احراز عمدی بودن 4 مورد از آتش سوزی های اخیر، عاملان آتش سوزی بازداشت شدند

به گزارش اکسپرس بلاگ، محسنی بندپی گفت: مواردی از آتش سوزی ها به صورت عمدی اجرا شده اند که مسببان آن ها دستگیر شدند.

احراز عمدی بودن 4 مورد از آتش سوزی های اخیر، عاملان آتش سوزی بازداشت شدند

به گزارش خبرنگار ، انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران در انتها پنجمین جلسه ستاد مدیریت بحران استان تهران در جمع خبرنگاران حضور یافت و با اشاره به آتش سوزی های اخیر بوستان های تهران، گفت: در اوایل امسال بارندگی های خوبی داشتیم که همین امر رشد علف های هرز در مراتع و بوستان های تهران را به همراه داشت، اما بعد ها با افزایش گرمای هوا و شدت تابش آفتاب بعضا به صورت سهوی آتش سوزی هایی شکل گرفت.

استاندار تهران با بیان اینکه مواردی از آتش سوزی ها به صورت عمدی صورت گرفته که مسببان آن ها دستگیر شده اند، شرح داد: البته این آتش سوزی ها در مجموع حدود 25 مورد بوده است که حدود سه تا چهار مورد آن ها عمدی بوده که قطعا مسببین آن ها به مجازات خود خواهند رسید.

او شرح داد: بیشتر آتش سوزی ها بر اثر باقی مانده ضایعات پلاستیکی هستند که انتظار می رود شهروندان نسبت به رها نکردن این ضایعات در طبیعت دقت نظر لازم را داشته باشند.

او افزود: خوشبختانه آمادگی لازم در دستگاه ها برای نظارت و مقابله با این موارد نیز شکل گرفته است.

محسنی بند پی شرح داد: برای اتخاذ تدابیر لازم جهت ایجاد آمادگی در آحاد جامعه و دستگاه های ذی ربط امروز تشکیل جلسه دادیم و در راستای آن دستگاه هایی مثل هلال احمر، آب منطقه ای، آبفا، مسکن و شهرسازی، شهرداری و موسسه ژئوفیزیک گزارش هایی ارائه کردند.

استاندار تهران گفت: دستگاه های مختلف وظایف خاصی را بر عهده دارند که بر اساس تقسیم کار ملی و استانی در قانون پیش بینی شده است.

محسنی بند پی با بیان اینکه مقرر شده هلال احمر برای آموزش های همگانی، اسکان اضطراری از ظرفیت ها و امکانات دستگاه های دیگر استفاده کند، گفت: با دستور رئیس جمهور به سازمان برنامه و بودجه نسبت به تأمین اقلام پایگاه های هلال احمر اقدام خواهد شد.

استاندار تهران با اشاره به اینکه در حوزه تأمین آب شرب در مواقع اضطراری تا انتها امسال 102 مخزن آب اضطراری برای مواقع بحران مورد بهره برداری قرار می گیرد، گفت: باقی مخازن نیز تا انتها سال 1403 تأمین و به بهره برداری می رسند.

استاندار تهران اظهار کرد: بنا هایی همچون 16 بیمارستانی که در خط گسل زلزله قرار گرفته اند توسط دانشگاه های علوم پزشکی مقاوم سازی شده اند.

محسنی بند پی با اشاره به 3200 هکتار بافت فرسوده در تهران گفت: پیشنهاد ما این است که هر چه سریع تر نوسازی بافت های فرسوده در دستور کار قرار گیرد و مقرر شده گزارشی در خصوص اقدامات این حوزه در این جلسه ارائه شود تا نوسازی بافت های فرسوده و مقاوم سازی آن ها انجام شود.

گردشگری: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 17 مهر 1400 بروزرسانی: 17 مهر 1400 گردآورنده: expresblog.ir شناسه مطلب: 4471

به "احراز عمدی بودن 4 مورد از آتش سوزی های اخیر، عاملان آتش سوزی بازداشت شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احراز عمدی بودن 4 مورد از آتش سوزی های اخیر، عاملان آتش سوزی بازداشت شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید