تذکر اتاق اصناف به فروشگاه های زنجیره ای و واحدهای صنفی کرکره نیمه باز

به گزارش اکسپرس بلاگ، تهران (پانا) - رئیس اتاق اصناف تهران ضمن اشاره به اینکه آمارها نشان می دهد بیش از 95 درصد واحدهای صنفی در تهران دستورالعمل های ستاد ملی مقابله با کرونا را رعایت کرده اند، از تذکر بازرسان به واحدهای صنفی به صورت کرکره نیمه باز و فروشگاه های زنجیره ای که فروش اجناسی به غیر از فروش اجناس سوپرمارکتی و مواد غذایی اقدام کرده اند خبر داد.

تذکر اتاق اصناف به فروشگاه های زنجیره ای و واحدهای صنفی کرکره نیمه باز

به گزارش اتاق اصناف تهران، قاسم نوده فراهانی با اشاره به فعالیت بیش از 310 هزار واحد صنفی در تهران از رعایت بیش از 95 درصدی مصوبه ستاد ملی کرونا از سوی واحدهای صنفی خبر داد و گفت: با این حال تعداد اندکی از واحدهای صنفی که غیرقانونی به فعالیت خود ادامه می دادند با تذکر بازرسان اتاق اصناف واحدهای صنفی خود را در سطح شهر تهران تعطیل کردند.

وی همچنین با بیان اینکه در نهمین روز از اجرای مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر تعطیلی گروههای شغلی 3 و 4، مجتمع های تجاری و بازار نشان داد که اصناف اجرای مصوبه را به خوبی رعایت کرده اند و به همین دلیل در سه روز گذشته فرایند فوتی ها و مبتلایان کرونایی در کشور فرایند نزولی گرفته، اظهار امیدواری کرد که با رعایت پروتکل های بهداشتی و استفاده از ماسک در معابر و مراقبت های ویژه، شاهد کاهش مبتلایان این بیماری منحوس در کشور باشیم.

تذکر جدی به واحدهای صنفی کرکره نیمه باز

وی در ادامه در پاسخ به سوالی مبنی بر فعالیت تعداد اندکی از واحدهای صنفی به صورت کرکره نیمه باز تاکید کرد: ما به این واحدهای صنفی که تعداد آنها بسیار اندک هستند و با این کار سلامت مردم را به خطر میاندازند تذکر می دهیم که همانند سایر همکاران در گروه شغلی 3 و 4 بایستی واحدهای صنفی خود را تعطیل کنند در غیر این صورت با دریافت گزارش های مردمی با این واحدهای صنفی برخورد خواهد شد، زیرا این اقدام غیر قانونی آنها جان و سلامتی مردم را به خطر میاندازد.

همچنین به گفته رئیس اتاق اصناف تهران در بازرسی های اتاق اصناف از فروشگاه های زنجیرهای مشاهده شده است که برخی از این فروشگاه ها در سطح شهر تهران به غیر از فروش اجناس سوپرمارکتی و مواد غذایی، قسمت فروش لوازم خانگی و یا پوشاک آنها فعال است که از دیروز تذکر دادیم که فروش به غیر از مواد غذایی در این فروشگاههای زنجیرهای تعطیل شود. در صورتی که فروشگاههای زنجیرهای به این تذکر بازرسان اتاق اصناف در تهران بی توجهی کنند با استفاده از مراجع قانونی و نیروی انتظامی با این فروشگاه ها نیز برخورد قانونی خواهد شد.

واحدهای صنفی مطابق پروانه کسب خود فعالیت کنند

وی در ادامه با بیان اینکه بر اساس گزارش بازرسان اتاق اصناف از معابر و خیابان های تهران بیش از 95 درصد واحدهای صنفی در پایتخت به اجرای مصوبه ستاد ملی کرونا مبنی بر تعطیلی واحدهای خود اهتمام ویژه ای داشتند و تا به امروز تعداد اندکی در این مورد تذکر گرفتند، تاکید کرد که تمام گروه های شغلی باید حد و حدود قانونی خود را در این شرایط رعایت کنند و طبق مصوبه ستاد ملی کرونا فعالیت واحدهای صنفی گروه یک شغلی نباید تداخلی با گروههای شغلی 2، 3، و 4 داشته باشند و هر کدام از این واحدهای صنفی مطابق پروانه کسب خود فعالیت کنند.

فراهانی همچنین گفت که تمام واحدهای صنفی در گروه شغلی 1و 2 باید به ساعت کار خود توجه کنند و توصیه کرد که گروه شغلی 2 ساعت 20 فعالیت های خود را تعطیل کنند؛ زیرا تردد خودرو در سطح شهر تهران تا جمعه آینده از ساعت 21 تعطیل است.

رئیس اتاق اصناف تهران در انتها بیان نمود: تمام بازرسان اتاق اصناف، وزارت بهداشت، سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، سازمان صمت استان تهران و پلیس نظارت بر اماکن عمومی بر نحوه فعالیت اصناف در سطح شهر تهران نظارت کامل دارند و اگر صاحبان واحدهای صنفی دستورالعمل های بهداشتی مقابله با ویروس کرونا را رعایت نکنند، بار اول تذکر، بار دوم اخطار و در صورت تکرار، صنف آنها پلمب می شود.

گفتنی است که با اوج گیری شمار مبتلایان و فوتی های کرونا از روز شنبه، اول آذر همه مشاغل به جز مشاغل سطح یک تعطیل شدند، ادارات دولتی با یک سوک ظرفیت فعالیت کردند و قوانین منع رفت و آمد نیز اجرا شد. البته طبق اعلام رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور در هفته جاری ادارات تعطیل هستند، مگر آن عده ای که حضورشان با تشخیص بالاترین مقام دستگاه، ضروری تشخیص داده شود.

گردشگری: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 17 مهر 1400 بروزرسانی: 17 مهر 1400 گردآورنده: expresblog.ir شناسه مطلب: 10144

به "تذکر اتاق اصناف به فروشگاه های زنجیره ای و واحدهای صنفی کرکره نیمه باز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تذکر اتاق اصناف به فروشگاه های زنجیره ای و واحدهای صنفی کرکره نیمه باز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید