اصلاح شرایط عمومی داوطلبان انتخابات مجلس

به گزارش اکسپرس بلاگ، تهران (پانا) - سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور در مجلس در شرح شرایط عمومی داوطلبان انتخابات مجلس تاکید نمود این افراد نباید دارای محکومیت های قضایی اعم از مالی و جرائم انتخاباتی باشند.

اصلاح شرایط عمومی داوطلبان انتخابات مجلس

به گزارش روابط عمومی مجلس، علی حدادی در تشریح نشست امروز کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی با اشاره به آنالیز طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی، گفت: در این نشست شرایط عمومی و اختصاصی داوطلبین اصلاح شد.

نماینده مردم ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقان در مجلس شورای اسلامی اضافه نمود: براساس مصوبه کمیسیون مقرر شد درباره شرایط عمومی، افراد داوطلب محکومیت قضایی اعم از مالی و جرائم انتخاباتی نداشته باشند و سابقه استعمال و اعتیاد به مواد مخدر و روانگردان نیز در پرونده آنها موجود نباشد.

وی در ادامه با بیان اینکه آنالیز هایی نیز درباره شرایط اختصاصی داوطلبان صورت گرفت که هنوز به تصویب نرسیده است، عنوان نمود: طرح اصلاح این قانون در مجلس دهم تدوین و آنالیز شده بود که اکنون در کمیسیون در حال برطرف ایرادات شورای نگهبان هستیم.

حدادی در ادامه با اشاره به دستور کار بعدی کمیسیون گفت: طرح نحوه تشکیل و فعالیت تشکل های صنفی و تخصصی که از سوی شورای نگهبان اعاده شده بود در دستور نهاده شد تا ایراد این شورا به تولیت این تشکل ها که هم اکنون برعهده معاونت سیاسی وزارت کشور است اصلاح گردد.

وی اضافه نمود: شورای نگهبان معتقد است تشکل های صنفی و تخصصی، سیاسی نیستند و نباید زیرمجموعه معاونت سیاسی وزارت کشور باشند از این رو سه سناریو برای حل این موضوع در نظر گرفته شد که در دست آنالیز است؛ اینکه تشکل های صنفی تحت تولیت معاونت مالی، معاونت اجتماعی یا وزارتخانه مربوط به خود باشند و مجوزهای آنها از این طریق صادر گردد.

سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی در خاتمه گفت: در حال حاضر تشکل های صنفی بلاتکلیف بوده و متولی ندارند چرا که این اصناف سیاسی نیستند و نباید متولی آنها معاونت سیاسی وزارت کشور باشد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 13 دی 1399 بروزرسانی: 13 دی 1399 گردآورنده: expresblog.ir شناسه مطلب: 10164

به "اصلاح شرایط عمومی داوطلبان انتخابات مجلس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اصلاح شرایط عمومی داوطلبان انتخابات مجلس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید