طلا؛ مطمئن ترین سرمایه گذاری بلندمدت

به گزارش اکسپرس بلاگ، خبرنگاران: نظرسنجی گالوپ گفت که از هر 6 آمریکایی 1 نفر طلا را به عنوان بهترین مورد در سرمایه گذاری بلند مدت انتخاب می کند. بحران ویروس کرونا آمریکایی ها را از بازار بورس و سهام ناامید کرده و اشتهای آنها را برای مستقلات، طلا و حفظ کردن حساب های بانکی افزایش داده است.

طلا؛ مطمئن ترین سرمایه گذاری بلندمدت

به گزارش خبرنگاران، به نقل از طلا؛ نظرسنجی گالوپ اظهار داشت که از هر 6 آمریکایی 1 نفر طلا را به عنوان بهترین مورد در سرمایه گذاری بلند مدت انتخاب می کند.

بحران ویروس کرونا آمریکایی ها را از بازار بورس و سهام ناامید کرده و اشتهای آنها را برای مستقلات، طلا و حفظ کردن حساب های بانکی افزایش داده است.

تازه ترین روش سرمایه گذاری بلند مدت در این ایام بار دیگر املاک و مستغلات بود چراکه 35 درصد از آمریکایی ها این گزینه را انتخاب کردند. این آمار بر اساس نظرسنجی گالوپ ارائه شده است. از سال 2013 تا به امروز املاک و مستغلات برترین گزینه سرمایه گذاری در آمریکا بوده است.

در مقابل بازار بورس و سرمایه های مشترک محبوبیت خود را از دست دادند و تنها 21 درصد از آمریکایی ها این گزینه را برای سرمایه گذاری بلند مدت انتخاب می کنند که این میزان از سال گذشته 6 درصد کاهش یافته و از سال 2012 تا کنون در پایین ترین میزان خود به سر می برد.

بنابر این نظرسنجی آمریکایی ها تمایل چندانی به دنبال کردن بازار بورس یا سرمایه های مشترک برای سرمایه گذاری بلند مدت ندارند و دلیل آن تحت تاثیر قرار دریافت بازار این کشور درپی شیوع ویروس کرونا از ماه گذشته بوده است

ولی باید به این نکته نیز اشاره کرد که بازار سهام و سرمایه های مشترک با وجود کاهشی که داشته اند همچنان دومین گزینه سرمایه گذاری بلند مدت به حساب می آیند.

طلا و ذخایر حسابها در نظرسنجی امسال شاهد افزایش بودند 16 درصد آمریکایی ها طلا را انتخاب کرده اند و 17 درصد آنها حفظ کردن حساب های بانکی را. تقریباً از هر 6 آمریکایی 1 نفر به حفظ حساب های بانکی در حدود 17 درصد و یا خرید طلا حدود 16 درصد به عنوان سرمایه گذاری بلندمدت نگاه می کنند. برای طلا این میزان از سال پیش 2 درصد افزایش داشته است به خودی خود خبر از تمایل آمریکایی ها می دهد.

افزایش تمایل به طلا همچنین به قیمت های طی سال گذشته نیز بر می شود. طلا از آوریل سال 2019 تا به امروز 35 درصد افزایش داشته است و در زمان نوشتن این مقاله هر انس آن با بیست و سه صدم درصد کاهش در روز باقیمت 1725/60 دلار معامله می شود. این امکان وجود دارد که با از بین رفتن بیماری کرونا تمایل آمریکایی ها برای سرمایه گذاری نیز تغییر یابد. در سال 2011 پس از بحران اقتصاد جهانی که تاثیر بسیار زیادی بر روی بازارهای سهام و ارزش املاک داشت طلا به عنوان برترین عامل سرمایه گذاری به حساب می آمد. در نظرسنجی های سال های 2011 و 2012 طلا به عنوان اولین عامل سرمایه گذاری بلند مدت محسوب می شد. در آن زمان 34 درصد از آمریکایی ها بر این باور بودند که طلا برترین مورد در سرمایه گذاری بلند مدت است. این نظرسنجی گالوپ در سال 2020 که به صورت سالانه منتشر می شود از 1 تا 14 آوریل و با در نظر دریافت 1017 نفر آمریکایی به انجام رسیده است.

upst.ir: مجله ستاره: اخبار و حواشی ستاره های سینما، فوتبال و استارتاپ ها

shop98ia.ir: مجله فروشگاهی: آخرین اخبار و مقالات تجارت الکترونیک

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 8 آبان 1400 بروزرسانی: 8 آبان 1400 گردآورنده: expresblog.ir شناسه مطلب: 3282

به "طلا؛ مطمئن ترین سرمایه گذاری بلندمدت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طلا؛ مطمئن ترین سرمایه گذاری بلندمدت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید