نخستین شکست استقلال با آشفتگی یک پست، پاشنه آشیل کار خودش را کرد!

به گزارش اکسپرس بلاگ، به گزارش خبرنگاران، تیم فوتبال استقلال در سومین ملاقات از مرحله گروه لیگ قهرمانان آسیا در گروه سوم از ساعت 22:15 دقیقه امروز چهارشنبه در استادیوم ملک عبدالله شهر جده به مصاف تیم الدحیل قطر رفت که این ملاقات با رجحان 4 بر 3 قطری ها پایان یافت.

نخستین شکست استقلال با آشفتگی یک پست، پاشنه آشیل کار خودش را کرد!

ارسلان مطهری (4)، شیخ دیاباته (34) و فرشید اسماعیلی (74) برای استقلال گل زدند. اولونگا (10 و 27 و85) و عبدالله الاحرق (43) برای الدحیل گل زد.

استقلال در این ملاقات با رشیدمظاهری، سیاوش یزدانی، محمدحسین مرادمند، محمد نادری (59 هرویه میلیچ)، مسعود ریگی (50 مهدی مهدی پور)، فرشید اسماعیلی، احمد موسوی (50 وریا غفوری)، آرش رضاوند (86 داریوش شجاعیان)، ارسلان مطهری (86 آرمان رمضانی)، مهدی قایدی و شیخ دیاباته به میدان رفت.

شاگردان فرهاد مجیدی که با پیروزی در دو ملاقات قبلی برابر الاهلی عربستان و الشرطه عراق برای تثبیت صدرنشینی و افزایش شانس صعود از گروه به مصاف الدحیل قطر آمده بود، خیلی زود به خواسته اش رسید و در دقیقه 4 روی ارسال موسوی از جناح راست و ضربه سر ارسلان مطهری به گل اول رسید.

شادی ارسلان مطهری پس از زدن گل اول استقلال به الدحیل

پس از این گل الدحیل که به نوعی غافلگیر شده بود فشار حملاتش را روی دروازه آبی های ایران بیشتر کرد و خیلی زود توانست گل تساوی را به ثمر برساند. در دقیقه 10 این ملاقات ارسال پشت مدافعان استقلال برای ادمیلسون با شوت او همراه شد و توپ پس از دفع مظاهری برابر اولونگا نهاده شد تا او کار را به تساوی بکشاند.

با رد و بدل شدن دو گل زودهنگام بازی جذابیت بیشتری پیدا کرد اما دو تیم با هوشیاری بیشتری کار را دنبال کردند. استقلال در دقیقه 18 توسط فرشید اسماعیلی صاحب یک موقعیت خوب برای گلزنی شد اما اسماعیلی در حالی که قصد داشت توپ را از بالای سر دروازه بان الدحیل به گل تبدیل کند، در زدن ضربه آخر کم دقتی کرد و توپ به گلر حریف رسید.

در دقیقه 27 این ملاقات مسعود ریگی که یکی از بهترین بازیکنان استقلال در ملاقاتهای گذشته بود پشت محوطه جریمه در رساندن توپ به هم تیمی اش دچار اشتباه شد و توپ به اولونگا رسید تا او با ورود به محوطه جریمه و ضربه ای دقیق گل دوم را به ثمر برساند.

مسعود ریگی که یکی از بهترین های استقلال است، در نیمه اول اشتباه بدی را مرتکب شد

کوشش برای رسیدن به گل تساوی از سوی استقلالی ها ادامه داشت تا اینکه در دقیقه 34 ارسلان مطهری پس از دریافت پاس دقیق از فرشید اسماعیلی توپ را عرضی برای شیخ دیاباته ارسال کرد که شیخ با ضربه ای دقیق گل تساوی را به ثمر رساند.

دو دقیقه بعد پاس مهدی قایدی در عرض به شیخ دیاباته رسید تا در موقعیت زدن گل سوم قرار بگیرد اما دخالت مدافع حریف اجازه نداد شیخ با دقت به توپ ضربه بزند و داور اعلام کرنر کرد. این ضربه هم موقعیت جدی برای ارسلان مطهری ایجاد کرد اما شوت او را دروازه بان الدحیل برگرداند.

در دقیقه 43 بازهم این الدحیل بود که از روی غفلت مدافعان استقلال به گل رسید و عبدالله الاحرق به ضربه ای دقیق گل سوم را برای قرمزپوشان الدحیل وارد دروازه کرد تا نیمه اول با رجحان قطری ها به خاتمه برسد.

فرشید اسماعیلی که نیمه اول کاپیتان آبی ها بود در نیمه دوم گل سوم تیمش را به ثمر رساند

نیمه دوم با حملات استقلال آغاز شد و فرهاد مجیدی پس از گذشت 5 دقیقه از این نیمه وریا غفوری و مهدی پور را به میدان فرستاد تا گل عقب افتاده را جبران نمایند. در دقیقه 56 خطایی روی مهدی قایدی رخ داد که استقلالی ها اعتقاد به پنالتی داشتند اما داور دستور ادامه بازی داد.

استقلال که برای رسیدن به گل فشار زیادی را روی دروازه حریف وارد نموده بود در دقیقه 74 توسط فرشید اسماعیلی به خواسته اش رسید و گل تساوی را زد. در این دقیقه هرویه میلیچ کرنری را روی دروازه ارسال کرد که پس از دفع ناقص مدافعان الدحیل توپ روی سر اسماعیلی آمد و او با ضربه ای دقیق گل سوم تیمش را به ثمر رساند.

در دقیقه 80 مهدی قایدی با عبور از مدافع مستقیمش وارد محوطه جریمه حریف شد و توپ خوبی را برای فرشید اسماعیلی ارسال کرد اما ضربه محکم اسماعیلی به کرنر رفت.

در دقیقه 85 پاشنه آشیل استقلال دوباره به این تیم لطمه زد و آشفتگی در خط دفاعی باعث شد اولونگا با دریافت توپ درون محوطه جریمه و چرخش و ضربه ای دقیق برای چهارمین بار دروازه شاگردان مجیدی را باز کند.

خط دفاعی استقلال در ملاقات با الدحیل پاشنه آشیل تیم خوب فرهاد مجیدی بود

بعد از این گل فرهاد مجیدی دست به دو تعویض زد و شجاعیان و رمضانی را به زمین فرستاد تا بتواند گل تساوی را به ثمر برساند اما کوشش آبی ها راه به جایی نبرد و نخستین شکست فرهاد مجیدی پس از بازگشت به استقلال و اولین باخت آبی ها در آسیا رقم خورد.

ملاقات برگشت دو تیم یکشنبه برگزار خواهد شد. الدحیل با این پیروزی 7 امتیازی شد و به صدر گروه سوم صعود کرد و استقلال با 6 امتیاز در رده دوم نهاده شد.

گردشگری: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 17 مهر 1400 بروزرسانی: 17 مهر 1400 گردآورنده: expresblog.ir شناسه مطلب: 13800

به "نخستین شکست استقلال با آشفتگی یک پست، پاشنه آشیل کار خودش را کرد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخستین شکست استقلال با آشفتگی یک پست، پاشنه آشیل کار خودش را کرد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید