پشت پرده اصرار ترامپ بر فروش تسلیحات به عربستان

به گزارش اکسپرس بلاگ، به گزارش خبرنگاران، نشریه آمریکایی واشنگتن مانثلی (Washington Monthly) مطلبی را در خصوص اصرارهای دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا بر فروش تسلیحات مرگبار به عربستان سعودی، منتشر کرد.

پشت پرده اصرار ترامپ بر فروش تسلیحات به عربستان

بر اساس این گزارش، در مطلب این رسانه آمریکایی آمده است: ترامپ تلاش می کند تا در سایه شیوع گسترده ویروس کرونا در ایالات متحده آمریکا و گسترش اقدامات خشونت آمیز در این کشور و به تبع آن سرگرم بودن جامعه آمریکا به این مسائل، اهداف خود را عملیاتی سازد.

این مطلب همچنین می افزاید: یکی از اهدافی که ترامپ همواره برای تحقق آن تلاش کرده، فروش تسلیحات مرگبار به عربستان سعودی است. او در این جهت با کنگره نیز بارها مقابله کرده است. وی پیشتر استیو لینیک بازرس کل وزارت خارجه آمریکا را برکنار کرد. هرچند بهانه های مختلفی در این خصوص مطرح شد اما بعدها مشخص شد که بازرس کل وزارت خارجه پرونده فروش سلاح به عربستان را دنبال می کرده است.

بمب های هدایت شونده آمریکایی در جهت عربستان

در ادامه مطلب مذکور عنوان شده است: ترامپ بارها و بارها برای ممانعت از اقدام کنگره در کاهش روابط میان ریاض و واشنگتن وارد عمل شده است. او حتی مصوبه فروش تسلیحات به عربستان در کنگره را وتو کرد. این حمایتهای آمریکا از فروش تسلیحات به عربستان درحالی است که پیشتر اداره تحقیقات فدرال آمریکا (اف. بی.آی) نام یک مقام سعودی مظنون به حمایت از دو عضو القاعده را که در حملات 11 سپتامبر 2001 نقش داشتند، به طور سهوی فاش کرد.

نشریه آمریکایی واشنگتن مانثلی همچنین تأکید کرده است: ترامپ می گوید که قراردادها و توافقنامه های تسلیحاتی با عربستان سعودی با هدف خلق فرصت های شغلی در عربستان به امضاء رسیده اند. این درحالی است که توافق جدید رایتون (Raytheon) میان آمریکا و عربستان تنها برای سعودی ها فرصت شغلی ایجاد می کند و نه آمریکایی ها.

این نشریه افزوده است: اینکه چرا ترامپ تا این حد بر لزوم امضای توافقنامه های تسلیحاتی با عربستان اصرار دارد و به همین خاطر خود را در مواجهه با کنگره قرار می دهد مشخص نیست اما به احتمال فراوان پای منافع شخصی و دریافت رشوه از ریاض در این زمینه، در میان است.

گردشگری: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 17 مهر 1400 بروزرسانی: 17 مهر 1400 گردآورنده: expresblog.ir شناسه مطلب: 4321

به "پشت پرده اصرار ترامپ بر فروش تسلیحات به عربستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پشت پرده اصرار ترامپ بر فروش تسلیحات به عربستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید