کرونا در اروپا، از تمدید شرایط فوق العاده در ایتالیا تا ادامه فرایند افزایش مبتلایان روزانه

به گزارش اکسپرس بلاگ، جدیدترین اخبار کرونایی در اروپا از ادامه فرایند تشدید محدودیت ها بر اثر افزایش چشمگیر آمار مبتلایان جدید در کشورها خبر می دهد و ایتالیا هم تمدید شرایط فوق العاده کرونایی تا سرانجام ژانویه را در دستور کار قرار می دهد.

کرونا در اروپا، از تمدید شرایط فوق العاده در ایتالیا تا ادامه فرایند افزایش مبتلایان روزانه

با ما همراه باشید و با تور ایتالیا از به بهترین کشور اروپا سفر کنیم و در شهرهای ونیز، فلورانس و رم بگردیم و بناهای تاریخی این کشور تاریخی را از نزدیک ببینیم.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، کرونا و عواقب آن اخیرا در اتحادیه اروپا ابعاد جدیدی گرفته و با افزایش چشمگیر آمار مبتلایان به بیماری کووید 19 نگرانی ها در این اتحادیه افزایش پیدا نموده است.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

اولویت بندی آلمان برای انجام واکسیسناسیون کرونا

جدیدترین اخبار کرونایی در اروپا حاکی از آن است که ینز اشپاهن، وزیر بهداشت آلمان گفت که کارکنان مراقبت های بهداشتی، افراد مسن و بیماران می توانند از زمستان به بعد در سالن های نمایشگاه ها به صورت متمرکز و به عنوان اولین افراد واکسینه شوند.

وی بر این عقیده است که به محض در دسترس قرار دریافت واکسن ایمن باید واکسیناسیون از چند مرکز عظیم مانند سالن های نمایشگاهی شروع گردد.

تشدید محدودیت ها در لهستان

دولت لهستان هم با توجه به ثبت رکورد بالاترین موارد ابتلای روزانه به بیماری کووید 19 می خواهد در بسیاری مناطق محدودیت های بیشتری را اعمال کند. نهادهای بهداشتی لهستان روز پنج شنبه از ابتلای حدود 1967 مورد جدید به این بیماری در عرض 24 ساعت اطلاع دادند که از زمان شیوع کرونا بی سابقه بوده است.

تمدید شرایط فوق العاده در دستور کار دولت ایتالیا

ایتالیا هم با توجه به افزایش چشمگیر آمار مبتلایان جدید به کرونا می خواهد شرایط فوق العاده در این کشور را تمدید کند. نخست وزیر ایتالیا خواهان تمدید این شرایط تا انتها ژانویه سال آینده در کشورش شده است. شرایط اضطراری فعلی در اواسط اکتبر منقضی می گردد.

کوشش انگلیس برای جلوگیری از اعمال قرنطینه سراسری

بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس هم با نگاهی به شرایط بازار کار در کشور می خواهد از قرنطینه سراسری برای مهار کرونا اجتناب کند. معاون وزیر محیط زیست انگلیس در این باره گفته است که جلوگیری از افزایش تعداد بیکاران اهمیت دارد. این بحران 700 هزار شغل را از بین برده است.

بر اساس پیش بینی ها شمار بیکاران در انگلیس درصورت وقوع سناریوی منفی در سال 2021 می تواند به 4 میلیون افزایش یابد.

قرنطینه مادرید موضوعی مورد مناقشه بین مقامات محلی و دولت مرکزی

مناقشات بین مقامات دولت مرکزی اسپانیا و مقامات محلی مادرید برای اعمال قرنطینه سراسری در این کشور همچنان ادامه دارد.

دولت مرکزی اسپانیا روز پنج شنبه برخلاف میل دولت منطقه ای دستور قرنطینه جزئی در پایتخت این کشور را صادر کرد. وزیر بهداشت منطقه ای مادرید البته اعلام نموده که این شهر این اقدامات را اجرا نمی نماید چرا که بر خلاف قانون است.

کاهش میزان مهاجرت ها به آلمان

بحران کرونا میزان مهاجرت ها به آلمان را به شت کاهش داده است. بر اساس آمارهای اعلام شده در نیمه ابتدایی امسال میلادی حدود 29 درصد مهاجر کم تری نسبت به این دوره زمانی در سال گذشته به آلمان آمده اند.

آلمان لیست مناطق قرمز کرونایی خود را بروز کرد

دولت آلمان به دلیل افزایش چشمگیر آمار مبتلایان جدید به کرونا لیست مناطق خطر کرونایی در اروپا را افزایش داده و بسیاری بخش های اتحادیه را در لیست مناطق قرمز کرونایی خود قرار داده است.

دولت آلمان کشورهای بلژیک، ایسلند و بعضی مناطق دیگر کشورهای اروپایی را در لیست مناطق قرمز کرونایی خود قرار داده است . انستیتو رابرت کخ آلمان مجددا لیست مناطق خطر کرونایی این کشور را بروز نموده و برای اولین بار بعضی مناطق از انگلیس از جمله ولز و ایرلند شمالی را در این لیست قرار داد.

بعضی از مناطق پر خطر فرانسه هم در لیست بروز شده انستیتو رابرت کخ آلمان آورده شده است.

دولت فدرال آلمان همچنین برای اولین بار مناطقی از دو کشور عضو بالتیک یعنی لیتوانی و استونی را هم در لیست مناطق خطر کرونایی خود قرار داد. همچنین مناطقی از ایرلند،اسلوونی، مجارستان و رومانی هم در لیست قرمز آلمان قرار گرفته اند.

انستیتو رابرت کخ آلمان کشورهایی را در لیست مناطق خطر کرونایی خود قرار می دهد که آمار مبتلایان جدید در آن از رقم 50 مورد در ازای هر 100 هزار نفر فراتر برود. هشدارهای سفر دولت آلمان البته به مفهوم ممنوعیت کامل سفر به این کشورها نیست اما تاثیرات ویژه ای بر صنعت توریسم گذاشته است.

با تصمیمات جدید دولت آلمان حالا حداقل 17 کشور از 27 عضو اتحادیه اروپا در لیست مناطق خطر کرونایی آلمان قرار گرفته اند. لهستان تنها کشور همسایه آلمان است که هنوز در لیست مناطق خطر کرونایی آلمان قرار نگرفته است. البته در لهستان هم اخیرا آمار مبتلایان به کرونا به شدت افزایش پیدانموده است.

بیش از 12 هزار ابتلای روزانه در فرانسه

در فرانسه هم شمار مبتلایان جدید به کرونا در عرض 24ساعت از مرز 10 هزار نفر عبور کرد. نهادهای بهداشتی فرانسه شب گذشته از ابتلای حدود 12845 مورد ابتلا به کرونا در عرض 24 ساعت اطلاع دادند که 63 نفر هم در این مدت بر اثر ابتلا به این بیماری جان باخته اند.

هشدار مقامات بهداشتی انگلیس درباره شرایط کرونایی کشور

بر اساس ارزیابی مشاور علمی دولت انگلیس کرونا در این کشور هنوز تحت کنترل درنیامده است. کریس ویتی ، مقام عالی بهداشتی در انگلیس هم اعلام نموده که این بیماری با سرعت در انگلیس در حال رشد است.

آمار مرگ های کرونایی در هلند بالاتر از آمارهای رسمی

آمار مرگ و میرهای کرونایی در هلند هم بسیار بالاتر از آمارهای رسمی هست که تا به حال اعلام شده است. اداره آمار ملی هلند اعلام نموده است که حداقل 10 هزار نفر در موج اول این بیماری بین ماه مارس و ژوئن در اثر ابتلا به این بیماری جان داده اند. این در حالی است که نهادهای بهداشتی این کشور تا روز چهارشنبه در مجموع تنها بیش از 6 هزار مرگ کرونایی را اعلام نموده اند.

2503 مبتلای روزانه در آلمان

انستیتو رابرت کخ آلمان هم صبح امروز از 2503 مورد ابتلای جدید به کرونا در عرض 24 ساعت اطلاع داد و12 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

تشدید محدودیت ها در انگلیس

انگلیس هم برای مهار کرونا محدودیت ها در این کشور را تشدید می نماید این خبر را وزیر بهداشت انگلیس در سخنانی در مجلس گفت.

جدیدترین آمار مبتلایان به کرونا در اروپا

جدیدترین آمارهای رسمی ابتلا به کرونا در کشورهای مهم اروپایی نشان می دهد که تا به حال در اسپانیا 769188 نفر به کرونا مبتلا شده و 31791 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده اند.

در فرانسه هم تا به حال 563535 نفر به کرونا مبتلا شده و 31956 نفر هم دراثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده اند.

در انگلیس هم تا به حال 453264 نفر به کرونا مبتلا شده و 42143 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده اند.

ایتالیا هم به شدت تحت تاثیر شیوع کرونا قرار گرفته و تا به حال 314861 نفر در این کشور به کرونا مبتلا شده و 35894 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده اند.

در آلمان هم تا به حال 292911 نفر به کرونا مبتلا شده و 9571 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان داده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 11 مهر 1399 بروزرسانی: 11 مهر 1399 گردآورنده: expresblog.ir شناسه مطلب: 6884

به "کرونا در اروپا، از تمدید شرایط فوق العاده در ایتالیا تا ادامه فرایند افزایش مبتلایان روزانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا در اروپا، از تمدید شرایط فوق العاده در ایتالیا تا ادامه فرایند افزایش مبتلایان روزانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید