تهران امشب بارانی می شود ، باران ِتهران آلوده است؟

به گزارش اکسپرس بلاگ، تهران درحالی یک هفته آلوده را پشت سر گذاشته که طبق پیش بینی هواشناسی قرار است از امشب (4 دی) وزش باد و بارش خفیف باران را تجربه کند اما شاید دغدغه بسیاری از پایتخت نشینان تبعات احتمالی این باران باشد.

تهران امشب بارانی می شود ، باران ِتهران آلوده است؟

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، یک کارشناس هواشناسی در این زمینه گفت: ممکن است در دقایق ابتدایی بارش میزان آلاینده هایی که با بخار آب ترکیب شده اند، زیاد باشد اما با توجه به همراهی وزش باد با باران، آلاینده ها از سطح زمین دور می شوند.

احد وظیفه اظهار کرد: جو هیچ وقت عاری از آلاینده های سمی مانند NOX و SOX نیست و این آلاینده ها به هر حال با بخار آب ترکیب می شوند. به طور کلی در کره زمین هم میزان آلاینده های هوا افزایش پیدا کرده و در نتیجه میزان باران های اسیدی بیشتر شده است.

او اضافه کرد: ممکن است در دقایق ابتدایی بارش میزان آلاینده هایی که با بخار آب ترکیب شده اند، زیاد باشد اما باید در نظر داشت که بارش باران معمولا با وزش باد همراه است و باد می تواند آلاینده ها را دور کند.

این کارشناس هواشناسی گفت: شب گذشته جریانات شمالی کم فشار به سواحل شمال کشور کشیده شد و در پی آن وزش باد را در سطوح زیرین جو داشتیم. بنابراین وزش باد سبب بهبود کیفیت هوا در بعضی مناطق تهران شد.

مسئولان سازمان هواشناسی کشور از چند روز پیش بارندگی باران در تهران طی امشب و فردا را پیش بینی کرده اند. مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در این رابطه با اشاره به ورود سامانه بارشی به کشور از امروز (4 دی) گفت: آسمان تهران امشب بارانی می شود.

صادق ضیاییان درباره احتمال بارش باران در دو روز آینده هم گفت: آسمان تهران فردا (5 دی) کمی ابری همراه با غبار صبحگاهی و بارش باران همراه با وزش باد با حداقل دمای 4 و حداکثر دمای 13 درجه سانتیگراد و طی روز جمعه (6 دی) هم نیمه ابری و در بعضی ساعات بارش پراکنده همراه با وزش باد با حداقل دمای 3 و حداکثر دمای 15 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

upst.ir: مجله ستاره: اخبار و حواشی ستاره های سینما، فوتبال و استارتاپ ها

shop98ia.ir: مجله فروشگاهی: آخرین اخبار و مقالات تجارت الکترونیک

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 8 آبان 1400 بروزرسانی: 8 آبان 1400 گردآورنده: expresblog.ir شناسه مطلب: 299

به "تهران امشب بارانی می شود ، باران ِتهران آلوده است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تهران امشب بارانی می شود ، باران ِتهران آلوده است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید