بهره برداری از 2 پارک محله ای شهر همدان با مساحت 17 هزار مترمربع

به گزارش اکسپرس بلاگ، شهردار منطقه یک همدان از احداث بوستان های (پارک) محله ای قهرمان و کمال آباد در این منطقه از شهر اطلاع داد.

بهره برداری از 2 پارک محله ای شهر همدان با مساحت 17 هزار مترمربع

به گزارش خبرنگار گروه استان های خبرنگاران از همدان،مسعود دهبانی صابر ، شهردار منطقه یک همدان از احداث بوستان های (پارک) محله ای قهرمان و کمال آباد در این منطقه از شهر اطلاع داد و گفت: این 2 بوستان با 17 هزار و 200 متر مربع و اعتبار 70 میلیارد ریال تکمیل و آماده بهره برداری شده اند.

او با اشاره به اینکه شهرداری منطقه یک همدان عملیات اجرایی گسترده ای را با هدف توسعه فضا های سبز در این منطقه شهر شروع نموده است، گفت: عملیلت اجرایی احداث 2 بوستان نواری (طولی و وسیع) قهرمان و کمال آباد در میدان بیمه و محدوده خیابان های هنرستان و سعیدیه از سال 99 شروع شده است.

شهردار منطقه یک همدان بعلاوه از احداث فاز دوم بوستان ارم شهر همدان به مساحت بیش از 2 هکتار و اعتبار 20 میلیارد ریال اطلاع داد و گفت: این مجموعه تفریحی هم تا خاتمه امسال به بهره برداری می رسد.

دهبانی ادامه داد: بوستان ارم این ظرفیت را ایجاد می نماید که مردم فارغ از ترافیک شهری و با رعایت شیوه نامه های بهداشتی حتی در ایام کرونا در آن حضور پیدا نموده و بتوانند از فضای سبز و مفرح استفاده نمایند.

او با بیان اینکه تراکم جمعیت شهری و کارگاه های صنعتی باعث افزایش ترافیک، سر و صدا و مزاحمت های شهری شده است، اضافه نمود: شهرداری منطقه یک در راستای آسایش شهروندان، ایجاد فضای سبز شهری و پارک های درون شهری را در دستور کار خود قرار داده است.

شهردار منطقه یک همدان با اشاره به پیشتازی شهرداری منطقه یک در توسعه فضای سبزی شهری، اضافه نمود: این اقدام موجب احداث حجم وسیعی از پارک و بوستان در این منطقه از شهر همدان شده است.

دهبانی صابر اضافه نمود: دسترسی عادلانه به فضای سبز و حفظ و نگهداری آن از مؤلفه های اساسی در توسعه پایدار و عدالت اجتماعی است و از این رو با افزایش هرچه بیشتر فضای سبز در پی تقویت این هدف مهم هستیم.

بیش از 150 پارک کوچک و بزرگ در سطح شهر همدان وجود دارد.

منبع ایرنا

غ

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 10 آبان 1400 بروزرسانی: 10 آبان 1400 گردآورنده: expresblog.ir شناسه مطلب: 17826

به "بهره برداری از 2 پارک محله ای شهر همدان با مساحت 17 هزار مترمربع" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهره برداری از 2 پارک محله ای شهر همدان با مساحت 17 هزار مترمربع"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید