مدل های جدید حلقه نامزدی

به گزارش اکسپرس بلاگ، یکی از به یادماندنی ترین نمادهای ازدواج، حلقه نامزدی است. پس از خواستگاری و شناخت بیشتر دو طرف، داماد انگشتر نامزدی را به عنوان اولین نشان عشق به همسر خود هدیه می دهد.

مدل های جدید حلقه نامزدی

خبرنگاران | سرویس مد و پوشاک - حلقه نامزدی هم مانند دیگر رسوم، برای به رسمیت شناختن ازدواج بین دو فرد استفاده می شده است. ایرانیان از زمان های قدیم تا به امروزه از این حلقه برای نماد اولیه ازدواج استفاده می نمایند. در زمان های دور که بیشتر ازدواج ها سریع می انجامیدند، فقط یک حلقه ساده را برای عروس انتخاب می کردند. پس از گذشت سال ها و تغییر رسم و رسوم ها و خصلت های مردم، مراسم نامزدی، یکی از اساسی ترین مراحل برای شناخت بیشتر و بهتر عروس و داماد شده است.

در واقع انگشتر، از زمان مصر باستان، در پی تکامل مُهر سرچشمه گرفته است. چون مُهرها نشانه قدرت بودند، افرادی که مُهرهای برجسته و انگشتر خاتم مُهر داشتند، به عنوان اشخاص قدرتمند و بانفوذ، مورد احترام مردم قرار می گرفتند. البته رومی ها، تنها از انگشتر برای مشخص طبقه اجتماعی استفاده نمی کردند، بلکه از آن برای ازدواج نیز استفاده می کردند. طی مراسم نامزدی، داماد، یک انگشتر ساده آهنی به نشانه تعهّد و توانایی اقتصادی برای حمایت از عروس، به خانواده عروس می داد. مراسم نامزدی که به طور ساده ای برگزار می شد، بسیار مهم تر از مراسم ازدواج قلمداد می شد و ارزش والایی داشت.

حلقه نامزدی در ابتدا، حلقه ای ساده از آهن بود که بعدها به حلقه های طلایی و زینتی تغییر یافت. جالب است بدانید که در کشورهای خارجی نیز اعتقادات مختلفی برای انگشتر ازدواج و نامزدی وجود دارد مثلا:

  1. انگشتر نامزدی در انگشت چهارم دست چپ انداخته می گردد؛ زیرا از گذشته تا به امروز بر این باورند که نزدیکترین انگشت به سمت قلب، همان انگشت است که قلب نیز منشاء عشق است.
  2. در زبان نمادین جواهرات، وجود یاقوت کبود در انگشتر ازدواج به معنای خوشبختی در زناشویی است.
  3. در زبان نمادین جواهرات، زمرد کبود نشان هماهنگی در زندگی مشترک است و خوشبختی طولانی مدت می آورد .
  4. از زمان قدیم تا به حال گفته اند که انگشتر ازدواج مروارید بدشانسی می آورد زیرا شکل آن شبیه اشک است.

انتخاب کردن حلقه نامزدی برای زوج های جوان امروزی، بسیار وقت گیراست چرا که عروس خانوم های امروزی، وسواس بیشتری برای انتخاب حلقه خود می نمایند. در هر صورت خرید حلقه یکی از مهم ترین کارها در مراسم ازدواج به شمار می رود. بهتر است قبل از خرید نگاهی به یک سری از مدل های انگشترنامزدی بزنید تا برای انتخاب انگشتر خود بتوانید بهتر تصمیم گیری کنید.

نامزد شدن درواقع پس از رفت و آمد خانواده دختر و پسر و آشنایی با سلایق و خصلت های یکدیگر، صورت می گیرد که طبق رسوم انگشتری برای عروس در نظر گرفته می گردد و سپس به عروس هدیه می دهند. در چند سال اخیر، از انگشترهای نگین دار ساده برای انگشترهای نامزدی استفاده می نمایند. این انگشترها به دلیل تنوع بسیار زیادشان در عین سادگی و ظرافت، احساس خاص بودن را به عروس خانم ها می دهد.

گردشگری: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: setare.com
انتشار: 17 مهر 1400 بروزرسانی: 17 مهر 1400 گردآورنده: expresblog.ir شناسه مطلب: 11688

به "مدل های جدید حلقه نامزدی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدل های جدید حلقه نامزدی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید