تخلیه اسکله شرقی دریاچه شهدای خلیج فارس

به گزارش اکسپرس بلاگ، تهران (پانا) - مدیرعامل شرکت عمرانی کارکنان شهرداری تهران تهران از تخلیه اسکله شرقی دریاچه شهدای خلیج فارس بعد از 29 ماه اطلاع داد و گفت هم اکنون تیم غواصی طرف قرارداد شرکت عمرانی کارکنان مشغول لایروبی و جمع آوری اشیاء غرق شده در محدوده اسکله شرقی دریاچه است.

تخلیه اسکله شرقی دریاچه شهدای خلیج فارس

فریدون رضوی کیا مدیرعامل شرکت عمرانی کارکنان شهرداری تهران با اشاره به تخلیه اسکله شرقی دریاچه شهدای خلیج فارس اظهار کرد: شرکت عمرانی کارکنان شهرداری تهران در سال 1396 در قالب یک قرارداد، بهره برداری از اسکله شرقی دریاچه شهدای خلیج فارس را به بخش خصوصی واگذار می نماید.

وی ادامه داد: بهره بردار اسکله به دلیل عدم رعایت مفاد قراردادی و همچنین فقدان گواهینامه استاندارد برای بعضی شناورها چندین اخطار قراردادی دریافت می نماید.

مدیرعامل شرکت عمرانی کارکنان شهرداری تهران با بیان اینکه در همان زمان یک فروند شناور تفریحی بهره بردار به دلیل عدم رعایت مسائل ایمنی و فقدان گواهینامه استاندارد، در دریاچه غرق می گردد، اضافه نمود: به دنبال این اتفاق از فعالیت بهره بردار ممانعت شده و فسخ قرارداد در آذر ماه سال 1397 به ایشان اعلام می گردد.

رضوی کیا با اشاره به اینکه از آذر ماه سال 1397 پرونده به کمیسیون هیأت حل اختلاف ماده 38 آیین نامه معاملات شهرداری ارجاع و موضوع به کارشناس رسمی دادگستری برای معین میزان خسارت سپرده می گردد، مطرح کرد: هم زمان شرکت مهندسی مشاور ساخت دریاچه و شرکت مهندسی مدیر طرح دریاچه اعلام می نمایند شیشه های شکسته شده شناور غرق شده به لایه ژئوتکستایل کف دریاچه آسیب وارد نموده است. اما بهره بردار اسکله اقدام مناسبی برای جبران خسارت های وارده و ترمیم لایه آسیب دیده انجام نمی دهد.

وی ادامه داد: در دوره اخیر مدیریتی شرکت بالاخره پس از 29 ماه (2 سال و پنج ماه) از زمان فسخ قرارداد با پیگیری مدیریت حقوقی و قراردادهای شرکت، حکم تأیید فسخ و تخلیه اسکله شرقی دریاچه از کمیسیون ماده 38 اخذ و با رأی دادیار محترم اجرای احکام مجتمع قضایی کارکنان دولت حکم تخلیه هفته گذشته اجرا شد.

رضوی کیا اضافه نمود: هم اکنون تیم غواصی طرف قرارداد شرکت عمرانی کارکنان مشغول لایروبی و جمع آوری اشیاء غرق شده در محدوده اسکله شرقی دریاچه است تا پس از خروج اشیاء غرق شده از کف دریاچه، کلیه قلوه سنگ های کف دریاچه در محدوده ای که شیشه های شکسته داخل قلوه سنگ ها وجود دارد و محدوده ای که ژئوتکستایل آن آسیب دیده (به متراژ 100 متر مربع) جمع آوری خواهد شد تا به لایه آب بندی دریاچه آسیبی وارد نگردد.

مدیرعامل شرکت عمرانی کارکنان شهرداری تهران تاکید نمود: به دلیل خاصیت ژئوتکستایل و احتمال نفوذ شیشه های شکسته داخل آن، ژئوتکستایل محدوده ای که شیشه خرده وجود دارد، برداشته خواهد شد و پس از آنالیز های کارشناسی و بازدید نمایندگان شرکت مهندسی مشاور پهنه آبی مجموعه از کف دریاچه برای اطمینان از عدم آسیب به لایه ژئو ممبران؛ لایه جدیدی از ژئوتکستایل روی سطح ژئوممبران (عایق) کف دریاچه نصب می گردد به نحوی که لایه های جدید حداقل یک متر با ژئو تکستایل اطراف خود همپوشانی داشته باشند و در نهایت با قلوه سنگ های رودخانه ای گرد گوشه و تمیز (عاری از خاک) محدوده مورد نظر به مساحت 100 متر مربع پوشانده خواهد شد و اسکله شرقی برای واگذاری به بهره بردار جدید آماده خواهد شد.

بر اساس این گزارش، مجموعه فرهنگی، گردشگری دریاچه شهدای خلیج فارس به عنوان یکی از قطب های گردشگری شهری کلانشهر تهران در منطقه 22 واقع شده و شامل 130 هکتار پهنه آبی و 120 هکتار پهنه خشکی است و سالانه میزبان 8 میلیون نفر از گردشگران است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 11 خرداد 1400 بروزرسانی: 11 خرداد 1400 گردآورنده: expresblog.ir شناسه مطلب: 14041

به "تخلیه اسکله شرقی دریاچه شهدای خلیج فارس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تخلیه اسکله شرقی دریاچه شهدای خلیج فارس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید