خروج یک نامزد دموکرات از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا

به گزارش اکسپرس بلاگ، تام استیر یکی از نامزدهای دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بعد از چهار شکست پی در پی در انتخابات مقدماتی این حزب، امروز یکشنبه از این رقابت ها کنار کشید.

خروج یک نامزد دموکرات از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، به دنبال معین شدن نتیجه انتخابات درون حزبی دموکرات ها در ایالت کارولینای جنوبی، تام استیر تاجر و یکی از نامزدهای ثروتمند این حزب از رقابت برای انتخابات ریاست جمهوری کنار کشید.

بنا بر گزارش نیویورک تایمز، تام استیر میلیاردر آمریکایی بعد از معین شدن نتایج انتخابات درون حزبی دموکرات ها در کارولینای جنوبی و سوم شدنش در این ایالت، از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا انصراف داد.

استیر با سخنرانی در جمع حامیانش در ایالت کارولینای جنوبی، کناره گیری خودش از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را بیان نمود.

او در این سخنرانی گفت: ما در کشوری زندگی می کنیم که از منظر اقتصادی عمیقا شرایط ناعادلانه ای دارد و در آن افراد ثروتمند به هزینه دیگران، در حال سود بردن هستند. من وارد این رقابت نشدم و شروع به صحبت درباره این مسائل نکردم که بخواهم رای کسب کنم. من به این خاطر وارد این رقابت شدم که درباره چیزهایی صحبت کنم که برایم از بیشترین اهمیت برخوردار است.

طبق گزارش نیویورک تایمز، استیر 62 ساله به رغم صرف میلیون ها دلار هزینه تبلیغاتی در کارولینای جنوبی به امید اینکه بتواند کارزار انتخاباتی خودش را زنده نگهدارد، اما در این ایالت نتیجه خوبی نگرفت.

بنا بر گزارش این روزنامه، استیر بعد از ورود به کارزار انتخابات بیش از 191 میلیون دلار صرف تبلیغات در سراسر آمریکا کرد اما او در آیووا، نیوهمپشایر و نوادا رای حتی یک موکل انتخاباتی (delegate) را به دست نیاورده بود.

با شمارش 90 درصد آرا در کارولینای جنوبی معین شده که استیر فقط 12 درصد آرا را به دست آورده و شاید بتواند رای یک یا دو موکل انتخاباتی را کسب کند.

upst.ir: مجله ستاره: اخبار و حواشی ستاره های سینما، فوتبال و استارتاپ ها

shop98ia.ir: مجله فروشگاهی: آخرین اخبار و مقالات تجارت الکترونیک

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 8 آبان 1400 بروزرسانی: 8 آبان 1400 گردآورنده: expresblog.ir شناسه مطلب: 1108

به "خروج یک نامزد دموکرات از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خروج یک نامزد دموکرات از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید