تور اروپا: علی باقری: پیش نویسی که در مذاکرات وین ارائه کردیم مبتنی بر مبانی مشترک بود، اروپایی ها هرگز ادعا نکردند که پیشنهادهای ایران فاقد مبانی حقوقی است

به گزارش اکسپرس بلاگ، معاون وزیر امور خارجه و مذاکره کننده ارشد کشورمان در مذاکرات وین تأکید کرد پیشنهادات ارائه شده از سوی هیأت ایرانی در مذاکرت وین مبتنی بر مبانی مشترک و دارای مبانی حقوقی و قانونی بود و طرف های اروپایی نیز به این واقعیت معترف بودند.

تور اروپا: علی باقری: پیش نویسی که در مذاکرات وین ارائه کردیم مبتنی بر مبانی مشترک بود، اروپایی ها هرگز ادعا نکردند که پیشنهادهای ایران فاقد مبانی حقوقی است

با ما سفر کنید و با تور اروپا از قاره سبز اروپا دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، علی باقری معاون سیاسی وزیر امور خارجه و مذاکره کننده ارشد جمهوری اسلامی ایران در مذاکرات وین شامگاه آدینه در مصاحبه با خبرنگاران نکاتی را در مورد پیش نویس ارائه شده از سوی هیأت ایرانی در مذاکرات وین متذکر شد.

باقری در ابتدا گفت: اینکه طرف های اروپایی از پیشنهادهای ما رضایت نداشتند، درست است. اما نکته مهم این است که این پیشنهادها بر اساس مبانی مشترک بین دو طرف تدوین شده است؛ لذا آنها اعتراضی مبنی بر اینکه این پیشنهادها نامربوط است، نداشتند اما می گفتند این ها با دیدگاه های ما انطباق ندارند. من هم به آنها گفتم که این امر طبیعی است و قرار نیست که ما در مذاکرات مطالبی را بگوییم که مطابق با دیدگاه های شما باشد. ما مطالبی را بر اساس دیدگاه ها، منافع و سیاست های خودمان می گوییم، اما نکته مهم این است که این پیشنهادها بر اساس یک مبنایی است و آن مبنا مورد قبول طرف مقابل هم هست. روی این [موضوع] همه اتفاق نظر داشتند و هیچ کس و هیچ طرف اروپایی به هیچ وجه ادعا نمی کرد که پیشنهادهای ایران فاقد مبنای حقوقی و قانونی مورد قبول دو طرف است.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا فکر می نماید طرف های اروپایی پس از بازگشت به مذاکرات، پیش نویس جدیدی را به ایران ارائه خواهند کرد، گفت: اشکالی ندارد. اگر طرف اروپایی هم پیش نویس بدهد، آن پیش نویس هم قابل مذاکره خواهد بود. اما شرط ارائه پیش نویس این است که آن پیش نویس مبتنی بر مبانی مشترک دو طرف باشد. اگر آن پیش نویس مبتنی بر مبانی مشترک نباشد، قاعدتاً دیگر پیشنهادی برای مذاکره و دستیابی به توافق نیست، بلکه برای مصاحبهیی است که معلوم نیست به چه نتیجه ای می رسد.

باقری ادامه داد: در رابطه با پیش نویسی که ما دادیم، نکته مهم این است که این پیش نویس مبتنی بر مبانی مشترک است. ما با این پیشنهادها ضمن اینکه نظرات خودمان را مطرح می کنیم و قبول داریم که این با نظر طرف مقابل منطبق نیست، نشان داده ایم که برای دستیابی به توافق اراده جدی داریم.

.، ؛

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 2 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 2 اردیبهشت 1401 گردآورنده: expresblog.ir شناسه مطلب: 20965

به "تور اروپا: علی باقری: پیش نویسی که در مذاکرات وین ارائه کردیم مبتنی بر مبانی مشترک بود، اروپایی ها هرگز ادعا نکردند که پیشنهادهای ایران فاقد مبانی حقوقی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور اروپا: علی باقری: پیش نویسی که در مذاکرات وین ارائه کردیم مبتنی بر مبانی مشترک بود، اروپایی ها هرگز ادعا نکردند که پیشنهادهای ایران فاقد مبانی حقوقی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید