تقابل سیاسیون و ژنرال های آمریکایی برای خروج نظامی از افغانستان

به گزارش اکسپرس بلاگ، رسانه نزدیک به طالبان نوشت که سیاستمداران آمریکایی در شرایط کنونی با ژنرال های این کشور و کارخانه های اسلحه سازی برای خروج از افغانستان در تقابل هستند.

تقابل سیاسیون و ژنرال های آمریکایی برای خروج نظامی از افغانستان

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، یک رسانه نزدیک به طالبان اظهارداشت که نظامیان آمریکایی و سیاسیون این کشور درباره حضور نظامی در افغانستان و یا سرانجام دادن اِشغال اختلاف نظر دارند.

عزم در این مطلب نوشت که بیشتر اختلافات برای خروج از افغانستان بر سر منافع شخصی و گروهی است که این دو جناح را به سمت های مختلف در قضیه می کشاند، ولی تا به امروز وزنه نظامیان سنگین تر است.

این رسانه مدعی شد که وزارت دفاع و ژنرال های آمریکایی خواهان حضور دائمی و وجود یک دولت وابسته در افغانستان هستند تا در پس پرده حاکم حقیقی کشور آمریکایی ها باشند تا بدین صورت از یک طرف فرصت چپاول منابع و قاچاق موادمخدر را داشته باشند و از طرف دیگر نیز اهداف نظامی شان را در افغانستان به پیش برند.

نوشتار می افزاید: آنها می توانند از افغانستان به عنوان یک پایگاه اعمال فشار علیه ایران، پاکستان، چین، روسیه و آسیای مرکزی استفاده نمایند، ثروت های طبیعی کشور ما را به یغما ببرند و تسلیحات آمریکایی را بدون حساب و به پول گزاف خریداری کرده و آزمایش نمایند.

در ادامه مطلب نیز آمده است که سیاسیون آمریکایی می خواهند نشان دهند که با سرانجام دادن به طولانی ترین جنگ تاریخ آمریکا، پول جنگ را به نفع مردم هزینه می نمایند تا از این طریق رأی مردم را به دست آورند و در انتخابات آینده پیروز شوند.

.

upst.ir: مجله ستاره: اخبار و حواشی ستاره های سینما، فوتبال و استارتاپ ها

shop98ia.ir: مجله فروشگاهی: آخرین اخبار و مقالات تجارت الکترونیک

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 8 آبان 1400 بروزرسانی: 8 آبان 1400 گردآورنده: expresblog.ir شناسه مطلب: 8328

به "تقابل سیاسیون و ژنرال های آمریکایی برای خروج نظامی از افغانستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تقابل سیاسیون و ژنرال های آمریکایی برای خروج نظامی از افغانستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید