شاخص شکنندگی مالی 2019 منتشر شد ، ایران در رده پنجاه و دوم ، یمن شکننده ترین کشور سال 2019 ، سوریه و افغانستان در میان 10 کشور اول شکننده جهان

به گزارش اکسپرس بلاگ، بنیاد صلح در گزارش جدید خود به آنالیز کشورهای مختلف دنیا از نظر میزان شکنندگی نظام مالی آن ها پرداخت.

شاخص شکنندگی مالی 2019 منتشر شد ، ایران در رده پنجاه و دوم ، یمن شکننده ترین کشور سال 2019 ، سوریه و افغانستان در میان 10 کشور اول شکننده جهان

به گزارش ایسنا، گزارش جدید بنیاد صلح که با آنالیز و تحلیل داده های مربوط به 178 کشور دنیا بر اساس سه شاخصه اصلی مالی، سیاسی و اجتماعی تهیه شده است اقدام به رده بندی کشورها در دسته کشورهای با شکنندگی در سطح بسیار اخطار دهنده، با اخطار بالا، در شرایط اخطار، در شرایط هشدار بالا، هشدار متوسط، هشدار دهنده، باثبات، بسیار باثبات، پایدار و بسیار پایدار دسته بندی نموده است.

شاخصه مالی خود شامل زیرشاخه های درآمد سرانه، فراوری ناخالص داخلی، نرخ بیکاری، تورم، بهره وری، سطح بدهی، میزان موفقیت کسب و کارهای جدید، حجم تجارت داخلی و خارجی، برنامه های ریاضت مالی و شکاف طبقاتی بوده است.

رتبه ایران

ایران در رتبه بندی سال جاری با 83 امتیاز، بالاتر از کشورهایی چون فیلیپین و مصر و پایین تر از کشورهایی چون کامبوج و گواتمالا در رده پنجاه و دوم قرار گرفته است. ایران در بین کشورهای در شرایط هشدار بالا قرار گرفته است که در این رده، نام کشورهای دیگری چون ترکیه (پنجاه و نهم) و بنگلادش هشتاد و هفتم) نیز دیده می گردد.

شکننده ترین کشورها

در رتبه بندی سال جاری، یمن با 113.5 امتیاز، شکننده ترین کشور در سال 2019 بوده است و پس از این کشور، سومالی، سودان جنوبی، سوریه، کنگو، جمهوری آفریقای مرکزی، چاد، سودان، افغانستان و زیمباوه قرار دارند.

پایدارترین کشورها

فنلاند با 16.9 امتیاز پایدارترین کشور رتبه بندی سال جاری معرفی شده است و پس از آن نام نروژ، سوئیس، دانمارک، استرالیا، ایسلند، کانادا، نیوزلند، سوئد و لوکزامبورگ دیده می گردد.

رتبه دیگر کشورها

در این رتبه بندی هم چنین آلمان در رده صد و شصت و هفتم، هلند در رده صد و شصت و ششم، اتریش در رده صد و شصت و پنجم، سنگاپور در رده صد و شصت و دوم، فرانسه صد و شصتم، ژاپن صد و پنجاه و هفتم، انگلیس صد و پنجاه و پنجم، آمریکا صد و پنجاه و سوم، امارات صد وچهل و نهم و عربستان نود و سومین اقتصاد شکننده دنیا معرفی شده اند.

منبع: انتخاب
انتشار: 5 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: expresblog.ir شناسه مطلب: 40

به "شاخص شکنندگی مالی 2019 منتشر شد ، ایران در رده پنجاه و دوم ، یمن شکننده ترین کشور سال 2019 ، سوریه و افغانستان در میان 10 کشور اول شکننده جهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شاخص شکنندگی مالی 2019 منتشر شد ، ایران در رده پنجاه و دوم ، یمن شکننده ترین کشور سال 2019 ، سوریه و افغانستان در میان 10 کشور اول شکننده جهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید