دسترسی به بلیت های ارزان آزاد شد

به گزارش اکسپرس بلاگ، ایسنا/ براساس سخنان رئیس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی، دسترسی به بلیت های ارزان آزاد شد.

دسترسی به بلیت های ارزان آزاد شد

بلیت های ارزان آزاد شدند؛ قیمت های قبلی برنگشت

حرمت الله رفیعی گفت: شرکتهای هواپیمایی انتها به نظر واحدی رسیدند و همانطور که رئیس سازمان هواپیمایی معین کفِ قیمت را اقدامی خلاف قانون دانسته بود، نرخ کف را حذف کردند و دسترسی به کلاسهای نرخی ارزان قیمت در راستاهای داخلی برقرار شده است.

او اضافه کرد: معین کف قیمت یعنی مقابله با ارزان فروشی. شرکتهای هوایپمایی با این کار کم فروشی می کردند و حتی مانع ارزان فروشی آژانس های مسافرتی می شدند. ارزان فروشی خلاف نیست، بلکه کم فروشی است که جرم محسوب می گردد. رئیس سازمان هواپیمایی نیز صراحتا با معین کف قیمت اعلام مخالفت کرد.

رئیس هیات مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ادامه داد: برخلاف هشدارهای وزیر راه و نمایندگان مجلس، قیمت بلیت هواپیما از ابتدای آبان 100 تا 300 درصد افزایش را نشان می دهد. هرچند که شرکتهای هواپیمایی گفته اند قیمت ها را افزایش نداده اند و روی سقف قیمتی که معین نموده اند، بلیت می فروشند. اما بودند شرکتهایی که بالاتر از سقف هم قیمت گذاری نموده اند. از طرفی با معین کف قیمت، دسترسی به بلیت های ارزان را مسدود نموده و آژانس ها را تهدید می کردند که در صورت رعایت نکردن این شرایط، دسترسی آنها را به سیستم فروش قطع می نمایند که این کار را هم با تعدادی از آژانس ها انجام دادند. مطالبه و پیگیری ما این بود که کف قیمت را حذف نمایند و جلو ارزان فروشی را نگیرند. شرکتهای هواپیمایی اجازه این کار را ندارند، چون تابع قانون آزادسازی نرخ هستند.

رفیعی اضافه کرد: خوشبختانه با پیگیری زیاد و اجماع حاصل شده، دست از این غوغاسالاری برداشتند و کف قیمت را حذف کردند که جای قدردانی از آنها دارد. کوشش ها و نامه نگاری های وزیر گردشگری را در راستای حمایت از صنف آژانس ها و گردشگری هم نباید نادیده گرفت. نامه هایی که خطاب به وزای راه و دادگستری نوشته شد، اثرگذار بود. اما علت این را که چرا بعضی مسائل درباره قیمت بلیت هنوز حل نشده باید در درون سیستم شرکتهای هواپیمایی جست وجو کرد.

او در ادامه گفت: برخلاف آنچه وزیر راه و شهرسازی گفته، قیمت ها هنوز به نرخ قبل از آبان برنگشته است. ضمن اینکه چارترنماینده ها را عامل این گران فروشی دانسته اند اما مساله این است که چارتردهنده وجود دارد که چارترنماینده هم پیدا شده است. اگر این را عامل افزایش نرخ بلیت هواپیما می دانند، چرا جلو چارتردهنده و چارترنماینده را نمی گیرند!؟

او با بیان اینکه امیدواریم رویه برخورد با گران فروشی بلیت هواپیما با توجه به دشواری شرایط مردم ادامه پیدا کند و قیمت ها کنترل گردد، اظهار کرد: بدیهی است که نمی توان قیمت یکسانی را برای هواپیمای A320 و A340 با هواپیمای MD داد. هر ایرلاینی که خدمات بهتری بدهد و متقاضی بیشتری داشته باشد می تواند قیمت رقابت پذیر بدهد. این که یک شرکت هواپیمایی پرسنل بیشتری دارد دلیلی بر افزایش قیمت بلیت نیست. مردم که نباید بَرج (هزینه های اضافی) شرکتهای هواپیمایی را بپردازند.

رفیعی درباره نرخ گذاری جدید بلیت پروازهای داخلی نیز گفت: شرکتهای هواپیمایی سازمان هواپیمایی، ریزهزینه ها و مخارج خود و همینطور سقف قیمت معین شده را ارائه کردند که افزایش نرخی را نشان می دهد. سقف قیمتی که برای هر ساعت پرواز در راستا داخلی معین نموده اند 800 هزار تومان است.

upst.ir: مجله ستاره: اخبار و حواشی ستاره های سینما، فوتبال و استارتاپ ها

shop98ia.ir: مجله فروشگاهی: آخرین اخبار و مقالات تجارت الکترونیک

منبع: همگردی
انتشار: 8 آبان 1400 بروزرسانی: 8 آبان 1400 گردآورنده: expresblog.ir شناسه مطلب: 9639

به "دسترسی به بلیت های ارزان آزاد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دسترسی به بلیت های ارزان آزاد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید