شرط ایران برای پذیرش پیشنهاد اروپا ، واکنش تهران به ادعای امتیاز نو اروپا برای توافق نهایی

به گزارش اکسپرس بلاگ، یک دیپلمات ایرانی گفت:جمهوری اسلامی ایران در حال آنالیز پیشنهادهای دریافتی است تا نسبت به تامین خواسته های خود اطمینان حاصل کند.

شرط ایران برای پذیرش پیشنهاد اروپا ، واکنش تهران به ادعای امتیاز نو اروپا برای توافق نهایی

به گزارش خبرنگاران، یک دیپلمات ایرانی آگاه از فرایند مذاکرات گفت: پیشنهادهای اروپا در صورتی قابل قبول است که در موضوعات مختلف از جمله ادعاهای سیاسی مرتبط با مسایل پادمانی، تحریم ها و تضمین، برای ایران اطمینان ایجاد کند.

این دیپلمات ایرانی گفت: جمهوری اسلامی ایران در حال آنالیز پیشنهادهای دریافتی است تا نسبت به تامین خواسته های خود اطمینان حاصل کند.

وی ادامه داد: ایران باید آنالیز کند که آیا این پیشنهادها تضمین کننده خواسته های ایران در حوزه های مختلف از جمله ادعاهای سیاسی مرتبط با مسائل پادمانی، تحریم و تضمین برای پایداری توافق هست و آیا می تواند در این موضوعات اطمینان آور باشد یا خیر.

روزنامه وال استریت ژورنال ساعاتی قبل به نقل از یک دیپلمات اروپایی مدعی شده بود که اتحادیه اروپا در خصوص موضوع پادمان پیشنهاداتی ارائه نموده است، اما آنچنان که از گفته دیپلمات ایرانی بر می آید، این پیشنهاد باید برای ایران از یک سو باید اطمینان آور باشد و از سوی دیگر همه موضوعات مورد بحث در وین را در بر بگیرد.

آخرین دور از مصاحبهها برای برطرف تحریم ها، در حالی هفته گذشته در وین به خاتمه رسید که ایران اعلام نموده بود در خصوص ادعاهای سیاسی مرتبط با مسایل پادمانی، تحریم ها و بعلاوه تضمین معتبر، مصاحبه خواهد نمود.

در همین حال محمد جمشیدی معاون سیاسی دفتر رئیس جمهور نیز در توئیتر با اشاره مصاحبههای اخیر رئیس جمهور با چند تن از رهبران 1+4 گفت: در همه مصاحبههای تلفنی آقای رئیسی با رؤسای جمهور فرانسه، روسیه و چین، موضع قاطع ایشان این بود که فقط زمانی که ادعاهای پادمانی حل و فصل و بسته گردد، توافق نهایی قابل دست یافتن است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 22 مرداد 1401 بروزرسانی: 22 مرداد 1401 گردآورنده: expresblog.ir شناسه مطلب: 24380

به "شرط ایران برای پذیرش پیشنهاد اروپا ، واکنش تهران به ادعای امتیاز نو اروپا برای توافق نهایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرط ایران برای پذیرش پیشنهاد اروپا ، واکنش تهران به ادعای امتیاز نو اروپا برای توافق نهایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید