آزمون مجازی مهارت آموزان ماده 28 در آذر ماه برگزار می گردد

به گزارش اکسپرس بلاگ، تهران (پانا) - سرپرست معاونت نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت دانشگاه فرهنگیان، از برگزاری آزمون مجازی مهارت آموزان ماده 28 به وسیله سامانه LMS در آذر ماه امسال اطلاع داد.

آزمون مجازی مهارت آموزان ماده 28 در آذر ماه برگزار می گردد

به گزارش روابط عمومی معاونت نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت دانشگاه فرهنگیان، نشست مشترک نمایندگان حوزه های ریاست، حراست، مرکز هوشمندسازی و معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه و همچنین کارشناسان فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش در مورد برگزاری آزمون جامع مهارت آموزان ماده 28 در آذر ماه امسال، در محل دفتر معاونت نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت این دانشگاه برگزار گردید.

در این نشست، رضا کچوئیان با اشاره به شیوع ویروس کووید 19 و وقفه پیش آمده در راستای برگزاری کلاس ها و آزمون های حضوری دانشگاه های سراسر کشور، برگزاری آزمون اصلح امسال مهارت آموزان را از دغدغه های مهم دانشگاه فرهنگیان برشمرد و توضیح داد: اتخاذ همه تدابیر لازم امنیتی برای برگزاری و سلامت آزمون از اهم وظایف دانشگاه به شمار می رود.

کچوئیان، تناسب آزمون مهارت آموزان با ارزیابی و سنجش اهداف مد نظر و همچنین میزان اعتبار آزمون را از مباحث مهم در راستای برگزاری آزمون مجازی اصلح، عنوان نمود و گفت: هدف اصلی برگزاری آزمون اصلح، کوشش مهارت آموز برای کسب گواهینامه صلاحیت حرفه معلمی، تثبیت حضور وی در کلاس درس و تسریع فرایند تبدیل شرایط وی در عرصه آموزش و پرورش است.

عضو هیات رئیسه دانشگاه فرهنگیان، برگزاری بخش کتبی آزمون مهارت آموزان ماده 28 را به صورت مجازی و به وسیله سامانه LMS دانشگاه فرهنگیان دانست و اظهار کرد: کاملا بدیهی است که در آزمون های مجازی، کنترل کامل بر رفتار مهارت آموز وجود نداشته و نمی توان با اطمینان صد درصد از سلامت برگزاری آزمون سخن گفت، اما در کوشش اتخاذ روش هایی برای به حداقل رساندن خطای ممکن در آزمون پیش رو هستیم.

این مقام مسئول، در ادامه با تاکید بر سناریو محور بودن عمده سئوالات آزمون آذر ماه مهارت آموزان ماده 28 با اشاره به حاکم شدن استرس و فشار به مهارت آموز به هنگام برگزاری آزمون توضیح داد: در صدد هستیم زمان مورد احتیاج برای آزمون طوری تنظیم گردد که مهارت آموز پیروز به پاسخ دادن به موقع به همه سئوالات طراحی شده باشد.

دبیر شورای تخصصی نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت دانشگاه فرهنگیان، از آزمون اصلح به عنوان شاخص مهم ارزیابی مهارت آموز و اعتبار سازمان یاد کرد و گفت: ارتقای فعالیت های دانشگاه در حوزه ارزیابی و تضمین کیفیت، افتخاری مهم برای مجریان اصلی سیاست گذار در سازمان مرکزی است.

در ادامه این نشست، گروه هماهنگی متشکل از نمایندگان حوزه های مختلف دانشگاه و کارشناسان فناوری وزارت آموزش و پرورش، نظر خود را در مورد نحوه طراحی سئوالات آزمون و چگونگی اجرا و اعلام نتایج عنوان و مقرر شد در اسرع وقت با معین شدن کارگروه های تخصصی مرتبط با این گروه، تا زمان اعلام نهایی نتایج آزمون، جلسات مستمر برگزار و نمایندگان کارگروه حاضر در جلسات، دیگر اعضاء را از نتایج مباحث اعضای کارگروه مرتبط آگاه نمایند.

کچوئیان، زحمات همه همکاران خصوصا در حوزه های حراست و مرکز هوشمندسازی را قابل تقدیر خواند و اضافه نمود: اتخاذ تدابیر صحیح، شناخت شرایط و برنامه ریزی دقیق از مهم ترین اقدامات دانشگاه برای برگزاری هر چه بهتر آزمون جامع مهارت آموزان و تضمین کیفیت این آزمون است.

وی، در سرانجام ابراز امیدواری کرد: با برگزاری این آزمون، شاهد حضور و فعالیت مهارت آموزانی اصلح و برگزیده به عنوان معلم در نظام تعلیم و تربیت کشور باشیم

گردشگری: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 17 مهر 1400 بروزرسانی: 17 مهر 1400 گردآورنده: expresblog.ir شناسه مطلب: 8919

به "آزمون مجازی مهارت آموزان ماده 28 در آذر ماه برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آزمون مجازی مهارت آموزان ماده 28 در آذر ماه برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید