ارتش میانمار بیش از 23 هزار زندانی را آزاد کرد خبرنگاران

به گزارش اکسپرس بلاگ، همزمان با ادامه بعضی اعتراضات در میانمار علیه کودتای اخیر و فشار کشور های غربی علیه این موضوع، ارتش میانمار بیش از 23 هزار زندانی را آزاد کرد.

ارتش میانمار بیش از 23 هزار زندانی را آزاد کرد خبرنگاران

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، ارتش میانمار روز آدینه (امروز) 23 هزار و 314 زندانیان این کشور را در بحبوحه تنش ها در این کشور بعد از کودتا آزاد کرد.

سی ان ان اطلاع داد، همزمان با هفتمین روز متوالی اعتراضات در میانمار علیه کودتای نظامی در این کشور، شورای نظامی حاکم بر میانمار ده ها هزار زندانی را آزاد کرد.

طبق این گزارش، ارتش میانمار در نظر دارد که به مناسبت جشن ملی روز اتحاد در این کشور، 23 هزار و 314 زندانی را عفو و آزاد کند.

هرچند آزادی جمعی زندانیان در مناسبت ها و جشن های ملی میانمار یک اقدام مسبوق به سابقه است، اما آزادی بیش از 23 هزار زندانی در دوره جدید اولین بار از زمان کودتای اخیر محسوب می گردد.

اول فوریه (13 بهمن) بود که ارتش میانمار با تاکید بر بروز تقلب در انتخابات در این کشور، آنگ سان سوچی و دیگر مقام های ارشد دولت را از قدرت کنار زد.

به دنبال کودتای ارتش میانمار، طی هفت روز اخیر اعتراضات و خشونت هایی به وقوع پیوسته و همزمان کشور های غربی به ویژه آمریکا بار ها در حمایت از سوکی به ارتش میانمار هشدار داده اند.

گردشگری: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 17 مهر 1400 بروزرسانی: 17 مهر 1400 گردآورنده: expresblog.ir شناسه مطلب: 12185

به "ارتش میانمار بیش از 23 هزار زندانی را آزاد کرد خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارتش میانمار بیش از 23 هزار زندانی را آزاد کرد خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید