ناوگروه تهاجمی انگلیس راهی پاسیفیک غربی می شود

به گزارش اکسپرس بلاگ، به گزارش خبرنگاران، روزنامه نیکی ژاپن به نقل از منابع وابسته به دولت توکیو، از اعزام یک ناوگروه تهاجمی انگلیس به آب های فراساحلی ژاپن تا اوایل سال میلادی آینده (2021) خبر داد.

ناوگروه تهاجمی انگلیس راهی پاسیفیک غربی می شود

قرار است این ناوگروه که در رأس آن، ناو هواپیمابر ملکه الیزابت قرار گرفته است، بعد از مستقر شدن در پاسیفیک غربی، رزمایش های مشترکی با نیروهای دریایی آمریکا و ژاپن داشته باشد.

اگرچه حضور آمریکا در منطقه راهبردی پاسیفیک غربی، امری شایع است؛ استقرار یک ناوگروه انگلیسی در این منطقه، تازگی دارد.

با توجه به تحولات منطقه ازجمله مناقشات مرزی در دو دریای چین جنوبی و شرقی و همچنین مداخلات غرب در امور داخلی هنگ کنگ، این اقدام نیروی دریایی انگلیس، حتماً با واکنش شدید دولت پکن روبرو خواهد شد.

اعزم ناوگروه الیزابت به پاسیفیک غربی در حالی است که انگلیس قرار است طی چهار سال آینده، بودجه نظامی خود را 10 درصد افزایش دهد.

به این ترتیب، طی چهار سال آینده، 16.5 میلیارد پوند (22 میلیارد دلار) به بودجه نظامی انگلیس که در حال حاضر حدود 42 میلیارد پوند است؛ اضافه خواهد شد.

هدف از افزایش بودجه نظامی انگلیس، عهده دار شدن نقشی پررنگ تر در جهانی پسابرگزیت عنوان شده است.

بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس در توجیه افزایش بودجه نظامی این کشور مدعی است: از بعد از دوره جنگ سرد به این سو، شرایط جهان پرمخاطره تر و رقابتی تر از هر زمان دیگری است و انگلیس باید با خودش صادق باشد و در کنار متحدانش بایستد حال آنکه برآورده کردن چنین هدفی در گرو ارتقای توانمندی (نظامی) در سراسر جهان است.

با اجرای تصمیم جانسون، انگلیس به لحاظ بودجه نظامی در سطح اروپا در جایگاه نخست و در سطح ناتو، در جایگاه دوم بعد از آمریکا قرار می گیرد.

upst.ir: مجله ستاره: اخبار و حواشی ستاره های سینما، فوتبال و استارتاپ ها

shop98ia.ir: مجله فروشگاهی: آخرین اخبار و مقالات تجارت الکترونیک

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 8 آبان 1400 بروزرسانی: 8 آبان 1400 گردآورنده: expresblog.ir شناسه مطلب: 10534

به "ناوگروه تهاجمی انگلیس راهی پاسیفیک غربی می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ناوگروه تهاجمی انگلیس راهی پاسیفیک غربی می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید