کاهش محسوس فروش گوشی های هواوی

به گزارش اکسپرس بلاگ، خبرنگاران- فروش گوشی های هواوی در سه ماهه سوم سال جاری با ادامه تحریمهای آمریکا علیه این غول فناوری چینی کاهش پیدا کرد و شیائومی پیروز شد از این موقعیت به نفع خود استفاده کند.

کاهش محسوس فروش گوشی های هواوی

به گزارش خبرنگاران، گزارش شرکت کانالیز نشان داد هواوی در مدت سه ماه تا انتها سپتامبر 51.7 میلیون دستگاه گوشی تلفن هوشمند به بازار عرضه نموده که 23 درصد در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته کاهش داشته است.

شرکت کانترپوینت ریسرچ پیش از این گزارش نموده بود که هواوی 50.9 میلیون گوشی هوشمند در بازار فروخته که 24 درصد کاهش سالانه داشته است. سهم این شرکت چینی از بازار تلفن هوشمند از 18 درصد در سه ماهه سوم سال 2019 به 14 درصد در سه ماهه سوم سال جاری کاهش پیدا کرد.

طبق گزارش کانالیز، فروش دنیای تلفن هوشمند در سه ماهه سوم به 348 میلیون دستگاه رسید که یک درصد کاهش سالانه داشت اما 22 درصد بالاتر از سه ماهه دوم بود.

هواوی که در سه ماهه دوم سال جاری عظیمترین سازنده تلفن هوشمند در دنیا شده بود، در سه ماهه سوم این صندلی را به سامسونگ واگذار کرد که مجموعا 80.2 میلیون گوشی فروخت و فروشش دو درصد رشد سالانه داشت.

آمریکا جنگی را علیه هواوی به راه انداخته که کسب و کار این شرکت را متاثر نموده است. هواوی سال گذشته در لیست سیاه آمریکا نهاده شد که همکاریهای تجاری شرکتهای آمریکایی با این غول چینی را محدود کرد. اکنون هواوی اجازه استفاده از نرم افزار اندروید تحت مجوز گوگل در تلفن های هوشمند خود را ندارد.

این مسئله در چین که سرویسهای گوگل مسدود شده اند، اهمیت چندانی ندارد اما در بازارهای بین المللی که برای برنامه های رشد هواوی حیاتی هستند، مصرف کنندگان به استفاده از اپلیکیشنهای گوگل عادت نموده اند. جدیدترین تلفن های هوشمند پرچمدار هواوی مجوز استفاده از اندروید گوگل را ندارند و این مسئله به فروش محصولات این شرکت لطمه زده است.

طبق گزارش شرکت IDC، کاهش فروش در بازارهای بین المللی برای هواوی ادامه دارد اما این شرکت همچنین با افت 15 درصدی فروش در چین در سه ماهه سوم روبرو شد.

ابهامات بیشتر پیرامون آینده کسب و کار تلفن هوشمند هواوی به قوت خود باقی مانده است. واشنگتن در ماه مه به بازبینی مقرراتی پرداخت که هدف آن قطع دسترسی هواوی به تراشه های کلیدی بود. شرکت تایوانی TSMC که تراشه های تلفن هوشمند هواوی را فراوری می نماید، دیگر اجازه ندارد این تراشه ها را به این شرکت عرضه کند.

در این بین، شیائومی برای تصرف بازار هواوی خیز برداشته است. در حالی که فروش شیائومی 14.5 میلیون دستگاه افزایش یافت، فروش هواوی 15.1 میلیون دستگاه کاهش یافت. در اروپا که بازار مهمی به شمار می رود، فروش هواوی 25 درصد کاهش یافت و در مقابل، شیائومی 88 درصد افزایش فروش داشت.

بنا بر گزارش کانالیز، فروش تلفن هوشمند شیائومی در سه ماهه سوم به 47.1 میلیون دستگاه بالغ شد که 45 درصد رشد سالانه داشت و این شرکت برای نخستین بار به سومین بازیگر عظیم بازار تبدیل شد در حالی که اپل با فروش 43.2 میلیون گوشی در همین مدت، به رتبه چهارم سقوط کرد.

بر اساس گزارش شبکه CNBC، آمار IDC اندکی متفاوت بود و نشان داد اپل در سه ماهه سوم سال جاری 41.6 میلیون گوشی آیفون فروخته که 10.6 درصد کاهش سالانه داشته است و این کاهش به دلیل به تاخیر افتادن عرضه سری 12 آیفون بوده است.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: شفقنا اقتصادی
انتشار: 8 آبان 1400 بروزرسانی: 8 آبان 1400 گردآورنده: expresblog.ir شناسه مطلب: 9112

به "کاهش محسوس فروش گوشی های هواوی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش محسوس فروش گوشی های هواوی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید