دولت نیوزلند بودجه تحقیقاتی ویژه پساکرونا تصویب کرد

به گزارش اکسپرس بلاگ، به گزارش خبرنگاران به نقل از زد دی نت، نیوزلند که مدتی است توانسته آمار ابتلای مردم به ویروس کرونا را به صفر برساند قصد دارد برای بازگرداندن اقتصاد این کشور به حالت عادی، بودجه ای معادل 401 میلیون دلار نیوزلند را به تحقیق و توسعه اختصاص دهد تا سرمایه گذاران و استارت اپ ها از این طریق بتوانند راه حل هایی برای ایجاد رونق اقتصادی مجدد در این کشور بیابند.

دولت نیوزلند بودجه تحقیقاتی ویژه پساکرونا تصویب کرد

از وبسایت وزارت بهداشت درمان آموزش پزشکی دیدن نمایید.

به گفته مگان وودز وزیر تحقیقات، علوم و نوآوری نیوزلند بودجه یادشده از طریق منابع پیش بینی شده در بودجه سال 2020 نیوزلند و نیز بودجه اختصاص یافته به صندوق واکنش به کرونای دولت تأمین می شود.

وی در این مورد گفته است: شیوع ویروس کرونا بحران اقتصادی جهانی را موجب شده و اگر چه نیوزلند در مقایسه با دیگر کشورها در شرایط بهتری است، اما باید گزینه های هوشمندانه ای در این کشور هم انتخاب شود تا بهبود شرایط ممکن شود. او اظهار امیدواری کرده که اختصاص این بودجه منجر به ایجاد مشاغل جدید در نیوزلند شود.

از این رقم 150 میلیون دلار نیوزلند به اعطای وام های کوتاه مدت برای اجرای طرح های تحقیق و توسعه اختصاص می یابد. همچنین 196 میلیون دلار نیوزلند هم تنها در مؤسسه های تحقیقاتی علمی بخش خصوصی سرمایه گذاری خواهد شد. مبلغ باقی مانده هم بر روی طرح های خلاقانه و علمی خاص مدنظر دولت نیوزلند سرمایه گذاری خواهد شد.

گردشگری: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 17 مهر 1400 بروزرسانی: 17 مهر 1400 گردآورنده: expresblog.ir شناسه مطلب: 4785

به "دولت نیوزلند بودجه تحقیقاتی ویژه پساکرونا تصویب کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت نیوزلند بودجه تحقیقاتی ویژه پساکرونا تصویب کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید