دلتان می خواهد هر ماه درآمدتان دوبرابر گردد؟؛ پکیج هایی با قیمت های نجومی ، ماجرای فروش پولدار شدن!

به گزارش اکسپرس بلاگ، مدت هاست که فروش محصولاتی با موضوع کسب ثروت، بازار داغی در ایران پیدا نموده است.

دلتان می خواهد هر ماه درآمدتان دوبرابر گردد؟؛ پکیج هایی با قیمت های نجومی ، ماجرای فروش پولدار شدن!

فاطمه عسکری نیا- فروش بسته های ثروت آفرینی با وعده ثروتمند شدن خریداران، مدت هاست در فضای مجازی به بازار مکاره ای تبدیل شده که از قضا قربانیان زیادی هم هر روز به دام این مدعیان می افتند؛ افرادی که نه تخصصی دارند و نه تجربه کارآفرینی که حالا به پشتوانه آنها مشتاقان کسب ثروت را آموزش دهند؛ گروهی که به جای تجربه حرفه ای و کارنامه درخشان ثروت آفرینی به وسیله کارآفرینی، تا دلتان بخواهد چانه ای گرم و فن بیانی قوی برای ترغیب مشتریان خود دارند.

در کنار همه اینها، آنها استادان حرفه ای در استخراج مطالب مورجهانز پکیج ها و سمینارهایشان از میان نمونه های خارجی هم هستند. اگر کمی، فقط کمی اهل مطالعه و سرچ در جهانی کارآفرینان مطرح جهان باشید، متوجه خواهید شد که همه مطالب ارائه شده به وسیله این افراد ترجمه کلیپ های سخنرانی و کتاب های کارآفرینان برتر جهان و مطالب اینترنتی است؛ مدعیانی که در تبلیغات پرزرق و برق اینترنتی خود ادعا دارند عاشقان ثروت به شرط خرید پکیج های ثروت آفرینی آنها می توانند ره صدساله را یک شبه بروند؛ افرادی که آگهی های آنها را حالا بیش از همواره، در سایت های حتی خبری و جدی هم مشاهده می کنید.

پکیج های نجومی

دوست دارید خیلی سریع ثروتمند شوید؟ پکیج های ثروت آفرینی ما را خریداری کنید!، دلتان می خواهد هر ماه درآمدتان دوبرابر گردد؟ در دوره های ثروت آفرینی ما شرکت کنید!، صبر کنید ما ماشین پولسازی را به شما هدیه می دهیم، کافی است در سمینارهای ما شرکت کنید! و... اینها جزئی از تبلیغات جعلی بازار مکاره فروشندگان پکیج های ثروت اندوزی است. برای اطلاع از قیمت این پکیج ها کافی است به صفحات مجازی گسترده این افراد مراجعه کنید یا به شماره تماس های درج شده در تبلیغات پرزرق و برقشان زنگ بزنید، آن وقت است که اطلاع از قیمت های نجومی این پکیج ها دود از کله تان بلند می نماید. ما چند جایی تماس گرفتیم و متوجه شدیم که قیمت ها از 2 میلیون تومان آغاز می گردد و تا 15 میلیون تومان هم ادامه دارد. اگر شانس بیاورید و در جشنواره های ویژه شان شرکت کنید، می توانید تخفیف بگیرید!

آموزش های پوچ

هادی 43 ساله است و چندباری سابقه خرید این پکیج ها را دارد. کسی که در ابتدا گمان می کرد با گوش کردن و تماشا کلیپ ها، سمینارها و خواندن پکیج ها می تواند در چشم برهم زدنی ثروتمند گردد، اما هرچه جلوتر رفت بیشتر متوجه شد که خیلی از مطالب پکیج ها حتی سنخیتی با فرهنگ بومی ما در ایران ندارد: همواره برایم سؤال بود که این افراد با سن و سال کم شان چطور اینقدر سریع ثروتمند شده اند، بعد گمان کردم با پیش بردن همین دستورالعمل ها حتما این راه را طی نموده اند؛ به خاطر همین آغاز به خریدن پکیج های متفاوتی از چند نفر از این افراد کردم، اما بعد از مدتی به این واقعیت رسیدم که آنها با فریب ما و فروش پکیج هایشان به این ثروت ها دست یافته اند.

شغلم را رها کردم که ثروتمند شوم

فرهاد هم بعد از اینکه مدتی تبلیغات این افراد را در شبکه های مجازی می بیند، شغلش را با 12 سال سابقه کاری رها می نماید؛ آن هم به امید استقلال و کسب درآمد بیشتر. اما امروز از نموده خود پشیمان است: دائم تصویر این افراد را با خودروهای گران قیمت و... می دیدم و این حرفشان در گوشم تکرار می شد تا کی قرار است برای این و آن کار کنی، چرا کسب وکار خودت را نداشته باشی و چرا برای خودت زحمت نکشی؟ یک بار دل را به دریا زدم و تصمیم گرفتم من هم ثروتمند شوم! شغلم را رها کردم و مدت ها آغاز به خریدن پکیج ها و مطالعه آنها کردم، اما نتیجه ای نگرفتم. بعد از مدتی فهمیدم همه مطالب پکیج ها تکراری است و من در میانه سرابی ایستاده ام که نه تنها مرا ثروتمند نکرد، بلکه با چالش های بسیار دیگری هم روبه رو کرد.

کسب ثروت با ایده پردازی و انگیزه

میرقاسم میرزاده، مدیرعامل شرکت ایران پاش در ارومیه یکی از کارآفرینان بزرگ کشور است که به واسطه فراوری محصولات منحصربه فرد پلی اتیلنی نام شرکتش در کتاب گینس چاپ شده است. او که امروز 75سال دارد، معتقد است: کسی با خواندن این پکیج ها و شرکت در چند سمینار و تماشای چند ویدئو نمی تواند مسیر ثروتمند شدن را طی کند؛ چراکه طی این مسیر نیازمند تلاش، تلاش و همتی بلند است و جوان ها باید مطلع باشند که فرد برنده این مسیر فقط همان کسی است که به کسب ثروت به وسیله نامطلعی عاشقان ثروت می پردازد؛ یعنی فروشندگان پکیج ها!

او که خود سالیان سال به کار و تلاش بی وقفه در بخش صنعت مشغول بوده و از مدعیان کارآفرینی در کشور است، می گوید: کسی بدون ایده پردازی قوی، تلاش مستمر و افزایش سطح مطلعی در یک رشته کاری نمی تواند طعم ثروت اندوزی را بچشد؛ هر چند اگر خود را مجهز به این سلاح ها کند و با انگیزه قدم بردارد، می تواند در کشور غنی ایران با پیروزیت در مسیر کسب ثروت گام بگذارد.

کسب ثروت برای ارتقای جایگاه اجتماعی

پریسا رفیعی، روانشناس اجتماعی معتقد است: تلاش برای کسب جایگاه اجتماعی برتر در سایه کسب ثروت، واقعیت انکارناپذیری است که این روزها اغلب افراد جامعه به دنبالش هستند و حاضرند به هر قیمتی به این مهم دست یابند؛ حتی اگر در این مسیر بازیچه دست افراد سودجویی هم شوند.

او رمز پیروزیت خیلی از این افراد را تمرکز بر نقاط ضعف افراد جامعه می داند: آنچه مردم را به شرکت در سمینار این افراد ترغیب می نماید بلندپروازی و غرق شدن آنها در تبلیغات محیطی برگزارنمایندگان است؛ شرکت نمایندگانی که تخصص برگزارنمایندگان سمینارها برایشان مهم نیست و تنها چیزی که می خواهند، طی سریع مسیر ثروتمند شدن برای پذیرش اجتماعی بیشتر است! به گفته او، درست است این دوره ها برای شرکت نمایندگان درآمد ندارد، اما برای برگزارنمایندگان دوره ها بسیار مفید است. در اصل می توان گفت تنها کسانی که از این دوره ها می توانند میلیاردر شوند خود کسانی هستند که این دوره ها را برای فروش می گذارند.

کارآفرین ها چه می گویند؟

آیا کسی که فوتبالیست نبوده، می تواند مربی فوتبال گردد و باشد؟ البته استثناها، شاید برای برخی ها علت گردد که این قاعده را به کل نفی و نقض نمایند، اما حقیقت ماجرا اینجاست که تا وقتی خودتان فوتبالیست نبوده باشید، ریزه کاری های این رشته را به خوبی درک نخواهید کرد و در مربیگیری به مشکل خواهید خورد. ماجرای آموزش ثروت آفرینی نیز چنین است؛ تا وقتی که خودتان پیش از این آموزش ها، پیروز به کسب ثروت نشده باشید، نمی توانید آموزش ها و مشاوره های خوبی در این زمینه داشته باشید. درحالی که امروزه مشاهده می کنیم خیلی از پکیج سازان و پکیج فروشان که موضوع کسب ثروت را دنبال می نمایند، قبل از این آموزش ثروتمند محسوب نمی شدند یا هنوز هم ثروتمند نیستند.

دکتر علی شاه حسینی، دکتری مدیریت و کارآفرین ایرانی، در این مورد می گوید: از نخستین سؤال هایی که در دانشگاه از مدرسان کارآفرینی پرسیده می گردد، این است که شما که اینها را بلدید، چرا خودتان پولدار نیستید و کسب وکار ندارید؟ من خودم به شخصه، در 3حوزه مختلف و متفاوت با هم، تصمیم گرفتم کارآفرینی کنم و پیروز باشم. این اتفاق هم برایم افتاد. یکی از دلایلش این بوده که شاگردانم، خودشان ببینند که ما عامل به این نکته ها هستم و اثرگذاری بیشتری داشته باشند.

رضا یادگاری، کارآفرین و پژوهشگر تاریخ شفاهی کارآفرینان بزرگ ایرانی نیز در این باره نکته های جالبی دارد. او به خبرنگاران می گوید: بیشتر کارآفرینانی که دیده ام به پیروزیتی رسیده اند، اینقدر سرشان شلوغ است که غالبا فرصتی برای آموزش ندارند. البته ما سعی نموده ایم در قالب انتشار کتاب هایی، تجربه های آنها را منتقل کنیم و غالبا نیز استقبال نموده اند، اما نکته اینجاست کسی که راهش را پیدا کند، می رود و پولدار می گردد و کسب وکاری پیروز راه می اندازد. وقتی شما می توانید به خوبی مشاوره بدهید و آموزش داشته باشید، که خودتان مسیری را طی نموده باشید. آن وقت است که به راحتی می توانید اشکالات عمده را شناسایی کنید. پس اگر کسی پکیج ثروت آفرینی داشته باشد، ولی تنها شغلش پکیج فروشی باشد، احتمالا نمی تواند قابل اعتماد باشد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 10 بهمن 1401 بروزرسانی: 10 بهمن 1401 گردآورنده: expresblog.ir شناسه مطلب: 27220

به "دلتان می خواهد هر ماه درآمدتان دوبرابر گردد؟؛ پکیج هایی با قیمت های نجومی ، ماجرای فروش پولدار شدن!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دلتان می خواهد هر ماه درآمدتان دوبرابر گردد؟؛ پکیج هایی با قیمت های نجومی ، ماجرای فروش پولدار شدن!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید