وزیر پاکستانی: ایران دوست و همسایه ما است، آمریکا نباید در روابط ما دخالت کند

به گزارش اکسپرس بلاگ، وزیر برنامه ریزی پاکستان ضمن اعلام اینکه ایران کشور دوست و همسایه ما است تاکید نمود: آمریکا نباید در روابط اسلام آباد تهران دخالت کند.

وزیر پاکستانی: ایران دوست و همسایه ما است، آمریکا نباید در روابط ما دخالت کند

به گزارش دفتر منطقه ای اکسپرس بلاگ به نقل از داون نیوز؛ اسد عمر وزیر برنامه ریزی پاکستان گفت: ایران همسایه ما است و روابط استراتژیکی با تهران داریم.

وی توضیح داد: از گذشته در نظر داشتیم با همکاری ایران روابط تجاری خود را تا قلب اروپا پیش ببریم و همراه با ترکیه سه کشور قدرتمند منطقه شویم.

اسد عمر با اشاره به تحریم های آمریکا علیه کشورمان گفت: دولت واشنگتن نباید سد راه توسعه روابط دیگر کشورها گردد و در ارتباط ایران و پاکستان دخالت کند.

وزیر برنامه ریزی پاکستان در مورد کریدور مالی مشترک با چین گفت: هیچ چیزی در این پروژه بزرگ مخفی نیست و ما اجرای این کریدور مالی را صد در صد به سود کشور می دانیم.

وی اضافه نمود: عده ای بد خواه در کوشش هستند تا مردم را به این پروژه بدخواه نموده و مانع گسترش روابط محبت آمیز چین و پاکستان شوند.

اسد عمر گفت: پاکستان با بدهی ها خارجی بزرگی دست و پنجه نرم می نماید ولی علت و اساس این بدهی ها کریدور مالی مشترک با چین نیست .

وی تاکید نمود: پیشرفت و ساخت پاکستان وظیفه دولت اسلام آباد است و ما چین یا آمریکا را مسئول پیشرفت و توسعه کشورمان نمی دانیم.

لازم به ذکر است دولت آمریکا بارها با اعمال فشار بر پاکستان خواسته تا روابط اسلام آباد و تهران را خدشه دار کند.

از سوی دیگر حکام کاخ سفید نگران گسترش روابط میان پاکستان و چین نیز هستند و اخیرا در اظهارنظری مداخله جویانه کریدور مالی مشترک دو کشور را عامل بیشتر شدن بدهی های خارجی پاکستان عنوان نموده بودند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 16 بهمن 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: expresblog.ir شناسه مطلب: 158

به "وزیر پاکستانی: ایران دوست و همسایه ما است، آمریکا نباید در روابط ما دخالت کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر پاکستانی: ایران دوست و همسایه ما است، آمریکا نباید در روابط ما دخالت کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید