سلامتی و پزشکی

کرونا 7 میلیون موقعیت شغلی در روسیه را به خطر انداخته است

طبق اطلاعات آژانس فدرال گردشگری روسیه، تقریباً هفت میلیون موقعیت شغلی وابسته به فعالیت های جهانگردی در این کشور، به دلیل شیوع ویروس کرونا، بیکار شده و در حال حاضر خانه نشین شده اند.

14 تیر 1399

آخرین شرایط نماینده ایران در هیئت عامل اوپک پس از خونریزی مغزی

آخرین پیگیری ها از شرایط حسین کاظم پور اردبیلی نماینده ایران در هیئت عامل اوپک حاکی از این است که هنوز تغییری در شرایط وی ایجاد نشده است.

13 تیر 1399

ضرورت فعال شدن دیپلماسی اقتصادی برای رفع محدودیت صادرات

امروزه ویروس کرونا همچنان در جهان می تازد و قدرت انتشار سرعت این ویروس چنان بالاست که منجر به اعلام قرنطینه های سراسری در برخی کشورها شده است که در کنار تاثیرات منفی بر حوزه اجتماعی و بهداشت و به خطر انداختن سلامت مردم، محدودیت های ناشی از کم کردن آثار...

13 تیر 1399

در شبانه روز گذشته 48 نفر با تشخیص احتمالی کرونا در مراکز درمانی قم پذیرش شدند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: طی 24 ساعت گذشته 48 نفر در مراکز درمانی قم با تشخیص احتمالی و مشکوک به کرونا و یا مسائل حاد تنفسی پذیرش شدند.

11 تیر 1399

سفر هوایی ارزان قیمت دیگر به سر آمد!

طبق گزارش وب سایت businesstraveller، وی ضمن لزوم اجرای این طرح به منظور قطع زنجیره انتقال و انتشار ویروس خطرناک و مرگبار کرونا در هواپیما، اضافه کرد: شرکت های هواپیمایی با اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی به شدت ضرر و زیان خواهند دید چراکه مجبورند برای هر پرواز...

10 تیر 1399

فراوری ماسک های تنفسی مشابه N95 در دانشگاه آلبرتا

محققان کانادایی پیروز به فراوری یک ماسک تنفسی شدند که کارایی آن در حد ماسک N95 است.

10 تیر 1399

خبرنگاران رییس جمهوری لبنان: از نخست وزیر نباید انتظار معجزه داشت

تهران - خبرنگاران - رئیس جمهوری لبنان تاکید کرد: نمی توانیم از نخست وزیر و دولتش که کمتر از 100 روز عمر دارد، انتظار معجزه داشته باشیم.

9 تیر 1399

اردوغان: به آمریکا ماسک و تجهیزات پزشکی ارسال می کنیم

رئیس جمهور ترکیه گفت که این کشور میخواهد به آمریکا ماسک و تجهیزات پزشکی ارسال کند.

6 تیر 1399

چشم لندن؛ عظیم ترین چرخ و فلک اروپا

چشم لندن یا لاندن آی (London Eye)، چرخ و فلک عظیمی است که در بخش جنوبی رود تیمز قرار گرفته و یکی از جاذبه های دیدنی و پرطرفدار شهر لندن به شمار می رود. همچنین عنوان عظیم ترین چرخ و فلک اروپا نیز به این وسیله اختصاص دارد و سالانه گردشگران بسیاری را از سراسر دنیا...

4 تیر 1399

تشکیل ستاد ملی مدیریت علم و فناوری مقابله با کرونا ضروری است

رئیس دانشگاه تهران گفت: در حل بحران ناشی از کرونا شاید نقیصه ای که وجود دارد عدم یک ستاد ملی مدیریت علم و فناوری برای مقابله با کرونا در کشور باشد بنابراین تشکیل این ستاد ضروری است.

31 خرداد 1399

واکنش تند فعال سیاسی به ادعای بعضی در درمان کرونا با خون جوجه تیغی، ادرار شتر و ...

مصطفی مشخص فعال سیاسی اصلاح طلب از اظهارنظرهای غیر کارشناسانه در زمینه های پزشکی و از جمله کرونا آن هم از زبان بعضی بلندپایگان سیاسی انتقاد کرد.

31 خرداد 1399

شانه به شانه با کرونا در برابر دفاتر پیشخوان های دولت برای دریافت سیم کارت

در شرایطی که وزارت بهداشت تاکید دارد که شهروندان باید از ازدحام جمعیت جلوگیری نمایند و در صورت عدم توجه به توصیه های بهداشتی، قطعا شاهد پیک جدیدی از بیماری کرونا خواهیم بود و عزیزانمان را بابت آن از دست خواهیم داد، شاهد صف های طولانی در برابر...

26 خرداد 1399

کوبا به آفریقای جنوبی پزشک اعزام کرد

کوبا در جهت یاری به آفریقای جنوبی برای مقابله با کرونا، بیش از 200 پزشک و اعضای کادر درمانی را به این کشور اعزام کرد.

26 خرداد 1399

ترکیش ایرلاین تا اول خرداد پروازهایش را تعلیق کرد

شرکت هواپیمایی ترکیه تعلیق پروازهای بین المللی خود را تا اول خرداد (May 20, 2020) تمدید کرد، زیرا کرونا همچنان در حال گسترش در سراسر دنیا است.

25 خرداد 1399

خبرنگاران استاندار هرمزگان: بازرسی ها از بازار باید دقیق باشد

بندرعباس- خبرنگاران- نظارت بر بازار ابتدا توسط خود صنوف انجام می گردد و بازرسان به طور کلان این عملکرد و شرایط بازار را مورد رصد قرار می دهند اما دامنه این بازرسی ها باید گسترده و دقیق باشد.

23 خرداد 1399

اصلاح ساختار مالیاتی تنها راهکار جبران کسری بودجه 99

اصلاح قانون مالیاتی، علاوه بر جبران کسری بودجه، وابستگی به نفت را کاهش داده و به حداقل می رساند و ضربه پذیری کشور را از محل تحریم ها حداقلی خواهد کرد

22 خرداد 1399

پیشنهاد کمک آمریکا به ایران، یک اقدام ریاکارانه برای منحرف کردن اذهان است

یک کارشناس آمریکایی در ویدئویی به انتقاد از پیشنهاد ارائه کمک های پزشکی ایالات متحده به ایران پرداخت.

21 خرداد 1399

شناسایی عفونت بدن با ساعت هوشمند

به گزارش خبرنگاران به نقل از انگجت، دانشگاه استنفورد و شرکت های اسکریپس و فیت بیت در حال اجرای ابتکار عمل تازه ای هستند که در قالب آن از ساعت های هوشمند برای شناسایی نشانه های اولیه وجود عفونت در داخل بدن استفاده می شود.

20 خرداد 1399

عکس ، مردم ووهان چین اینگونه از موانع قرنطینه عبور می نمایند

با وجود کاهش شمار مبتلایان کرونا در چین، موانع قرنطینه هنوز برداشته نشده و مردم شهر ووهان چین برای عبور و مرور مجبورند از موانع قرنطینه محلی رد شوند.

19 خرداد 1399

نمی توان در همه بخش های فرودگاهی جلوی تجمع مردم را گرفت، تخلف در فرودگاه ها را گزارش دهید

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشور گفت: اگر مورد تخلفی در زمینه فاصله گذاری اجتماعی در فرودگاه ها وجود دارد مردم به سازمان هواپیمایی کشور گزارش دهند.

17 خرداد 1399
تعداد: (127)