جنگل های گچساران در نبود بالگرد اطفای حریق همچنان می سوزند

به گزارش اکسپرس بلاگ، فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل ها از تداوم آتش سوزی در جنگل های گچساران استان کهگیلویه و بویراحمد خبر داد و گفت: تا به امروز امکان اطفای هوایی حریق برای ما میسر نشده است.

جنگل های گچساران در نبود بالگرد اطفای حریق همچنان می سوزند

سرهنگ علی عباس نژاد در گفت وگو با خبرنگاران با اشاره به اینکه آتش سوزی در جنگل های گچساران استان کهگیلویه و بویراحمد بیش از 24 ساعت است که شروع شده،اظهار کرد: همکاران ما در منابع طبیعی استان یک بار پیروز به اطفای حریق گسترده شدند اما آتش همچنان به صورت نقطه ای وجود داشت ولی در حال حاضر با توجه به اینکه وزش باد در منطقه شدید و منطقه صعب العبور و کوهستانی است متاسفانه دوباره آتش گسترش یافته و امکان خاموش کردن آن برای همکاران ما به صورت زمینی سخت و شانس پیروزیت کم است.

وی ادامه:از امروز صبح (4 خردادماه) یگان حفاظت سازمان جنگل ها و رییس سازمان پیگیر هستند که بالگرد برای اطفای حریق در اختیار ما قرار گیرد. متأسفانه تا به امروز این امر میسر نشده است.

به گفته فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل ها پیش از این وزارت دفاع بالگردهای اطفای حریق را تأمین می کرد ولی به دلیل آنکه دولت اعتباری برای این کار در اختیار آنان قرار نداده است،با ما همکاری نمی کنند. اگر همکاری برای اطفای هوایی حریق صورت می گرفت ما روز گذشته پیروز به خاموش کردن آتش می شدیم.

عباس نژاد در انتها با بیان اینکه آتش باید اطفا شود تا بتوانیم خسارت ها را برآورد کنیم،گفـت: می توان تخمین زد که تا به امروز بیش از 100 هکتار از اراضی مرتعی و جنگلی دچار خسارت شده است.

upst.ir: مجله ستاره: اخبار و حواشی ستاره های سینما، فوتبال و استارتاپ ها

shop98ia.ir: مجله فروشگاهی: آخرین اخبار و مقالات تجارت الکترونیک

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 8 آبان 1400 بروزرسانی: 8 آبان 1400 گردآورنده: expresblog.ir شناسه مطلب: 4036

به "جنگل های گچساران در نبود بالگرد اطفای حریق همچنان می سوزند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جنگل های گچساران در نبود بالگرد اطفای حریق همچنان می سوزند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید