تهران باید هزینه جهانی اقدامات ضد ایرانی ترامپ را برای آمریکا افزایش دهد

به گزارش اکسپرس بلاگ، یک کارشناس مسائل بین الملل، با اشاره به نامه اخیر وزیر خارجه کشورمان به دبیرکل سازمان ملل متحد درباره ضرروت لغو تحریم ها علیه ایران با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشورمان گفت: وزیر امور خارجه باید در راستای انجام وظایف خود به صورت گسترده تر به این نامه نگاری ها و تأکید بر ضرورت لغو تحریم ها علیه ایران ادامه دهد تا هزینه های اقدامات ضد ایرانی دولت واشنگتن بر این کشور افزایش پیدا کند.

تهران باید هزینه جهانی اقدامات ضد ایرانی ترامپ را برای آمریکا افزایش دهد

فواد ایزدی، در گفت وگو با اکسپرس بلاگ در پاسخ به این سوال که آیا نامه نگاری های اخیر ظریف در خصوص ضرورت حذف تحریم ها علیه ایران با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور و تأثیر منفی این تحریم ها در مقابله ایران با این ویروس می تواند باعث افزایش فشار جامعه جهانی بر آمریکایی ها جهت لغو تحریم ها علیه ایران شود، اظهار کرد: این گونه اقدامات می تواند بر افزایش فشار جامعه جهانی بر آمریکا در خصوص ضرورت لغو تحریم های یکجانبه دولت واشنگتن علیه ایران تاثیر گذار باشد، آمریکایی ها در عرصه جهانی تا به امروز جنایات زیادی انجام داده اند ولی فشارهای گسترده جهانی می تواند باعث شود که آن ها تغییراتی را در سیاست های خود ایجاد کنند.

وی با اشاره به اینکه تحریم های آمریکا مانع از ورود اقلام پزشکی مورد نیاز برای مقابله با ویروس کرونا به ایران شده است، گفت: ایران کشوری ثروتمند است ولی اکنون با مشکل فروش نفت و جابجایی پول روبرو است و بانی اصلی این مسائل دولت آمریکا است.

این استاد دانشگاه تهران با بیان اینکه در دو سه روز آینده قرار است در آمریکا و در چند کشور دیگر تظاهرات هایی در راستای ضرورت لغو تحریم ها علیه ایران برگزار شود، ادامه داد: وزیر خارجه کشورمان نیز در راستای انجام وظایف خود باید به این نامه نگاری ها و فشارها به صورت گسترده تر ادامه دهد تا هزینه های اقدامات ضدایرانی دولت آمریکا برای این کشور در عرصه جهانی افزایش پیدا کند.

این کارشناس مسائل بین الملل با اشاره به اظهارات مقامات آمریکایی مبنی بر اینکه طرفدار ملت ایران هستند، اظهار کرد: این اظهارات دروغ بزرگی است چرا که قربانی تحریم های آمریکا، مردم ایران هستند و شیوع ویروس کرونا در کشور با توجه به موضوع تحریم ها مسائل زیادتری را برای عموم مردم ایران بوجود آورده است.

فواد ایزدی در پاسخ به این سوال که با توجه به تأکید تهران بر ضرورت لغو تحریم ها علیه ایران تا به امروز در روزهای اخیر چندبار مقامات آمریکایی بر ضرورت آزادی زندانیان آمریکا در ایران تأکید کرده اند و آیا این امکان وجود دارد که در ازای آزادی این زندانیان، آمریکا بخشی از تحریم ها علیه ایران را لغو کند؟ شرح داد: این اقدام آمریکایی ها به نوعی فرار به جلو است. قبلا زندانیان آمریکایی در ایران آزاد شده اند ولی نه تنها تحریم ها برداشته شده بلکه افزایش نیز پیدا کرده است. به نظر می رسد ارتباط دادن این دو موضوع یک شیوه تبلیغاتی از سوی آن هاست و ما حتی زندانیان آمریکایی را نیز آزاد کنیم، تحریم ها برداشته نمی شود چرا که تجربیات قبلی موید این موضوع است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 12 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 12 اردیبهشت 1399 گردآورنده: expresblog.ir شناسه مطلب: 1756

به "تهران باید هزینه جهانی اقدامات ضد ایرانی ترامپ را برای آمریکا افزایش دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تهران باید هزینه جهانی اقدامات ضد ایرانی ترامپ را برای آمریکا افزایش دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید