معلم جوان اهوازی، سر خط خبرها

به گزارش اکسپرس بلاگ، خبرنگاران/خوزستان چند روزی است که تصاویر تدریسش در حیاط مدرسه در فضای مجازی دست به دست می گردد؛ معلمی که برای تدریس چند تن از دانش آموزان خود که از داشتن گوشی هوشمند و تبلت محروم هستند، روزانه راستا 134 کیلومتری اهواز تا روستای عماشیه دهستان عنافچه شهرستان باوی در استان خوزستان را طی می نماید.

معلم جوان اهوازی، سر خط خبرها

در شرایطی که بسیاری از معلمان فقط به صورت مجازی، به تدریس دانش آموزان خود می پردازند، منصور حمیدی علاوه بر آموزش مجازی، روزانه با طی راستای طولانی، به آموزش حضوری دانش آموزان خود در محل مدرسه نیز می پردازد.

به گزارش خبرنگاران، برای گفت وگو با این معلم جوان، از راستا ناهموار چندین روستا عبور می کنیم تا به مدرسه محل تدریس او در روستای عماشیه می رسیم؛ مدرسه کوچک شهید نبگانی در وسط این روستا دیده می گردد. وارد مدرسه می شویم، یک کلاس جدا از ساختمان اصلی مدرسه خودنمایی می نماید و در گوشه ای دیگر کلاس کانکسی به چشم می خورد. این مدرسه کوچک محل تحصیل دانش آموزان 15 روستای اطراف است.

ساختمان اصلی مدرسه سه کلاس در خود جای داده است؛ در یکی از کلاس ها معلمی مشغول تدریس یک دانش آموز دبیرستانی است. دلیل حضور دانش آموز در مدرسه را جویا می شوم و او علت را نداشتن تبلت و یا گوشی هوشمند عنوان می نماید و هر روز راستا 14 کیلومتری را از خانه شان در یکی از روستاهای اطراف، تا مدرسه طی می نماید. دغدغه اصلی این دانش آموز دختر، نبود سرویس است. می گوید سال های پیش سرویس ایاب و ذهابی در نظر گرفته می شد اما سال جاری خبری از آن نیست. در کلاس دیگر نیز یک معلم مشغول تدریس مجازی و ضبط ویدئو است. سراغ کلاس آقای حمیدی را می گیریم که متوجه می شویم در گوشه ای از این حیاط کوچک جای دارد؛ همان کلاس کانکسی.

حمیدی که سرباز معلمی جوان و دارای مدرک کارشناسی ارشد رشته حقوق است، می گوید: بچه های دبستانی در کلاس کانکسی درس می خوانند، وقتی هوا گرم می گردد، بچه ها را به حیاط هدایت می کنم و کلاس درس را به زیرسایه درختان منتقل می کنم. حالا هم که کرونا شیوع پیدا نموده برای هر دانش آموز ساعتی معین، حدودا یک تا یک ساعت و نیم در روز معین و کلاس را در حیاط مدرسه برگزار می کنم تا بچه ها در این شرایط کرونایی با رعایت فاصله فیزیکی، دچار مشکل نشوند.

این معلم 28 ساله اهوازی ادامه می دهد: من معلم 27 دانش آموز ابتدایی هستم که از این تعداد 11 دانش آموز به دلیل مسائل اقتصادی از تبلت و آموزش غیرحضوری محروم هستند. به این دلیل برای این 11 نفر هر روز کلاس حضوری برگزار می کنم و خوشبختانه بعد از انتشار تصاویر تدریسم در فضای مجازی، یکی از خیرین سه تبلت به دانش آموزان نیازمند اهدا کرد.

وی با بیان اینکه هر روز راستا 134 کیلومتری اهواز تا روستای عماشیه را برای رسیدن به مدرسه طی می کنم، گفت: هر روز این مسافت را به عشق دانش آموزانم طی می کنم تا به مدرسه برسم چرا که بعضی از دانش آموزان این روستاها از شرایط اقتصادی خوبی برخوردار نیستند، به این دلیل هر روز کلاس های حضوری را برای شان برگزار می کنم تا از دیگر دانش آموزان عقب نیفتند.

به گزارش خبرنگاران، در روزگار کرونا نه تنها پزشکان، پرستاران و کادر درمان که معلمان هم با شرایط سخت دست و پنجه نرم می نمایند و با حسِ مسئولیت پذیری کوشش می نمایند تا دانش آموزی از تحصیل بازنماند. منصور حمیدی تنها یک نمونه از معلمان فداکار استان است که با وجود سختی طی کردن راستا طولانی از منزل تا مدرسه، به عشق دانش آموزانش می آید تا الفبای زندگی را به آن ها بیاموزد.

و البته دانش آموزان آقای حمیدی نیز تنها تعداد کمی از دانش آموزان محروم استان هستند که از آموزش مجازی محروم اند و چه بسیارند دانش آموزانی که ادامه تحصیل شان در گرو داشتن تبلت یا گوشی هوشمند است که این امر توجه بیش از پیش نهادها و دستگاه های استان و کشور و همچنین یاری بی دریغ خیرین را می طلبد.

upst.ir: مجله ستاره: اخبار و حواشی ستاره های سینما، فوتبال و استارتاپ ها

shop98ia.ir: مجله فروشگاهی: آخرین اخبار و مقالات تجارت الکترونیک

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 8 آبان 1400 بروزرسانی: 8 آبان 1400 گردآورنده: expresblog.ir شناسه مطلب: 8799

به "معلم جوان اهوازی، سر خط خبرها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معلم جوان اهوازی، سر خط خبرها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید