کشته شدن 117 شبه نظامی سوری مورد حمایت ترکیه در لیبی

به گزارش اکسپرس بلاگ، در درگیری های لیبی تا به امروز بیش از 117 نفر از شبه نظامیان سوری مورد حمایت ترکیه کشته شدند.

کشته شدن 117 شبه نظامی سوری مورد حمایت ترکیه در لیبی

به گزارش خبرنگاران، گروه موسوم به دیده بان حقوق بشر سوریه روز شنبه اظهار داشت که در درگیری های لیبی تا به امروز بیش از 117 نفر از شبه نظامیان سوری مورد حمایت ترکیه کشته شدند.

ایرنا به نقل از تارنمای دیده بان حقوق بشر سوریه، می افزاید؛ کشته شدگان از اعضای گروه های مسلح سوری مانند لواء المعتصم، فرقه السلطان مراد، لواء صقور الشمال و سلیمان شاه هستند که توسط ترکیه برای حمایت از دولت وفاق ملی لیبی در برابر نیروهای ژنرال خلیفه حفتر به این کشور اعزام شدند.

بر اساس این گزارش، عناصر مسلح سوری مورد حمایت ترکیه در محورهای محله صلاح الدین در جنوب طرابلس و محور الرمله در نزدیکی فرودگاه طرابلس و محور مشروع الهضبه و مناطق دیگر در لیبی کشته شدند.

  • موافقت مجلس ترکیه با دخالت نظامی در لیبی
  • ترکیه و سوریه در آستانه جنگ| 22 سرباز ترکیه در حمله هوایی در سوریه کشته شدند

رامی عبدالرحمن مدیر گروه دیده بان حقوق بشر سوریه گفت: شمار افراد مسلح حاضر در طرابلس پایتخت لیبی به چهار هزار و 750 نفر افزایش یافته است و تعداد این عناصر برای آموزش های نظامی در ترکیه به یک هزار و 900 نفر می رسد.

وی اضافه نمود: عملیات جذب نیرو برای اعزام به لیبی در عفرین یا مناطق عملیاتی سپر فرات و منطقه شمال شرق سوریه که تحت کنترل نیروهای مورد حمایت سوریه است همچنان ادامه دارد.

ترکیه پیشتر با امضای یک قرارداد با فائز السراج رییس دولت وفاق ملی لیبی که مورد تأیید سازمان ملل متحد نیز هست، متعهد شد برای دفاع از این دولت نیروی نظامی به آن کشور اعزام کند؛ به همین دلیل قبل از اعزام نیروهای ارتش، شورشیان سوری تحت امر خود را به لیبی گسیل داشت تا در کنار ارتش لیبی بمانند.

مجلس ترکیه نیز پنجشنبه (2 ژانویه- 12 دی) با مداخله نظامی و اعزام نیرو به لیبی موافقت و اردوغان نیز تأکید کرد که هر روز بر تعداد نیروهای اعزامی به لیبی اضافه نموده خواهد شد.

لیبی از سال 2011 میلادی در پی خیزش مردمی و حمله نظامی نیروهای ناتو با هدف برکناری معمر قذافی حاکم وقت این کشور، تنش های سیاسی و درگیری های نظامی بسیاری را شاهد بود.

این کشور در نهایت به 2 بخش شرقی و غربی تقسیم شد. در بخش غربی با مرکزیت طرابلس دولتی موسوم به دولت وفاق ملی به ریاست فایز السراج بر سر کار آمده که مورد تأیید و حمایت سازمان ملل متحد است و در بخش شرقی و جنوب نیز خلیفه حفتر ژنرال بازنشسته ارتش کنترل امور را در دست گرفته است.

گردشگری: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 17 مهر 1400 بروزرسانی: 17 مهر 1400 گردآورنده: expresblog.ir شناسه مطلب: 1217

به "کشته شدن 117 شبه نظامی سوری مورد حمایت ترکیه در لیبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشته شدن 117 شبه نظامی سوری مورد حمایت ترکیه در لیبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید