معرفی دیدنی های شهر چوار ، ایلام Chovar

به گزارش اکسپرس بلاگ، شهر چوار، مرکز بخش چواردر حدود پانزده کیلومترى شمال غربى شهر ایلام و در جهت راه اصلى ایلام ـ کرمانشاه واقع شده است. آب و هواى آن معتدل و نیمه مرطوب است. این شهر با راه اصلى به شهرهاى ایلام و ایوان مرتبط است. راه اصلى ایلام ـ اسلام آباد غرب نیز از آن می گذرد.چوار در حدود دویست سال پیش، با اسکان اجبارى یکى از تیره هاى مَلکشوَندى به نام چوار، شکل گرفته و به تدریج روستایى به نام چوار به وجود آمده است، با این حال آثار متعلق به دوره ساسانى در شمال آن مشاهده می گردد . آبادى چوار در 1344ش به شهر تبدیل شد. در ادامه همراه خبرنگاران باشید تا با جاهای دیدنی چوار بیشتر آشنا شوید .

معرفی دیدنی های شهر چوار ، ایلام Chovar

بلیط هواپیما در طاهاگشت

کوه شره زول در ناحیه چوار در 23 کیلومتری شمال غربی شهرستان ایلام واقع شده است. ارتفاع این کوه حدود 2050 متراست و به صورت رشته نسبتا طویلی به درازای 41 و پهنای متوسط آن 15 کیلومتر از شمال غربی به جنوب شرقی امتداد و گسترش یافته است. دهستان چوار در جنوب و دهستان های سهراب و مرکزی در دامنه های شمالی این کوه جای گرفته اند . بخش شمال غربی آن از جنگل های بلوط پوشیده شده است. رودخانه های کنگیر، گلال رود، کزاب و مورت ازاین کوه سرچشمه می گیرند.

قلعه چکر بولی چوار

این قلعه باستانی در روستای چکر واقع در کوهستان بولی از توابع بخش چوار شهرستان ایلام واقع شده است.این قلعه در نزدیکی مرز با کشور عراق ایجاد شده است و سبک معماری و مصالح آن با قلعه یزگرد در استان کرمانشاه قابل مقایسه است. تعداد 11 اتاق در قسمت جنوبی قلعه ایجاد شده است که بر حیاط مرکزی تسلط دارند. اتاقها دارای طاق قوس هستند. مصالح بکار رفته در این قلعه سنگ و گچ می باشد و در داخل اتاقها نیز با گچ اندود شده است. سفالهای نخودی و قرمز رنگ با شاموت شن بصورت متراکم در محوطه پیرامونی قلعه دیده می گردد که متعلق به دوره تاریخی است.

لمینت دندان کامپوزیت دندان ایمپلنت ارتودنسی

upst.ir: مجله ستاره: اخبار و حواشی ستاره های سینما، فوتبال و استارتاپ ها

shop98ia.ir: مجله فروشگاهی: آخرین اخبار و مقالات تجارت الکترونیک

منبع: تاپ تراول
انتشار: 8 آبان 1400 بروزرسانی: 8 آبان 1400 گردآورنده: expresblog.ir شناسه مطلب: 1160

به "معرفی دیدنی های شهر چوار ، ایلام Chovar" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی دیدنی های شهر چوار ، ایلام Chovar"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید