عصبانیت اشکان دژاگه: کی روش تمام شد رفت!

به گزارش اکسپرس بلاگ، اشکان دژاگه، بازیکن باتجربه تیم فوتبال فولاد خوزستان، در میکسدزون خبری استادیوم فولاد آرنا پس از مدت ها مصاحبه ای انجام داد و طی آن ضمن دفاع از فولاد خوزستان و جواد نکونام به شرایط فوتبال در ایران تاخت. این بازیکن باتجربه معتقد است فوتبال ایران برای گذر از شرایط فعلی و پیشرفت، باید روی فوتبال متمرکز گردد و از حواشی دوری کند. او بعلاوه به اتفاقات ملاقات برابر پرسپولیس پرداخت و از هجمه ای که روی فولاد ایجاد شد، انتقاد شدیدی کرد.

عصبانیت اشکان دژاگه: کی روش تمام شد رفت!

در ادامه مشروح این تبادل نظر را بخوانید.

*خنده دار بود که توپ هایمان گل نمی شد

حرف های دژاگه با خسته نباشید به هم تیمی هایش برای ارائه یک نمایش خوب فوتبالی مقابل سپاهان آغاز شد: می خواهم به بچه ها خسته نباشید بگویم. یک بازی خیلی خوب انجام دادیم و فکر می کنم یکی از برترین بازی های ما بود. شما هم دیدید. کل بازی دست ما بود. نیمه اول می توانستیم یکی-دو گل بزنیم. در کل بازی سپاهان فکر می کنم فقط یک بار روی دروازه ما خطرساز شد و آن هم روی کرنر بود. امروز خیلی خنده دار بود که توپ هایمان به گل نمی رفت. نیازمند هم سیو های خوبی کرد، ولی خیلی بدشانس بودیم.

*مقابل هر تیمی همین طور بازی می کنیم

او سپس با اشاره به موقعیت های فولاد در نیمه دوم اضافه نمود: من واقعا در نیمه دوم داشتم گرم می کردم. توپ هایمان به گل نمی رفت. خدایی بازی خیلی خوبی بود. بازی خوبی انجام دادیم و نشان دادیم جلوی هر تیمی که بیاید هم همین بازی را انجام خواهیم داد.

*طرفداران باید برای حمایت بیایند نه توقف بازی

او سپس در واکنش به جو ورزشگاه و توقف چند مرتبه ای مسابقه به علت رفتار طرفداران گفت: بله طرفداران ما آمده اند که از ما حمایت نمایند، اما مدام بازی به خاطر آن ها متوقف می شد. اگر می آیند باید بیایند یاری نمایند، نه اینکه این کار ها را بنمایند. ما داشتیم فشار می آوردیم روی سپاهان. همین طوری بازی متوقف می گردد. من هفته هاست مصاحبه ننموده ام، ولی باید این را بگویم که واقعا حال آدم به هم می خورد. واقعا... اصلا هفته به هفته این مسائل را داریم. واقعا حال آدم به هم می خورد. مدام بازی متوقف می گردد. اصلا در لیگ ایران که دیگر با هیچ داوری نمی گردد حرف زد! با هیچ کدامشان.

*با VAR هیچ چیز عوض نمی گردد

کاپیتان سابق تیم ملی سپس در واکنش به این سؤال که آیا با ورود VAR شرایط عوض خواهد شد یا خیر، با اشاره به هجمه های ایجاد شده علیه فولاد طی هفته های اخیر تاکید نمود: نه هیچ چیز عوض نمی گردد. فقط منتظرند بگویند فولاد مقابل پرسپولیس این کار را کرد! امروز سپاهان چه کاری کرد؟! هر دقیقه خودشان را به زمین انداختند. ولی وقتی فولاد این کار را می نماید...

*کل فوتبال ایران باید عوض گردد

راه چاره اشکان برای سرانجام این مسائل اینطور شرح داده شد: ببینید کل فوتبال باید عوض گردد. هر هفته این مسائل را می گوییم، ولی هر هفته بدتر می گردد. هر برنامه ای که می بینید، فقط این مسائل هست. یا من اشتباه می کنم. دیگر هیچ کس روی بازی تمرکز ندارد. همه منتظرند بازی آغاز گردد و ببینند این ها چه کاری می نمایند یا آن ها چه کاری می نمایند!

*همه جای جهان نیمکت ها سر و صدا دارد، ولی نه اینقدر

دژاگه در واکنش به این سؤال که آیا سر و صدای نیمکت ها در فوتبال اروپا هم به همین شکل است، گفت: همه جای جهان یک میزان سر و صدا هست، نه به این حد! هر هفته می گوییم بهتر می گردد، ولی هیچ چیزی بهتر نمی گردد. باید خودشان ببینند مسائل از کجاست. بعد می گویند تقصیر این است یا تقصیر یک فرد دیگر است. آقای نکونام خیلی زحمت می کشد. بعد می آیند چیز هایی می گویند که... امروز ما فوتبال بازی نکردیم؟! امروز فوتبال بازی کردیم دیگر.

*اگر باختید دنبال بهانه نباشید

او سپس در واکنش به بازی تدافعی سپاهان در فولاد آرنا با کنایه به واکنش پرسپولیسی ها پس از باخت مقابل فولاد، اضافه نمود: فکر می کنم بازی کردن جلوی تیم ما برای همه تیم ها سخت است. ولی دنبال بهانه نباشند. فولاد اگر می برد، می گویند آن کار را کرد! بابا همه تیم ها این کار را می نمایند. تیم ما این کار را نکند؟! هر هفته این اتفاقات می افتد. امروز چند دقیقه وقت اضافه گرفته شد؟ به نظر شما 5 دقیقه درست بود؟! جلوی پرسپولیس 9 دقیقه، جلوی تراکتور 10 دقیقه! بعد برای ما می گردد 5 دقیقه! بابا بعضی اوقات دیگر الکی که به داور گیر نمی دهند. می دانیم تحت فشار هستند، ولی بعضی اوقات... من مصاحبه ای نکردم، ولی گاهی نمی گردد.

*بس است دیگر، یک میزان فوتبال بازی کنید

بازیکن سابق وولفسبورگ و فولام در واکنش به اینکه چرا کم مصاحبه می نماید، شرح داد: چرا باید مصاحبه بکنم؟! آدم می نشیند مقابل تلویزیون و برنامه ها را می بیند که هر هفته بدتر می گردد. هر هفته یا درباره طرفداران صحبت می گردد یا مسائلی که لب خط وجود دارد. بس است دیگر. یک میزان فوتبال بازی کنید. ما جا های دیگر هم فوتبال بازی نموده ایم و یک میزان دیده ایم. درست است همه جا در ورزشگاه ها حاشیه وجود دارد، ولی نه اینقدر!

*کارلوس کی روش تمام شد و رفت

سؤال بعدی از دژاگه درباره جدایی کارلوس کی روش از فوتبال ایران بود. کاپیتان سابق تیم ملی درباره جبهه بازیکنان موافق و مخالف کارلوس کی روش و استوری هایی که بعضی بازیکنان در همین زمینه منتشر نموده اند، اعلام کرد: آقای کی روش اینجا زحمت کشید. سال هایی که من بودم، دیدم. تمام شد دیگر. کارلوس کی روش رفت. حالا می خواهند یک سال درباره کارلوس کی روش حرف بزنند؟! تمرکز کنید در خصوص سرمربی تازه.

*زمانی برای اشتباه درباره سرمربی تیم ملی نداریم

او درباره گزینه ایده آل برای جانشینی کی روش اضافه نمود: این را دیگر باید خودشان تمرکز نمایند و برنامه ریزی نمایند که چه کسی الان می تواند به تیم ملی یاری کند. تیم ملی چند ماه بعد جام ملت ها را دارد و زمانی برای اشتباه کردن نیست.

*بیشتر باید روی فوتبال تمرکز گردد

بازیکن باتجربه فولاد خوزستان درباره اینکه آیا ایران می تواند رویای قهرمانی در جام ملت ها را داشته باشد، اینطور پاسخ داد: اول باید لیگ ایران درست گردد. بیشتر باید روی فوتبال تمرکز گردد. این حاشیه ها را کنار بگذارید. می دانم سخت است، ولی با این روش پیشرفت حاصل می گردد. ژاپنی ها چرا پیشرفت نموده اند؟! مگر بازیکنان بدی داریم؟! همه در حال کوشش هستند. همه جای جهان بازیکنان ایرانی کوشش می نمایند و خوب هم کوشش می نمایند. مربیان ایرانی خوب کار می نمایند.

*مدام گیر ندهند که فولاد فولاد...

دژاگه که انگار از نگاه بازیکنی غیرایرانی در این رابطه حرف می زد، ادامه داد: حاشیه ها را کنار بگذارید. این اتفاق برای من رخ داد. هی می گویند فولاد فولاد... یکی افتاده لب خط، خب برو بیرون. این چه کاری است؟! می دانیم از قصد انجام می دهند، عیبی هم ندارد، ولی مدام گیر ندهند که فولاد این کار را می نماید.

منبع: ورزش سه

منبع: فرارو
انتشار: 20 بهمن 1401 بروزرسانی: 20 بهمن 1401 گردآورنده: expresblog.ir شناسه مطلب: 27390

به "عصبانیت اشکان دژاگه: کی روش تمام شد رفت!" امتیاز دهید

1 کاربر به "عصبانیت اشکان دژاگه: کی روش تمام شد رفت!" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عصبانیت اشکان دژاگه: کی روش تمام شد رفت!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید