لیست مطالبات مجلس اروپا از منامه در آستانه سفر وزیر خارجه بحرین به بروکسل

به گزارش اکسپرس بلاگ، در آستانه ملاقات وزیر خارجه بحرین با مسوول سیاست خارجه اتحادیه اروپا، جمعی از نمایندگان مجلس اروپا لیستی از مطالبات پیرامون اوضاع سیاسی و حقوق بشری در بحرین را به اتحادیه اروپا ارائه کردند.

لیست مطالبات مجلس اروپا از منامه در آستانه سفر وزیر خارجه بحرین به بروکسل

با ما سفر کنید و با هزینه سفر به اروپا با هواپیما از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

روزنامه القدس العربی نوشت، تعدادی از نمایندگان مجلس اروپا نامه ای را به اتحادیه اروپا ارائه نموده و از این اتحادیه خواستند برای خاتمه دادن به سرکوب فعالان و مخالفان بحرینی به سرعت وارد عمل گردد.

این نامه که توسط 16 نماینده از کشورهای مختلف اروپایی امضا شده است پیش از نشست عبداللطیف الزیانی، وزیر خارجه بحرین و اتحادیه اروپا در 26 ژانویه ارائه شده و نمایندگان از جوزپ بورل، مسوولیت سیاست خارجه اتحادیه اروپا خواستند قبل از آنالیز و امضای هر گونه توافقنامه ای با طرف بحرینی مطالبات مطرح شده در نامه را مد نظر قرار دهد؛ چرا که با توجه به گزارش های دیده بان حقوق بشر در مورد نقض های نظام بحرین، نسبت به تضییع مداوم حقوق بشر در این کشور نگرانی هایی وجود دارد.

در این نامه آمده است که سرکوب منتقدان، مخالفان و فعالان بحرینی توسط دولت در حال افزایش است و بورل باید با طرح پرونده های شهروندان دوتابعیتی، همتایان بحرینی خود را درباره تعهداتشان به حقوق بشر بازخواست کند.

مجلس اروپا در این نامه تاکید نمود، بسیاری از شخصیت های برجسته، رهبران مخالفان سیاسی، فعالان و مدافعان حقوق بشر بابت نقش در جنبش اعتراض آمیز که خواهان برقراری دموکراسی بودند، زندانی هستند. حتی دولت بحرین برای شهروندان دو تابعیتی بحرینی اروپایی به دلیل فعالیت سیاسی و حقوق بشری حکم حبس ابد صادر نموده است، آنها در زندان شکنجه می شوند و از نظارت پزشکی محرومند.

اتحادیه اروپا از افزایش استفاده از مجازات اعدام در بحرین انتقاد کرد و در نامه خود آورده است، بحرین از سال 2017 تعلیق مجازات اعدام را متوقف نموده و از آن تاریخ تا به امروز شش اعدام انجام داده که پنج مورد ار آن طبق گفته آگنس کالامارد، گزارش گر ویژه سازمان ملل در اعدام های غیرقانونی یا خودسرانه، خارج از قانون بوده است. 26 تن نیز در آستانه اعدام هستند که گفته می گردد در مورد پرونده های مربوط به ناآرامی های سیاسی زیر شکنجه از آنها اعتراف گرفته شده است.

قبل از ارائه این نامه هم، 56 نماینده اروپایی با ارسال نامه ای به پادشاه بحرین خواهان عفو تمامی احکام اعدام صادره در حق زندانیان سیاسی یا کاهش حکم آنها شدند. آنها بار دیگر بر مخالفت خود با قانون اعدام تاکید نمودند.

در نامه نمایندگان مجلس اروپا مطالباتی از جمله تعلیق حکم اعدام و آزادی فوری شهروندان دو تابعیتی بحرینی اروپایی مطرح شده و آنها به بورل تاکید نمودند که این مطالبات را به طرف بحرینی منتقل کند.

سازمان عفو بین الملل هم پیش از این بابت شکنجه زندانیان، محرومیت آنها از تماس با دنیا خارج و حبس انفرادی طولانی مدت ابراز نگرانی نموده بود.

با توجه به تشدید سرکوبگری ها در بحرین، نمایندگان مجلس اروپا سیاستمداران بروکسل را تحت فشار می گذارند تا درباره نقض هایی که علیه فعالان بحرینی در زندان های منامه صورت می گیرد، موضع قاطعی اتخاذ نمایند.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 29 بهمن 1399 بروزرسانی: 29 بهمن 1399 گردآورنده: expresblog.ir شناسه مطلب: 11245

به "لیست مطالبات مجلس اروپا از منامه در آستانه سفر وزیر خارجه بحرین به بروکسل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لیست مطالبات مجلس اروپا از منامه در آستانه سفر وزیر خارجه بحرین به بروکسل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید