روز سیاه تر می شوند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این بچه ها هر روز سیاه تر می شوند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید