واکنش یک مقام سازمان هواپیمایی به عکسی از کلاهک موشک منتسب به محل سقوط هواپیما ، عکس جعلی است

به گزارش اکسپرس بلاگ، رئیس کمیسیون آنالیز سانحه سازمان هواپیمایی با بیان اینکه اولین جلسه آنالیز سانحه بوئینگ 737 اوکراینی با حضور تیم کارشناسی اوکراینی برگزار گردید، گفت: عکسی که در آن کلاهک یک موشک نشان داده می گردد، مربوط به سایت سانحه بوئینگ 737 نیست.

واکنش یک مقام سازمان هواپیمایی به عکسی از کلاهک موشک منتسب به محل سقوط هواپیما ، عکس جعلی است

به گزارش اکسپرس بلاگ به نقل از فارس، حسن رضایی فر درباره جلسه ای که امروز با حضور تیم آنالیز سانحه اوکراین در سازمان هواپیمایی ایران درباره سانحه بوئینگ 737 اوکراینی برگزار گردید، گفت: در این جلسه رئیس سازمان هواپیمایی کشوری، سفیر اوکراین در ایران، مسؤولان قضایی کشور و تیم آنالیز سانحه ایران و اوکراین حضور داشتند.

وی ادامه داد: در این جلسه مقرر شد آنالیز سانحه، بر اساس استانداردهای بین المللی و ایکائو و پیمان شیکاگو انجام گردد و از مسائل جانبی سوانح به دور باشیم؛ مقرر شد موضوعات سیاسی و منطقه ای در آنالیز حادثه اصلاً مدنظر هیچ یک از طرفین نباشد و به صورت فنی و تکنیکی کار آنالیز و دنبال گردد.

رئیس کمیسیون آنالیز سانحه سازمان هواپیمایی کشوری افزود: هر دو کمیسیون آنالیز سانحه ایران و اوکراین روی این موضوع توافق کردند و مقرر شد سایت سانحه را نیز با همراهی یکدیگر ارزیابی کنیم و جعبه های سیاه نیز با همراهی یکدیگر ارزیابی، خوانده و پردازش گردد.

رضایی فر با بیان اینکه جلسه ای که از صبح آغاز شد کماکان ادامه دارد، گفت: دائماً در سازمان هواپیمایی کشوری تا حصول نتیجه و دستیابی به علت وقوع حادثه حضور داریم و جلسات برگزار می گردد.

  • هیچ قطعه غیرمرتبطی با هواپیما در سایت سانحه نبود

رئیس کمیسیون آنالیز سانحه سازمان هواپیمایی کشوری درباره انتشار عکسی از یک کلاهک موشک منتسب به محلی در اطراف سایت سانحه بوئینگ 737 اظهار کرد: ما رسماً این عکس را رد می کنیم.

وی شرح داد: عکس مذکور ابتدا در یکی از سایت های خارجی و یک توئیتر برای اولین بار منتشر شد که اینجانب به عنوان رئیس کمیسیون آنالیز سانحه سازمان هواپیمایی کشوری در فضای مجازی، با منتشرکننده آن توئیتر صحبت کردم و آنها هم در وب سایت خود رسماً اعلام کردند: این عکس را از یک منبع غیرموثق گرفته بودند و رئیس کمیسیون آنالیز سانحه این عکس را رد نموده است و اعلام نموده است که این عکس واقعیت ندارد.

رئیس کمیسیون آنالیز سانحه سازمان هواپیمایی کشوری تأکید کرد: ما اصلاً در محل سایت سانحه، هیچ قطعه ای از موشک پیدا نکردیم.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 9 اسفند 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: expresblog.ir شناسه مطلب: 447

به "واکنش یک مقام سازمان هواپیمایی به عکسی از کلاهک موشک منتسب به محل سقوط هواپیما ، عکس جعلی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش یک مقام سازمان هواپیمایی به عکسی از کلاهک موشک منتسب به محل سقوط هواپیما ، عکس جعلی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید