نشانه ای از کرونا که احتمال مرگ را افزایش می دهد

به گزارش اکسپرس بلاگ، نتایج یک بررسی جدید نشان می دهد از هرسه بیمار مسن مبتلا به کووید 19 یک نفر دچار دلیریوم (روان آشفتگی) می شود.

نشانه ای از کرونا که احتمال مرگ را افزایش می دهد

به گزارش خبرنگاران از فارس، نتایج یک بررسی جدید نشان می دهد از هرسه بیمار مسن مبتلا به کووید 19 یک نفر دچار دلیریوم (روان آشفتگی) می شود.

درمان دلیریوم نیاز به شناسایی و مدیریت دلایل ایجاد آن، مدیریت علائم و کاهش عوارض دارد؛ در بعضی موارد، از روش های درمانی موقت یا علامتی برای آرامش فرد یا تسهیل مراقبت های دیگر (به عنوان مثال جلوگیری از بیرون کشیدن لوله تنفس) استفاده می شود.

روان آشفتگی، یکی از علائم رایج ویروس کرونا در بیماران مسن است که در حدود هر یک از سه فرد بالای 65 سال آلوده دیده می شود.

محققان می گویندقرارگیری در این شرایط می تواند به ویژه برای افراد مسن مضر باشد و احتمال بیماری شدید و مرگ آنها را افزایش دهد.

این مطالعه در سراسر ایالات متحده 817 بیمار مسن را که از نظر ویروس کرونا آزمایش مثبت داشتند بررسی کرد، 226 نفر (28 درصد) از آنها با شرایط روان آشفتگی تشخیص داده شدند.

پزشکان در بیمارستان عمومی ماساچوست با دانشمندان هاروارد برای بررسی دقیق هرگونه ارتباط بین موارد مرگ و میر و روان آشفتگی همکاری کردند.

گردشگری: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 17 مهر 1400 بروزرسانی: 17 مهر 1400 گردآورنده: expresblog.ir شناسه مطلب: 9879

به "نشانه ای از کرونا که احتمال مرگ را افزایش می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نشانه ای از کرونا که احتمال مرگ را افزایش می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید