متقاضیان بیمه بیکاری کرونا شماره حساب بدهند

به گزارش اکسپرس بلاگ، کارگران و متقاضیان بیمه بیکاری آسیب دیده از کرونا که پیامک وزارت کار را دریافت نموده اند، ظرف 24 ساعت از دریافت پیامک باید شماره حسابی برای واریز مبلغ بیمه بیکاری اعلام نمایند.

متقاضیان بیمه بیکاری کرونا شماره حساب بدهند

به گزارش خبرنگاران از ایسنا، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با صدور اطلاعیه ای خاطرنشان کرد که تمامی مقرری بگیرانی که در اسفند سال 1398 شغل خود را از دست داده و بیکار شده اند، ظرف 24 ساعت پیامک درخواست شماره حساب برای واریز بیمه بیکاری را دریافت خواهند کرد.

بر این اساس متقاضیان باید پس از دریافت پیامک با مراجعه به سامانه ثبت درخواست بیمه بیکاری به نشانی https://bimebikari.mcls.gov.ir/ در اسرع وقت و حداکثر 12 ساعت، نسبت به درج شماره حساب بانکی خود در یکی از بانکهای مشخص شده در سامانه اقدام نمایند.

در این اطلاعیه تاکید شده مسئولیت اعلام صحت و سقم شماره حساب و انطباق آن با کد ملی برعهده فرد متقاضی است.

این اطلاعیه درخصوص متقاضیان بیکار شده در اسفند سال 98 است اما فهرست افرادی هم که تاریخ بیکاری آنها در فروردین ماه سال 99 بوده توسط سازمان تامین اجتماعی احصاء و آمارگیری شده و در آینده نزدیک برای این افراد نیز پیامکی مشابه ارسال خواهد شد.

پیش از این مسعود بابایی - مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت کار - در تبادل نظر با ایسنا از ثبت درخواست بیش از 822 هزار نفر در سامانه بیمه بیکاری و تایید و پذیرش درخواست بیش از 690 هزار مشمول دریافت بیمه بیکاری خبر داده بود.

ارسال پیامک مشمول یا عدم مشمول به متقاضیان فروردین ماه

به گفته وی، مشخصات کامل مشمولین بیمه بیکاری که تا سرانجام 99.1.31 در سامانه ثبت نام نموده اند، پس از آنالیز توسط سازمان تامین اجتماعی به ادارات کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ارسال و به وسیله آنها به ادارات کل تامین اجتماعی استان ارسال می گردد و برای مشمولین و غیرمشمولین که تا سرانجام 99.1.31 ثبت نام نموده اند، پیامکی مبنی بر مشمول یا عدم مشمول بودن ارسال خواهد شد.

مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت کار همچنین تصمیم گیری در مورد متقاضیان بیکار شده در اردیبهشت ماه را منوط به تشکیل کارگروهی مرکب از نمایندگان وزارت کار، سازمان برنامه و بودجه، وزارت کشور و سازمان تامین اجتماعی اعلام نموده است.

6 بانکی که متقاضیان باید در یکی از آنها حساب داشته باشند

برابر اعلام اداره کل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت کار، متقاضیانی که پیامک درخواست شماره حساب را دریافت نموده اند و در یکی از 6 بانک سپه، رفاه، ملی، ملت، صادرات و تجارت حساب دارند باید به سامانه بیمه بیکاری مراجعه و شماره حساب را ثبت نمایند.

هفته های گذشته علیرغم پیش بینی تسهیلات حمایتی و بیمه بیکاری برای کارگاه ها و کارگران آسیب دیده از کرونا، انتقادهایی نسبت به عدم پرداخت تسهیلات و تاخیر در واریز بیمه بیکاری به کارگرانی که به دلیل تعطیلی کارگاهها خانه نشین شده اند، اجرا شده بود که خوشبختانه سازمان برنامه و بودجه، اختصاص 1286 میلیارد تومان اعتبار از محل بخشی از منابع یک میلیارد یورویی صندوق توسعه ملی بابت تامین هزینه های مدیریت تبعات مالی ناشی از شیوع ویروس کرونا به صندوق بیمه بیکاری سازمان تامین اجتماعی را در روزهای اخیر ابلاغ کرد.

پرداخت مقرری بیمه بیکاری ایام کرونا تنها به کسانی صورت می گیرد که مشمول قانون کار و قانون بیمه بیکاری و تابع قانون تامین اجتماعی باشند.

اعلام شماره حساب کمتر از 12 ساعت، احتمال واریز تا عید فطر

با توجه به اطلاعیه وزارت کار، افرادی که مشمول دریافت مقرری بیمه بیکاری کرونا شده و پیامک وزارت کار برای درخواست شماره حساب واریز بیمه بیکاری به دست آنها رسیده باید در سریع ترین زمان ممکن و حداکثر 12 ساعت به سامانه بیمه بیکاری مراجعه و شماره حساب بانکی خود را اعلام نمایند.

به گزارش ایسنا، پیش بینی می گردد در صورت اعلام به موقع و ثبت شماره حساب تاییدشدگان نهایی متقاضی بیمه بیکاری، حداکثر تا عید فطر مبلغ بیمه بیکاری به حساب مشمولان واریز گردد.

upst.ir: مجله ستاره: اخبار و حواشی ستاره های سینما، فوتبال و استارتاپ ها

shop98ia.ir: مجله فروشگاهی: آخرین اخبار و مقالات تجارت الکترونیک

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 8 آبان 1400 بروزرسانی: 8 آبان 1400 گردآورنده: expresblog.ir شناسه مطلب: 3946

به "متقاضیان بیمه بیکاری کرونا شماره حساب بدهند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "متقاضیان بیمه بیکاری کرونا شماره حساب بدهند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید