ارسال یک میلیون و 269 هزار تن کالای اساسی به 31 استان کشور

به گزارش اکسپرس بلاگ، اندازه حمل ونقل و ارسال کالا های اساسی از بنادر جنوبی و شمالی کشور به اقصی نقاط کشورمان از ابتدای سال 1401 با افزایش بیش از دو برابری نسبت به مدت مشابه سال 1400به یک میلیون و 269 هزار تن رسید.

ارسال یک میلیون و 269 هزار تن کالای اساسی به 31 استان کشور

به گزارش گروه مالی خبرنگاران به نقل از شرکت بازرگانی دولتی ایران، این شرکت به عنوان تأمین کننده محصولات راهبردی کشاورزی در دو ماه ابتدایی امسال، توانست نسبت به ارسال یک میلیون و 269 هزار تن انواع کالا های اساسی، شاملِ گندم، برنج و روغن خام به 31 استان کشور اقدام کند.

بر اساس این گزارش، در فروردین ماه و اردیبهشت ماه سال 1400، مقدار حمل ونقل محصولات راهبردی از بنادر به مراکز و تأسیسات ذخیره سازی 570 هزار تن بود، اما با توجه به برنامه ریزی به عمل آمده، این شرکت امسال در همین مدت، توانست این مقدار را 123 درصد افزایش داده و به رکورد جدیدی در زمینه جا به جایی این محصولات برسد.

این گزارش می افزاید، بندر امام، بندر عباس، بندر چابهار، بندر انزلی و بندر امیرآباد از جمله مبادی ورودی کالا های اساسی به کشور هستند که در این میان، ارسال کالا از مبدأ بندرعباس به نقاط مختلف کشور از ابتدای امسال با رشد 8 برابری نسبت به بازه زمانی مشابه سال گذشته به 373 هزار تن رسید.

بنابر این گزارش، بندر امام به عنوان مبدأ اصلی ورود کالا های اساسی به کشور با رشد 84 درصدی نسبت به سال 1400 با ارسال 552 هزار تن کالا بین بنادر در کشور رکورددار بوده است، ضمن اینکه ارسال محصولات استراتژیک از بندر انزلی 93 درصد، از بندر چابهار 61 درصد و از بندر امیرآباد 8 درصد رشد داشته است.

لازم به ذکر است، تأمین کالا های اساسی در قالب محصولات کشاورزی یکی از مأموریت های شرکت بازرگانی دولتی ایران است و این شرکت با کوشش شبانه روزی به وسیله رصد بازار های بین المللی و داخلی و رعایت صرفه و صلاح کشور به منظور خرید این محصولات، تمام توان خود را به کار گرفته تا جمهوری اسلامی ایران از ضریب بالایی در حوزه امنیت غذایی برخوردار باشد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 14 تیر 1401 بروزرسانی: 14 تیر 1401 گردآورنده: expresblog.ir شناسه مطلب: 23179

به "ارسال یک میلیون و 269 هزار تن کالای اساسی به 31 استان کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارسال یک میلیون و 269 هزار تن کالای اساسی به 31 استان کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید