تور هند ارزان: گردشگری وحشت: مقاصد گردشگری تسخیر شده هند (قسمت سوم)

به گزارش اکسپرس بلاگ، باز هم مهمان کهن سرزمین هندوستان هستیم. سرزمینی که در کنار بی شمار جاذبه تاریخی، فرهنگی و معماری تماشایی و جالب توجه، منزلگاه افسانه های ترسناکی است که از دل خیال و واقعیت پا به عرصه وجود گذاشته و عاشقان دنیای ترس و هیجان را به سوی خود فرا می خوانند. با خبرنگاران همراه باشید.

تور هند ارزان: گردشگری وحشت: مقاصد گردشگری تسخیر شده هند (قسمت سوم)

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور هند ارزان ما را تجربه کنید. از دهلی، آگرا و جیپور دیدن کنید و در شهر زیبای بمبئی قدم بزنید، در محیط زیبای فیلم های هندی از لحظات لذت ببرید.

هند سرزمین شگفت انگیزی است، معجونی است دلفریب که با نوای موسیقی، درخشش رنگ و البته آیین و سنن عجیب و مجذوب نماینده خود، نگاه صنعت توریسم و گردشگری را به سوی خود جلب نموده است.

اگرچه این کشور به علت پیشینه تاریخی و فرهنگی خود، خواه ناخواه بهشت ایده آل گردشگرانی از اقصی نقاط دنیا است، اما به واسطه مکان های عجیب و ترسناک خود گردشگری وحشت را نیز بی نصیب نگذاشته است. در ادامه گشت و گذار پیشین، باز هم رهسپار ترسناک ترین های این کشور خواهیم بود.

جاتینگا (J)، آسام

این دهکده که نزدیک به 2500 نفر جمعیت دارد به علت یک پدیده عجیب و غیر قابل شرح، نام و رسمی به هم زده است. در واقع دنیا این دهکده را با پدیده خودکشی پرندگان می شناسد. بسیاری از پرندگانی که در طول مهاجرت خود سری به این دهکده زدند، هرگز آنجا را ترک ننموده و بدون هیچ علت تعیین بر زمین افتاده و در خیابان ها مرده اند.

نکته عجیب دیگر ساعت مرگ این پرندگان است، در واقع تمامی مرگ ها در فاصله زمانی بین 6 بعدازظهر تا 9:30 آن هم در شب های تاریک ماه های سپتامبر و اکتبر رخ می دهند.

این خودکشی گسترده فقط در یک منطقه تعیین اتفاق می افتد و ظاهرا هر سال و بدون هیچ وقفه ای تکرای می گردد، رویدادی که بیش از یک قرن قدمت دارد. بسیاری از فرضیه های ارائه شده از سوی دانشمندان در صدد شرح این پدیده اند.

به عنوان مثال گفته می گردد که پرندگان به واسطه نور جذب دهکده شده، اما بعدا به وسیله همان نورها گیج شده و می میرند. اما هنوز هیچ شرح منطقی در دست نیست که این نوع فرضیه ها را صد درصد تأیید کند. آنچه که تعیین است تکرار این حوادث عجیب باعث ایجاد سؤظن در فکر ساکنان و گردشگرانی است که با باور تسخیر شده بودن این مکان و برای برطرف عطش کنجکاوی خود، سری به این منطقه می زنند.

شهرک سینمایی راموجی ، حیدرآباد

یکی از بزرگ ترین شهرک های سینمایی کشور هند، جایی که منزلگاه تعداد قابل توجهی هتل است. این هتل ها همواره مسافر دارند، چرا که گزارش های متعددی در خصوص فعالیت های ماواریی و پدیده های غیر قابل شرح پیرامون این منطقه وجود دارند و دهان به دهان می چرخند.

شاهدان خبر از نورهایی می دهند که لحظه ای در اوج آسماننند و لحظه ای دیگر سقوط می نمایند. از طرف دیگر گفته می گردد غذاهای به جای مانده در اتاق ها اغلب این سو و آن سوی اتاق ریخته شده و علائم عجیبی روی آیینه ها مشاهده می شوند. ظاهرا این ارواح بیش از مردان، مجذوب خانم ها می شوند، اغلب دختران خبر از نیروهای نامرئی می دهند که لباس آنها را می کشند یا گاهی حس می نمایند که کسی به در ضربه می زند یا درها از داخل قفل می شوند.

بازدید از این مکان جدا به آن دسته از گردشگرانی توصیه می گردد که دوست دارند به جای شنیدن داستان های دیگران، خودشان از نزدیک این قبیل حوادث را تجربه نمایند.

هتل راج کیران ، ماهاراشترا

هتلی تسخیر شده که ظاهرا در تسخیر دنیای ماورالطبیعه است. ساکنان یک اتاق خاص این هتل به ویژه ادعا نموده اند که اغلب ملافه از رویشان کشیده می گردد.

از سوی دیگر بسیاری از آنها در تاریکی نیمه شب با شعاعی از نور آبی رنگی که کنار پای شان مشاهده کردند، از خواب بیدار می شوند. این اتاق در بخش کناری هتل واقع شده است، البته یک منطقه تسخیر شده دیگر بخش پذیرش هتل است که در طبقه همکف واقع شده است.

سانجای وان ، دهلی نو

سانجای وان یک ناحیه جنگلی وسیع است که حدود 10 کیلومتر وسعت دارد. مردم بارها خبر از رؤیت یک بانوی سفید پوش داده اند که خیلی ناگهانی پیش چشم شان ظاهر و خیلی سریع نیز ناپدید شده است.

این مکان به عنوان یکی از تسخیر شده ترین منطقه ها شهر دهلی شناخته می گردد. به بازدیدنمایندگان اکیدا توصیه می گردد که به ویژه پس از تاریکی هوا، به تنهایی در این منطقه رفت و آمد ننمایند.

داوهیل (Dow Hill)، دارجلینگ (Darjeeling)

تپه داو شاید یکی از منطقه ها پر رفت و آمد نباشد، اما بی شک یکی از ترسناک ترین نقاط کشور پهناور هند است. مدرسه داوهیل ویژه دختران به خاطر فعالیت های تریسناک و عجیب شناخته شده است.

گزارشات متعددی از رویت اشباح و ارواح سخن به میان آورده اند. بعلاوه جنگلی که گرداگرد مدرسه واقع شده نیز ظاهرا تسخیر شده است. در حقیقت بسیاری که به بازدید این جنگل رفته یا در آن کار می نمایند، از شبح پسری بدون سر صحبت نموده اند که ناگهان ظاهر و بعد غیب شده است. افسانه ها خبر از قتل های متعددی می دهند که ظاهرا روزی در این منطقه جنگلی اتفاق افتاده اند.

کاخ بریج راج باوان ، راجستان

قصری در منطقه کوتا که می بایست حتما جایی در این لیست را به آن اختصاص داد. این قصر قدیمی که اکنون به عنوان یک هتل تاریخی و ارزشمند فعالیت می نماید، ظاهرا به وسیله ارواح انگلیسی هایی که در شورش سال 1857 کشته شده اند، تسخیر شده است. گفته می گردد سروان بارتون به همراه پسرانش در بخش داخلی قصر هدف گلوله شورشیان قرار گرفته و جان باختند.

این قصر نیز در شمار مکان های مرمزو و عجیب هند جای دارد. البته جالب اینکه سروان بارتون روح مردم آزاری نیست، اما ظاهرا بر اساس خلق و خوی نظامی، توجهش را معطوف نگهبانان شب نموده است. به طوری که به گفته آنها گاهی نیمه شب وقتی در انجام مسئولیت های خود کوتاهی نموده اند، دستی نامرئی به آنها سیلی زده است.

در اینجا به خاتمه بخش دیگری از این مجموعه مقالات رسیدیم. کشور هند دنیایی از عجایب پنهان و آشکار است و مرور شماری از آنها بی شک مدت زمانی طول خواهد کشید. امیدوارم در بخش بعدی این مطالب نیز همراه ما بوده و با نظرات، پیشنهادات و نقدها سازنده تان، ما را در ادامه راستا همراهی کنید.

منبع: کجارو / holidify.com
انتشار: 10 دی 1400 بروزرسانی: 10 دی 1400 گردآورنده: expresblog.ir شناسه مطلب: 18712

به "تور هند ارزان: گردشگری وحشت: مقاصد گردشگری تسخیر شده هند (قسمت سوم)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور هند ارزان: گردشگری وحشت: مقاصد گردشگری تسخیر شده هند (قسمت سوم)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید