قدرتمندترین پاسپورت دنیا متعلق به کدام کشور است ؟ &rlm

به گزارش اکسپرس بلاگ، وقتی نوبت به سفر به دور جهان می گردد ، همه پاسپورت ها قدرت یکسانی ندارند. اما مردم کدام کشور می توانند با پاسپورتی که در دست دارند به بیشترین سفر بدون احتیاج به ویزا بروند ؟

قدرتمندترین پاسپورت دنیا متعلق به کدام کشور است ؟ &rlm

پاسپورت ایندکس (Passport Index) یک سایت آنلاین رایگان است که پاسپورت های دنیا را با توجه به تعداد کشورهایی که می توانند بدون ویزا به آنها وارد شوند دسته بندی می نماید. برای اولین بار است که یک کشور آسیایی توانسته در صدر این لیست قرار بگیرد و مردم آن کشور ، قدرتمندترین پاسپورت دنیا را در دست داشته باشند. فکر می کنید کدام کشور است ؟

لست سکند لیستی از کشورهایی که پاسپورت آنها بیشترین امتیاز را دارد در اختیار شما قرار می دهد.

کشورهای اسلوونی ، اسکواکی ، لهستان ، لیتوانی و لاتویا در رده دهم این لیست قرار گرفته اند. شهروندان این کشورها با پاسپورتشان می توانند به 149 کشور بدون ویزا سفر نمایند.

شهروندان کشور مجارستان در رده نهم این لیست قرار دارند ، آنها می توانند به 150 کشور دنیا بدون ویزا سفر نمایند.

پاسپورت کشورهای مالتا ، چک و ایسلند با اجازه ورود به 152 کشور بدون ویزا در رده هشتم قرار گرفته است.

استرالیا ، یونان ، نیوزلند با ورود به 153 کشور بدون احتیاج به ویزا در رتبه هفتم قرار می گیرند.

پاسپورت کشورهای مالزی ، ایرلند ، کانادا و آمریکا در یک سطح قرار گرفته است ! آنها به 154 کشور بدون ویزا سفر می نمایند. هرچند جالب است بدانید با روی کار آمدن دونالد ترامپ ، امتیاز پاسپورت آمریکایی ها نیز کمتر شد. حالا دیگر آنها نمی توانند به دو کشور ترکیه و جمهوری آفریقای مرکزی بدون ویزا سفر نمایند.

کشورهای لوکزامبورگ ، سوییس ، هلند ، بلژیک ، اتریش و پرتغال نیز پاسپورتی با قدرت ورود به 155 کشور را دارند.

رتبه چهارم این لیست کشورهای دانمارک ، فنلاند ، ایتالیا ، فرانسه ، اسپانیا ، نروژ ، ژاپن و انگلستان قرار دارند. شهروندان این کشور می توانند بدون ویزا به 156 کشور دنیا وارد شوند.

سوئد و کره جنوبی پاسپورتی با قدرت ورود به 157 کشور دارند.

کشور آلمان یکی از ارزشمندترین و قدرتمندترین پاسپورت های دنیا را در اختیار دارد ، تا پیش از این آلمانی ها با اجازه ورود به 158 کشور دنیا بدون احتیاج به ویزا ، قدرتمندترین ویزای دنیا را در دست داشتند. اما حالا مقلوب یک کشور آسیایی شده اند و به رتبه دوم این لیست رسیده اند.

قدرتمندترین پاسپورت دنیا در حال حاضر در دستان شهروندان کشور سنگاپور است. تا پیش از این سنگاپوریها نیز با آلمانی ها در یک سطح قرار داشتند ، آنها می توانستند به 158 کشور دنیا بدون احتیاج به ویزا سفر نمایند. اما حالا یک کشور به لیست کشورهایی که سنگاپوریها می توانند به آن بدون ویزا وارد شوند اضافه شده است. پاراگوئه نیز محدودیت های خود را برای شهروندان کشور سنگاپور برداشت ، حالا دیگر سنگاپوریها می توانند به 159 کشور دنیا سفر نمایند و با غرور قدرتمندترین پاسپورت دنیا را در دست بگیرند.

در سوی دیگر این لیست ، پاسپورت هایی را داریم که با بیشترین محدودیت ها روبرو هستند. در انتهای این لیست کشور افغانستان قرار گرفته است که شهروندان آن می توانند فقط به 22 کشور بدون احتیاج به ویزا سفر نمایند. پس از آن کشور پاکستان و عراق با اجازه ورود به 26 کشور ، سوریه 26 کشور و سومالی 34 کشور قرار گرفته اند.

کشور ایران با اجازه ورود به 36 کشور بدون احتیاج به ویزا در رتبه 89 این لیست در کنار سریلانکا ، سودان و نپال قرار گرفته است.

منابع : CNN - passportindex

گردشگری: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: setare.com
انتشار: 17 مهر 1400 بروزرسانی: 17 مهر 1400 گردآورنده: expresblog.ir شناسه مطلب: 10353

به "قدرتمندترین پاسپورت دنیا متعلق به کدام کشور است ؟ &rlm" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قدرتمندترین پاسپورت دنیا متعلق به کدام کشور است ؟ &rlm"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید