هر آنچه درباره شیائومی می بند 6 می دانیم

به گزارش اکسپرس بلاگ، سری مچ بندهای می بند شیائومی از بهترین و مقرون به صرفه ترین گجت های سلامتی هستند که کاربران می توانند خریداری نمایند. محصولاتی که با در اختیار داشتن امکانات اساسی و مهم یک گجت سلامتی و در عین حال قیمت بسیار پایین، می توانند نیازهای کاربران را با بودجه های متنوع پوشش دهند. جدیدترین مچ بند شیائومی که احتمالا فردا هم شاهد رونمایی از آن خواهیم بود، می بند 6 نام دارد. به همین دلیل تصمیم گرفتیم به آنالیز تمام خبرها و شایعاتی بپردازیم که پیرامون این محصول وجود دارد تا ببینیم باید انتظار چه مچ بندی را داشته باشیم.

هر آنچه درباره شیائومی می بند 6 می دانیم

طی سال های اخیر کاربران علاقه زیادی به مچ بند و ساعت های هوشمند نشان داده اند. بازاری که پیش از این بیشتر در اختیار گوشی های هوشمند قرار داشت، این روزها وابستگی شدیدی به گجت های سلامتی نشان می دهد و خب بدیهی است شرکت ها نیز روز به روز فعالیت خود را در این زمینه افزایش می دهند.

مانند گوشی های هوشمند، خرید ساعت و مچ بند سلامتی شرکت های مطرحی چون سامسونگ و اپل از عهده هر کاربری بر نمی آید. خصوصا ساعت اپل که در درجه اول مستلزم در اختیار داشتن گوشی های آیفون است. به همین خاطر بسیاری از کاربران ترجیح می دهند محصولی را انتخاب نمایند که در عین کاربردی بودن، قیمت بسیار مناسبی هم داشته باشند.

شرکتی که این روزها در تمامی زمینه ها چنین عملکردی دارد، شیائومی است که محصولات خود را با امکانات عالی و قیمت مقرون به صرفه راهی بازار می نماید. سری می بند هم از این قاعده مستثنی نیستند و با هدف برطرف نیازهای مختلف کاربران با مناسب ترین قیمت راهی بازار می شوند. در حال حاضر می بند 5 جدیدترین نماینده شیائومی در این بخش از بازار است اما به زودی از مدل 6 آن نیز رونمایی خواهد شد که انتظار می رود قابلیت های خوبی را هم با خود به همراه داشته باشد.

تا به امروز در رابطه با این محصول خبرهای زیادی منتشر شده که کوشش کردیم با کنار هم قرار دادن موثق ترین آن ها، ببینیم که شیائومی می بند 6 قرار است با چه قابلیت ها و امکاناتی راهی بازار گردد.

نام، تاریخ رونمایی و عرضه

شیائومی به تازگی پستی را به وسیله حساب رسمی خود در توییتر منتشر کرد و در آن از 29 مارس (9 فروردین) به عنوان تاریخ رونمایی از مچ بند جدید خود یاد کرد. در همین پست، به می اسمارت بند 6 به عنوان نام این محصول اشاره شد که در واقع همان می بند 6 است که در بعضی مناطق اینگونه نام گذاری می گردد. بنابراین به نظر می رسد در این بخش هیچگونه شک و شبهه ای وجود نداشته باشد و مچ بند جدید بدون هیچگونه تغییری در نام گذاری، با همان نام مورد انتظار رونمایی می گردد.

در رابطه با تاریخ رونمایی، همانطور که اشاره شد، شیائومی میخواهد فردا این مچ بند را در کنار گوشی های سری می 11 و می میکس رونمایی کند. این خبر قطعی است و خود شرکت آن را در توییتر اعلام نموده. اگرچه می بند 5 در ماه ژوئن رونمایی و عرضه شد، اما چون شرکت های فراورینماینده گوشی های هوشمند سال جاری تصمیم دریافتد زودتر از محصولات خود رونمایی نمایند، بنابراین شیائومی هم تصمیم گرفت همین راستا را در پیش بگیرد.

در رابطه با تاریخ عرضه اما هنوز صحبتی به میان نیامده و خب انتظار هم نداشتیم این موضوع پیش از معرفی فاش گردد. اما با استناد بر سیاست سال گذشته شرکت می توانیم پیش بینی کنیم می بند 6 یک هفته بعد از رونمایی، راهی بازار گردد. می بند 5 در تاریخ 11 ژوئن در چین رونمایی و یک هفته بعد یعنی در تاریخ 18 ژوئن هم راهی بازار شد. بنابراین انتظار می رود همین شرایط برای می بند 6 هم تکرار گردد و اواسط فروردین ماه سال جاری شاهد ورود آن به بازار باشیم.

البته شیائومی می بند 5 را ابتدا در کشور چین و سپس یک ماه بعد در بازار جهانی عرضه کرد. اگر این مورد برای مچ بند جدید هم تکرار گردد، باید انتظار داشته باشیم اواخر ماه آوریل (اوایل اردیبهشت) شاهد حضور آن در بازارهای جهانی باشیم.

طراحی می بند 6

می بند 5 و 4 از لحاظ طراحی کلی، تفاوت خاصی با یکدیگر نداشتند. فقط نحوه شارژ شدن دستگاه در نسخه 5 به شکل محسوسی بهبود پیدا کرد. جز این مورد، نمی شد به سادگی تشخیص داد کدام مچ بند می بند 5 است و کدام یک می بند 4.

البته این را نمی توان نقطه ضعف خاصی هم در نظر گرفت چرا که می بندها تا به اینجای کار کاملا راضی نماینده ظاهر شده اند و غالبا کاربران از بابت طراحی آن گله و شکایتی نداشته اند. تمام مچ بندهای موجود در بازار از سایر برندها نیز شکل متفاوتی ندارند و اکثرا شبیه به هم ساخته می شوند.

انتظار می رود می بند 6 هم به همین شکل باشد و طراحی نزدیک به طراحی نسل قبل خود داشته باشد. البته این بدان معنا نیست که شرکت چینی هیچگونه تغییری را مد نظر ندارد. با توجه به اطلاعاتی که به لطف کدهای موجود در اپلیکیشن Zepp (اپلیکیشن ساخت هوامی، از زیرمجموعه های شیائومی که فراوری مچ بندهای می بند را بر عهده دارد)، احتمالا می بند 6 نمایشگر عظیم تری خواهد داشت.

متاسفانه نمی دانیم چقدر این نمایشگر عظیم تر از قبل خواهد بود اما عظیم تر شدن نمایشگر یک مچ بند همواره نکته خوبی محسوب می گردد چون این محصولات واقعا کوچک هستند. می بند 5 از نمایشگر 1.1 اینچی AMOLED با وضوح 126 × 294 بهره می برد. حال اینکه می بند 6 چقدر عظیم تر خواهد بود موضوعی است که باید تا فردا برای معین شدن آن منتظر بمانیم.

سری محصولات می بند معمولا به گونه ای طراحی می شدند که جدا کردن بند آن ها بسیار آسان بود. بدین ترتیب کاربران می توانستند بدون هیچگونه مشکل خاصی، بندهای ساخت شرکت های شخص ثالث را جهت تنوع روی مچ بند خود قرار دهند. انتظار داریم همین موضوع راجع به می بند 6 هم صدق کند تا کاربران بتوانند بندهای مختلفی را روی مچ بند خود داشته باشند. متاسفانه هنوز نمی دانیم آیا بندهایی که برای می بند 5 فراوری شده اند با این محصول هم سازگاری دارند یا خیر.

معینات فنی و قابلیت های سلامتی می بند 6

مچ بندهای هوشمند به دلیل بهره مندی از قابلیت های سلامتی متنوع و در عین حال قیمت مناسب، بسیار مورد توجه کاربران قرار می گیرند. می بند 6 هم از این قاعده مستثنی نخواهد بود. چون با توجه به شایعات مختلف، گفته می گردد این محصول از دستیار صوتی آمازون یعنی الکسا پشتیبانی خواهد نمود. این خبر هم با توجه به اطلاعات موجود درون کد اپلیکیشن Zepp منتشر شده. اگرچه پشتیبانی از الکسا هیجان انگیز خواهد بود اما جای تعجبی هم ندارد که این اتفاق رخ دهد چون امیزفیت بند 5 شرکت هوامی نیز از این دستیار صوتی پشتیبانی می نماید.

پشتیبانی از قابلیت هایی چون NFC هم احتمالا در این مچ بند وجود خواهد داشت اما شاید فقط به مدل های محدود گردد که در کشور چین راهی بازار می شوند. هرچند می توان این احتمال را هم در نظر گرفت که مدل های ارسال شده به بازار جهانی نیز به NFC مجهز شوند. همچنین خبر جذاب دیگر، تجهیز این محصول به GPS داخلی است که خب آنقدر خبر خوبی به حساب می آید که حتی باور کردنش هم سخت است. اگر شیائومی این قابلیت را به مچ بند خود اضافه کند، قطعا می تواند توجه بسیاری از کاربران را به سوی می بند 6 جلب کند.

در حال حاضر می بند 5 از قابلیت های سلامتی متنوعی بهره می برد. اما گفته می گردد در مدل جدید، تعداد بیشتری از این قابلیت ها را شاهد خواهیم بود. با در نظر دریافت تمام خبرهای منتشر شده پیرامون این محصول، ظاهرا قرار است پایش 19 حالت مختلف ورزشی به این مچ بند اضافه گردد که از جمله مهم ترین آن ها می توان به کریکت، بولینگ، بسکتبال، والیبال، تنیس روی میز، بوکس و بسیاری موارد دیگر اشاره نمود.

قیمت

همانطور که اشاره شد، قیمت سری مچ بندهای می بند همواره ارزان بوده و معمولا بسیاری از کاربران قدرت خرید آن ها را دارند. انتظار می رود می بند 6 هم چنین وضعیتی را در بازار داشته باشد و با قیمت بسیار مناسبی راهی بازار گردد. هرچند اضافه شدن حالت های ورزشی مختلف، بهره مندی از GPS داخلی (احتمالا)، عظیم تر شدن نمایشگر و احتمالا باتری و مواردی از این دست می تواند باعث افزایش قیمت این محصول شوند اما خب انتظار داریم این افزایش قیمت به قدری نباشد که کاربران توان خرید آن را نداشته باشند.

با قیمت 50 دلار، می بند 5 گران قیمت ترین مچ بند سری می بند شناخته شد که خب به نسبت محصولات مشابه دیگر بسیار ارزان تر است. البته یک موضوع مهم در این بخش وجود دارد. احتمال افزایش قیمت، حداقل بیشتر از 50 دلار وجود دارد. اما نکته ای است که باعث می گردد شیائومی خیلی قیمت این محصول را افزایش ندهد. شیوع ویروس کرونا در این یکی دو سال اخیر باعث شده شرکت ها در قیمت گذاری محصولات خود کمی محتاطانه تر عمل نمایند. به همین خاطر حتی اگر می بند 6 با قیمت کمتری هم به نسبت نسل قبل راهی بازار شد اصلا نباید تعجب کرد.

در بدترین حالت، شاید شیائومی تصمیم بگیرد این محصول را با همان قیمت 50 دلار راهی بازار کند تا هم کاربران را به خرید می بند 6 مشتاق تر کند و هم اینکه در بازار پررقابتی که بسیاری ها به خرید گجت های این چنینی تمایل نشان می دهند، پیروز عمل کند. هرچند برای مطمئن شدن از این بابت باید تا فردا منتظر بمانیم.

این فعلا تمام چیزی است که در رابطه با قیمت، تاریخ رونمایی و عرضه، طراحی و قابلیت های می بند 6 در اختیار داریم. خوشبختانه تا رونمایی از این محصول فقط یک روز زمان باقی مانده؛ بنابراین برای معین شدن تمام اطلاعات مربوط به یکی از بهترین گجت های سلامتی 2021 نیازی نیست مدت زمان زیادی را منتظر بمانیم.

  • بهترین گجت های پوشیدنی سال 2020

منبع: Android Authority

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 17 مهر 1400 بروزرسانی: 17 مهر 1400 گردآورنده: expresblog.ir شناسه مطلب: 12778

به "هر آنچه درباره شیائومی می بند 6 می دانیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هر آنچه درباره شیائومی می بند 6 می دانیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید